Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výmněna oleje


cas

Recommended Posts

Dívám se ale, že Valvolile radí pro 307 2.0 HDI 66 kW od 2001 dále jen plnou syntetiku 5W-40... Pro mé auti se stejným motorem radí polo i syntetiku. Že by kvůli tom 16-ti ventilu? Já má taky 16V? Asi ne, co?:o Teď su fakt zmaten...

Peugeot

307

307 2.0 HDi 16V (66) (2001 ->)

--------------------------------------------------------------------------------

Engine DW10TD (16V) Capacity 4,5 liter

Use: Normal

Service intervals:

Change 20000 km / 24 months

SynPower 5W-40

DuraBlend Diesel 5W-40

Transaxle, manual 5/1 BE3/5 Capacity 2 liter

Use: Normal

Service intervals:

Check 60000 km

DuraBlend GL-4 75W-80

Hydraulic brakes system with ABS

Use: Normal

Service intervals:

Check 20000 km / 24 months

Change 60000 km / 24 months

Brake & Clutch Fluid DOT 3/4

Power steering Capacity 0,8 liter

Use: Normal

Service intervals:

Check 20000 km / 24 months

Special Product

Cooling system Capacity 7 liter

Use: Normal

Service intervals:

Check 20000 km / 24 months

Coolant Maxlife AF

Coolant AF Extreme

Coolant AF Extra

Particle filter additive system Capacity 3,5 liter

Use: Normal

Service intervals:

Change 120000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steiner

ad 1) nestane se nic. předepsanou máš výkonovou specifikaci, zbytek si volíš sám. Pro tento motor, stejný s mojím, je možno užít oba. Po víkendu sem zkusím dát foto mé origo francouzské servisky, která je společná pro všechny Pažouty kolem roku 2000.

ad 2) je tmavý, neboť maš diesela! jsou v něm saze, ať chceš nebo ne. Tmavý je po pár set km, což ale navadí. Jak už se tady mnohokrát diskutovalo, obsah sazí je u diesela kritický. PROTO i když použiješ kvalitnější olej, interval výměny se neprodlouží!!! A to hlavně kvůli obashu sazí. Tento motor má předepsáno max. 20 tis. km.

ad 3) na značku se vykašli. Už se to řešilo a je to na obrovskou diskuzi. Hodně zajímavého je o olejích napsáno na www.olejservis.cz, doporučuju pročíst všem. Pokud má olej výkonovou specifikaci, což musí dle norem splňovat a projít testama, pak je to jedno. Že to je Shell nic neznamená, výkonovou specikaci proti ostatním lepší nemá! Používáme levnější značky a pokud pravidelně měníš, není problém. Znám člověka, co má Octávku TDI na 81 kW a kupuje v marketu normální polosyntetiku Mogul 10W-40, který však splňuje normy ACEA A3/B3 (což splňí snad všechny oleje) pro všechny moderní auta. Každých 15 tis. km jde ven a vše je OK.:papa

ad 1) spíš mi jde o čistící (rozpouštěcí) mechanizmy syntetického oleje, aby mi neuvolnil nějakýho sajrajta, který mi pak všechno zanese

ad 2) díky moc za uklidnění :) něco takového jsem potřeboval slyšet

ad 3) debaty kolem značky jsem si pozorně přečetl ("Castrol nebrat, je drahej a v motorech PSA dělá neplechu" :roll tato věta není myšlena vážně, je to postřeh, který jsem si z debaty kolem značek olejů, odnesl) jakého výrobce oleje řeším pouze co se týče peněz, mě by bohatě stačilo, kdybych opravdu věděl, že teď mám v autě 10W/40 a ne nějakou řepku olejku, články na olejservis jsou opravdu super a vzhledem k tomu, že jsem jim porozuměl i já coby lama, tak je vřele doporučuji všem :papa od teď beru olej jenom ACEA B4 ;)

Děkuji ti velmi mnoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steiner

Dívám se ale, že Valvolile radí pro 307 2.0 HDI 66 kW od 2001 dále jen plnou syntetiku 5W-40... Pro mé auti se stejným motorem radí polo i syntetiku. Že by kvůli tom 16-ti ventilu? Já má taky 16V? Asi ne, co?:o Teď su fakt zmaten...

Peugeot

307

307 2.0 HDi 16V (66) (2001 ->)

Mám 8V a předpokládám, že máš to samé, ten zase není ve výběru u Valvoline... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...