Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žárovky xenony


vitin

Recommended Posts

Ahoj lidi, tak mě napadlo když vidím auta s namodralými světly a čtu vychvalování xenonek, jestli je možná výměna za obyčejné halogeny u P 306. Nevíte jestli by to šlo a jestli to fakt víc svítí? Dál by mě zajímalo, jak seřídit světla u P 306, mám tam přepínač podle naložení auta, ale když jsem snížil předek a zadek ponechal, chtělo by to trochu zvednout světla protože svítí na krátkou vzdálenost. Ta první poloha je ještě, zkrátka málo. Dík:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

na světle zezhora je takový plastový imbus štelovátko tuším že bílý barvy. Ten přepínač co máš v kabině si dej na prostřední polohu, a pak si vepředu sešteluj světla tim imbusem ;)

Dík, já tušil že by se to mělo dát na prostředek, tak jak se setmí, postavím auto proti zdi a jdu na to. Doufám že ty imbusy nebudou zholený.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

.... Ten přepínač co máš v kabině si dej na prostřední polohu...

Rozhodně naprosto ŠPATNĚ. Pokud upravoval světlou výšku, musí si v každém případě nechat světla seřídit v servisu na regloskopu na základní nastavení a ten manuální přepínač MUSÍ dát na NULU ev. jedničku, podle toho, jaký má první nejnižší symbol na ovládacím kolečku. Tato poloha je nastavena na základní úroveň prázdného vozu, ostatní jen sklápí postupně světla podle zatížení vozu, resp. zadku. Žádné seřízení se nedělá s ovladačem nastaveným na prostředek. Není důvod, aby měl nastavená světla tak, že když by se rozhodl, že si posvítí na aeroplány, tak světla zvedne. Ty se vždy ze základního nastavení jen sklápí. A nastavení před zdí nemá smysl, copak ví, na kolik to zvednout, aby neoslňoval protijedoucí?? Na to potřebuje regloskop a nastavení proti ryskám na jeho sítnici.

BTW: já mám na autě HID xenony a pokud jsou světla seřízená neoslňují. Dcera je má na Pumě (ta má "lupy" - čočková optika) a pokud jede za mnou tak taky nevidím, že by oslňovala. Lupy mají již z principu daleko lepší přechod světlo - stín, než klasická světla. A o rozdílu ve svítivosti, tedy vidění nepochybujte. ten je dán parametry výbojka kontra žárovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

.... Takže "H7 Future light gold" je dobré řešení?....

Jestli je to na mně, tak ti neporadím, bo jak jsem psal, mám xenony. HID sada znamená, že koupíš tuto sadu a ta obsahuje 2x výbojky s paticí podle konkrétní původní žárovky (H1, H7, ev. H4, HB3 - Ford), kterou tou výbojkou nahradíš bez nutnosti něco upravovat, takže je to vyndavací a zastamdací, 2x balast (předřadník) a přislušné kabely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

.... naložim kufr- světla sklopim. naložim babi- světla zvednu. :)

Safra, to je na mě moc...chápu sklopení při kufru, ale co babi...? Uniká mi smysl zvedání světel.... I kdyby pojedla luštěniny, tak se auto po nasednutí nezvedne....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to s předřadníky a kabely není levná záležitost. Co jsem koukal tak kolem 8 tisíc. To je docela dost síla, takže jsem tady někde četl doporučení na ty Future light a nevím jestli se dají vyměnit za běžné nebo potřebují předřadníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Blizzard

.... naložim kufr- světla sklopim. naložim babi- světla zvednu. :)

Safra, to je na mě moc...chápu sklopení při kufru, ale co babi...? Uniká mi smysl zvedání světel.... I kdyby pojedla luštěniny, tak se auto po nasednutí nezvedne....:myslim

... když si nasedne babi, tak mi jde předek těžce dolů a svítim prostě víc do země. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Blizzard

.... naložim kufr- světla sklopim. naložim babi- světla zvednu. :)

Safra, to je na mě moc...chápu sklopení při kufru, ale co babi...? Uniká mi smysl zvedání světel.... I kdyby pojedla luštěniny, tak se auto po nasednutí nezvedne....:myslim

No když nasedne někdo stokilový nebo i víc dopředu, tak předek může jít trochu dolů, tam bych asi jeden stupeň na podobný případ nechal.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Blizzard

.... naložim kufr- světla sklopim. naložim babi- světla zvednu. :)

Safra, to je na mě moc...chápu sklopení při kufru, ale co babi...? Uniká mi smysl zvedání světel.... I kdyby pojedla luštěniny, tak se auto po nasednutí nezvedne....:myslim

No když nasedne někdo stokilový nebo i víc dopředu, tak předek může jít trochu dolů, tam bych asi jeden stupeň na podobný případ nechal.:D

přesně ;)

akorát o fous víc než stokilový :nevim...

a já taky nejsem nejštíhlejší :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

akorát o fous víc než stokilový :nevim...

a já taky nejsem nejštíhlejší :aut

Jo tááák. Ale to bych neřešil, v takovém případě se o to podělí obě nápravy, to by na sobě přední nenechala :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Ono to s předřadníky a kabely není levná záležitost. Co jsem koukal tak kolem 8 tisíc. To je docela dost síla, takže jsem tady někde četl doporučení na ty Future light a nevím jestli se dají vyměnit za běžné nebo potřebují předřadníky.

cena není tak hrozná, když víš, kam pro ně jít. :P

Pokud ty Future light jsou žárovky, tak předřadník zákonitě nepotřebuješ. Vlákno si žhaví samo. Předřadník je potřeba k výbojce na iniciaci výboje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Blizzard

akorát o fous víc než stokilový :nevim...

a já taky nejsem nejštíhlejší :aut

Jo tááák. Ale to bych neřešil, v takovém případě se o to podělí obě nápravy, to by na sobě přední nenechala :D

bys měl vidět ten rozdíl nad pneu :)...

no, z tohoto důvodu mi příde celkem logický to prostě nechat na půlce, nebo aspoň nějakou rezervu na zvednutí světel :)

2vitin: máš eSZet;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: vitin

Ono to s předřadníky a kabely není levná záležitost. Co jsem koukal tak kolem 8 tisíc. To je docela dost síla, takže jsem tady někde četl doporučení na ty Future light a nevím jestli se dají vyměnit za běžné nebo potřebují předřadníky.

cena není tak hrozná, když víš, kam pro ně jít. :P

Pokud ty Future light jsou žárovky, tak předřadník zákonitě nepotřebuješ. Vlákno si žhaví samo. Předřadník je potřeba k výbojce na iniciaci výboje.

o od kolika se tak ňák zhruba baj voko pohybujou ty hidky když vím kam jít? :)

si hraju s myšlenkou že bych si udělal pěkný Vánoce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...