Sign in to follow this  
Followers 0
KUBBACHER

HDi nežhaví a nestartuje

6 posts in this topic

Čaute kluci, tak mám první problém včera, když jsem chtěl vyjet z garáže tak jsem nastartoval auto, ale to chcíplo do pěti sekund a už jsem ho nenastartoval, a od té doby ani nežhavilo, zkusil jsem proskoušet proud, zjistil jsem, že do relé žhavení proud jde, ale z něj nevystupuje, čerpadlo na otočení klíčkem nereaguje, tak jestli to s tím relém nějak nesouvisí, před měsícem jsem byl na svolávačce v Peugeotu, kde mi to relé vyměňovali, svítí mi kontrolka diagnostiky, při tom zkoušení se mi i rozsvítila kontrolka imobilizéru, kontrolka airbagu, ale dávám to za vinu opakujícím se pokusům startování, co by s tím mohlo být?:myslim

My jsme měli závadu - přemazaný program v imobilizéru, kvůli těžkému startu v zimě. Zajímavé bylo, že auto jelo ještě 50 km, ale při dalším startování nic. Odtah ke koncesionáři a přehrání softwaru. Byl to 406 combi HDi, 2,0 80 kW, r.v. 2003

[upravil dne 14.8.2007 P607Olda]

To jsem neměřil. Svítila mi kontrolka imobilizéru, dále jsem to řešil telefonicky (ale nejen s koncesionářem, volal jsem svému dvornímu servisákovi, který mi doporučil odtah ke koncesionáři).

Hmm taky to mám v úmyslu odtáhnout do Peugeotu, v tomto případě to nemá smysl dávat jinam.

Je možné, že kdyby čerpadlo bylo vadné, že by to ani nežhavilo?:myslim

Ak je vonku viac ako 20 °C tak to nežhaví..Teda aspoň mne na 2.0 HDi sa teraz cez leto ešte kontrolka žhavenia nerozsvietila a štartuje výbobrne :super