longstarr

výměna oleje

12 posts in this topic

mamP406 motor ES9J4 po kolika tis. kilometrech se mění olej

používám TOTAL 10W40 a u P4061,8 V16 po 30,000km myslím že to je stejné jenomže pal. počítač mi jde nastavit jen na 20.000km po kolika tis.km ho mám měnit? Dík

Zrovna tenhle olej ja mam v 206, 1,4 benzin a meni se tu po 30.000. Aspon tak je to v servisni knizce. Pocitadlo se nastavuje taky na 30.000. Pokud mas pocitadlo po 20.000, je to tak v servisni knizce a je to doporucenej olej, tak neni co resit a vymenit nejdyl po 20.000.

[upravil dne 13.8.2007 MichalKozel]

Na tenhle olej jsem jezdil v 205 GTI a dvě sezóny bych si s tím rozhodně netroufl, a to ho tam bylo skoro 6 litrů. Jsem prostě zastáncem každoroční výměny oleje. Vždyť jde o pakatel.

U starších benzinových AUT, která mají najeto 100000km a více bych měnil po 10-15t km, anebo najede-li dotyčný ročně méně, tak po každé zimě. Mám v 2.0i 16V také TOTAL 10W - 40 a měním po 10tkm, ikdyž by to sneslo více (na 6000km mi to nezblajzlo ani 1dl oleje :)), jenom je celkem problém ho u nás sehnat (jen tak pro info, kde ho sháníte?). Já si musel nechat odlít 5l z jednoho nejmenovaného servisu, kde ho berou po barelech, ale nechce se mi to takto provozovat věčně ...

Ferry: týjo - to je moc dobrá cena ... kdy tam zase pojedeš? Že bys mi vzal do forotky ;) 10000 ujedu tak za 5měsíců - a to je hnedka...

MPavel: ty tam dáváš plnou 5W40?

Původně zaslal: Neon

Ferry: týjo - to je moc dobrá cena ... kdy tam zase pojedeš? Že bys mi vzal do forotky ;) 10000 ujedu tak za 5měsíců - a to je hnedka...

Ano. Vašenda mi to doporučil a koneckonců bych ji tam dal i bez doporučení. Myslím, že ji mam i napsanou v servisní knížce, jak 10w40 tak i 5w40.

Původně zaslal: Neon

no muzem se domluvit, ja kdyz se mi nechce jet po dalnici tudy jezdim domu na Vysocinu, takze urcite prilezitost bude, budu to vest v pameti a az pojedu tak se ozvu jo

Ferry: jo, to by bylo super!! tak kdyz nekdy pojedes po "nedalnici", tak si na me vzpomen, nebo i cinkni, anebo se ja pripomenu na DJbane (Korabe) ... :papa