Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké pneu na Breaka ?


El

Recommended Posts

Čus všem, pneu. zn. Brigestone Turanza ER 30,které mám na autě od nova dosluhují.Potřebuji od někoho poradit nějaký typ pneu se kterými máte dobré zkušenosti.Ty Brigestonky co mám na autě,to je doslova děs běs,zvláště poslední dobou jsou hrozně hlučné,sjeté jsou od venkovních okrajů do středu pláště a navíc se na nich už od nova dělaljí osekané pložky,jako by byly v háji tlumiče,ale ty jsou v pořádku.Díky těmto ploškám a různým patvarům co na zadních pláštích jsou je jízda v rozmezí 70 -110 km/hod. něco hroznýho hlavně ten hluk.V každým pneuservise,kde jsem byl mi řekli,že je to díky tvrdé směsí ze které,jsou gumy vyrobeny ,tak nevím.Podotýkám tenhle problém mám jen ze zadní nápravou předek je v pohodě.Nerad bych koupil nějaký šméčka co se na nich nebude dát jezdit.Na zimu mám GY ug 7 a úplně v pohodě (odjeto dvě zimy).Zatím díky za typy:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To El:

Máš zlú zadnú náptavu. Tá náprava je od výroby zlá. má moc veľkú zbiehavosť. Ja som to vyriešil výmenou zadnej nápravy ešte v záruke. Ja mám tiež ten istý problé, že aké nové pneumatiky dať na SW. Auto má najazdené cca 76 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martinsk

To El:

Máš zlú zadnú náptavu. Tá náprava je od výroby zlá. má moc veľkú zbiehavosť. Ja som to vyriešil výmenou zadnej nápravy ešte v záruke. Ja mám tiež ten istý problé, že aké nové pneumatiky dať na SW. Auto má najazdené cca 76 000 km.

To mě zajímá, protože hodlám koupit 307. Rok výroby 2005 (jako má El) má špatnou zadní nápravu?

[upravil dne 12.8.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martinsk:

Nápravu mi vyměnily ještě v době záruky a to na mojí žádost,protože mělo každé kolo jinou geometrii.Jinak to pneu bylo načaté už tou starou nápravou a ta nová je dorazila.Že by byla ta nová náprava,taky špatná:myslim.Na autě mám najeto 60 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem již psal,na zimu mám Goodyeary UG 7. Odjely dvě zimy a zatím v pohodě žádná deformace ani nadměrné ojetí jen do půlky pláště.Zadní náprava na Breaku je moc tuhá + pneu z tvrdé směsi =zadek moc odskakuje a nedrží 100 % kontakt z vozovkou,ale to je jen moje doměnka.Ty p.....ý Brigestonky jsem míval nahuštěné plynem na 2,5 teď jezdím s tlakem 2,0 a žádný rozdíl pneu je stejně tvrdé u jiného typu pneu by byl tlak 2,0 na tak těžké auto málo.Díky za vaše postřehy a pište dál jaké máte zkušenosti.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už pneu neřeším. Jak jsem jinde psal, mám na starosti firemní auta a už jsme od revoluce najeli asi 10 mil. km.

Pneumatiky různé, hlavně Micheliny, Goodyeary, Bridgestony, Barumky. Každé z nich někdo chválí, a jiný zase chválí jiné.

Takže teď razím zásadu: pokud mohu vybrat já, tak Barumky (levné a dobré), a když pracovník moc touží po jiných, tak ať si vybere, jaké chce. Ono je to totiž (skoro) jedno.

Takže tolik moje statistická zkušenost. Samozřejmě se snažím šetřit (je to soukromá firma), jak na ceně pneu, tak také na bezpečnosti (aby nebyly nehody kvůli nekvalitním gumám).

Ovšem co jsme měli nehody, které stály moc peněz (1 Fabia totalka na ledě, 1 Fabia do příkopy - usnul) tak obě auta měly perfektní skoro nové pneu. Tak - babo raď.

PS: zrovna ty Turanzy si vybral jeden pracovník jako "zaručeně nejlepší". No - mám se s ním hádat? Takhle je spokojen, že má, co si vybral.

[upravil dne 12.8.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se v tom taky nevyznám, mám Turanzy a už se blíží k závěru, ale jsem nadmíru spokojen, jak s opotřebením, hlučností, tak s vedením auta a chtěl jsem je zas, protože na zadku mám Continental a ty stojí akorát za houby. Někdo jiný je zas chválí a hatí Turanzy, možná míchají každý den jinou směs, jinak si to člověk nevysvětlí.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době není jednoduché vybrat optimální pneumatiku, protože jsme obklopeni velkou nabídkou a každý chválí to své.

Nedavno jsem hovořil se známým gumařem a ten chválil

BRIDGESTONE Turanza ER 300

GOODYEAR Excellence

PIRELLI P6 (PIRELLI P7 nebrat ta se prý nepovedla)

takže tímto se sortiment snížil na tři druhy a nyní záleží na tobě jak se rozhodneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mares

V dnešní době není jednoduché vybrat optimální pneumatiku, protože jsme obklopeni velkou nabídkou a každý chválí to své.

Nedavno jsem hovořil se známým gumařem a ten chválil

BRIDGESTONE Turanza ER 300

GOODYEAR Excellence

PIRELLI P6 (PIRELLI P7 nebrat ta se prý nepovedla)

takže tímto se sortiment snížil na tři druhy a nyní záleží na tobě jak se rozhodneš.

Tak tyto pneu co jsi napsal jsou asi fakt nejlepší, podle různých organizací které testují pneu i podle lidí kteří na nich jezdí. Ale mám dojem že ta PIRELLI P7 je na tom v testech taky dobře. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

michelin pilot primacy budú dobré

Bohužel, tato pneumatika od světoznámého výrobce není zrovna nejlepší.

V testech nepřesvědčila, ani známého gumaře a tak to dokazuje rčení:,, I mistr tesař se někdy utne."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to stejně co člověk, to názor. Přečti nějaké testy (třeba na www.elektrony.cz), vezmi takové, které dobře odvádějí vodu. Já třeba jako bonus preferuji hezký vzorek :-) s alespoň jednou drážkou po celém obvodu. Dal bych z praktických důvodů přednost nesměrovým před směrovými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: P607Olda

Tá náprava bola zle zvarená, mala veľkú zbiehavosť. Tento istý problém som mal na starej 2,0 HDi a aj na novom SW 1,6 HDi. Mne to na obidvoch autách vyriešili výmenou zadnej nápravy, ešte v záruke.

Teraz tiež stojím pred výmenou letných pneumatík. Vyhliadol som si Matador Aquila Evo. V teste obstáli dobre. Budem vás informovať o jazdných vlastnostiach. Staré pneu boli Bridgestone Turanza ER 300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám výborné zkušenosti z již zmiňovanými Pirelli P6. :potlesk Mám je v 15" na alu kolech a musím říct že jsou super hlavně na vodě díky čtyřem obvodovým drážkám. Mám na nich cca 20tis km a mají hloubku dezénu 7mm - byli mi doporučeny známým co má malou firmu a v ní 6 auťáků. Naopak neblahý pocit ve mě zanechal Michelin Pilot Primacy - při vlhké silnici (na začátku deště) a v hluboké vodě víc než bída a sjeté za 38tis km - a to stály pěknej balík:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...