Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Drhnoucí pedál spojky - 206 1.4HDi


ajsik

Recommended Posts

Vím že se to tady už řešilo, ale nikdo nedošel k nějakému řešení - resp. většině to ustalo samo od sebe...

takže mám problém s chodem spojkového pedálu...

když je vlhko a nebo chladno tak chodí krásně plynule, bez drhnutí i v záběru.

když je sucho a horko, tak je i při vypnutém motoru cítit v chodu pedálu drhnutí a slyšet vrzání. Drhne to až v místě kdy začíná zabírat spojka

... problém je v tom že to drhnutí znemožňuje rozumně pracovat se spojkou při rozjezdech ... protože to má tendenci jít trhaně a buď se dá zaběr chytit hned na začátku záběru ale pak trpí obložení a nebo se snažit v záběru pouštět ale tím že nejde plynule tak to má tendenci škubnout ...

auto má najeto 70tkm, zkoušel jsem mazat spojkové lanko v místě kde se napojuje na ovládací páku u převodovky, ale bez úspěchu, resp. chvíli byl od toho klid...ale těžko říct zda za to mohlo počasí a nebo olej...

v jiných vláknech se došlo k tomu že ovládácí mechanismus spojky je uložen na nějakém kolíku (plastovém) vůči kterému se otáčí ?

mám teda dotaz, napadá Vás nějaké řešení tohoto problému ?

ps. obložením, přítlačákem a ložiskem jsem si jistý že jsou ok... drhnutí se děje jak při vypnutém motoru tak při zapnutém a když je vlhko tak chodí spojka špičkově ... :nevim

[upravil dne 9/8/07 ajsik]

[upravil dne 9/8/07 ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ajsik: Tohle přesně se projevuje mně jen s tím rozdílem, že já cítím ještě takové jemné vibrace na spojkovém pedálu. Možná že jsi četl moje vlákna. Dvakrát měněná spojka a nikdo nic nezjistil. Také je to závislé od počasí přesně jak píšeš.

Jednoho dne jsem se nasral a vzal WDéčko a stříkl pár dávek do spojkové skříně otvorem jak je ovládácí vidlice spojky. Jo, je to asi prasárna, ale světě div se, zadrhávání zmizelo a vibrace se též velice zmírnily. Dle mě bude problém přímo v té vidlici. Má v sobě nějaké gufero tak jestli to není v háji. Divné je, že když bylo vše rozdělané, nebylo nic vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Bylo mi vysvětleno, že jde nasucho uložení té vidlice. Dolní se dá namazat, k hornímu se nelze dostat. Taky nám 406 vrže, ale naštěstí až úplně dole chodu pedálu.

Bylo ti ještě vysvětleno jak to opravit? Výměna té vidlice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm. Takže je to jasný. Pro jistotu nechat vyměnit celou vidlici spojky včetně gufera a pouzdro vypínacího ložiska...

Promazání při výměně spojky mi pomohlo asi tak na 80 km. Pak se zlehka začali objevovat vibrace a po delší době zadrhávání a skřípání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...