Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tlmiče na 406


ajven

Recommended Posts

servus,

ak ste menili tlmiče na 406 aké ste dali. Viem že su tu debaty medzi Kayaba a Sachs. Mne ide o to ze na mojom aute mi tečie ľavý predný a ten je značky Bilstein. To asi nie je origo ? či je ?

Chcel by som si to vymeniť. Musí sa meniť v predu ževraj celý pár. Je to pravda?

P.S.

aj tak si zoženiem asi od kámoša použité ale za babku, mohol by som tak osrať dať za jeden 2500Sk. Kurňa, poslednú dobu počujem len "zahlen sie bitte!!":bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám čerstvě po výměně tlumičů (najeto zatím jen 100km). Dal jsem tam SACHS, na "mjauto" je mají za cca 1700,- předek a zadek něco kolem 1400,-

Auto je teda teď trošku tvrdší, ale zase to sedí, jak přibitý ... Nevím, jak to bude do budoucna, ale co mám na SACHS info od lidí na jinejch autech, tak MAX spokojenost:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Ahoj, mám čerstvě po výměně tlumičů (najeto zatím jen 100km). Dal jsem tam SACHS, na "mjauto" je mají za cca 1700,- předek a zadek něco kolem 1400,-

Auto je teda teď trošku tvrdší, ale zase to sedí, jak přibitý ... Nevím, jak to bude do budoucna, ale co mám na SACHS info od lidí na jinejch autech, tak MAX spokojenost:super

aké si tam mal predtým?

tiež ako ja Bilstein, alebo sa tam dával úplne niečo iné od výroby?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vůbec nevím, co jsem tam měl:nevim Vservisu mi to jen ukázali(jako že byly celkem KO) a žádná značka na nich nebyla - popravdě jsem to ani moc nezkoumal. Možná by tuhle informaci věděli přímo v peugeotu, když se jich zeptáš, jaká zančka tlumičů je origo.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj ja som cerstvo po vymene prednych tlmicov...boli ko,oba ma vysli na 5600...zadne su nastastie ako nove...menil som aj komplet stabilizacne tycky,lebo to,co sa ozivalo zo zadu,sa uz nedalo pocuvat...co jama,to rachot jak hovado...teraz je to jazda uplne o niecom inom...prejdem po jame a nic...parada...vsetku pracu som nechal na znamom.....bohuzial,znacky neviem...nepytal som sa... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som si bol včera /v sobotu/ pre tie tlmiče u kámoša. Dal mi to za cenu 1000Sk/ kus, v cene bola struna + horné ložisko. Keď si zoberiem, že minulý rok keď mi robilo problém vŕzganie auta v letnom, suchom počasí tak som skúsil vymeniť horné ložisko uloženia tlmiča, a nepomohlo to vtedy. :bojim To ložisko min. rok stálo aj s gumou 800Sk.

Takže dnes mám oba tlmiče použité, ale v poho. Dúfam, že to ešte vydrží.

P.S. dopočul som sa od toho kámoša, že tie struny na tlmičoch vedia aj prasknúť. :bojim

Vymením, to už v najbližšej dobe. Takže dám vedieť neskôr svoje skúsenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si nechal dát nové tlumiče značky Kayaba a musím říct že jsem mile překvapen jak auto sedí v zatáčkách.Spolu s tlumiči jsem nechal vyměnit i horní ložiska.

Podvozek ztvrdl (ale né nějak rapidně).

Původně jsem chtěl dát na auto nějaké levné tlumiče, kamoš mě ale přemluvil ať dám Kayaba že nebudu litovat a měl pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

monroe reflex, zatim pohoda

:bojim:bojim

Jinak já mám na autě stále originály (313tis. km) :D a je na nich vyraženo Peugeot:super Co jsem koukal na ceny tlumičů, tak se mi vyplatí koupit opět originály, protože v součtu jsou dražší "jen" o cca litr oproti jakýmkoli jiným;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Trochu oživím staré téma: Jaké kdo používátě tlumiče? Vyměnili jste originály za neorigo a jste spokojení? Ptám se proto, protože když mi dávali neorigo kostice vydržely 10 tis. km. Teď potřebuju nové tlumiče a možná o něco tvrdší, ale nevím jaké zvolit aby taky hned neodešly...:papa

Díky za každou radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

mám weiteci najeto 15tkm a zatím pohoda;)

čakome ty to máš snížený, že jo? sportovní podvozek, pokud si dobře uvědomuju za 13 tyček? nevím jestli bych šel do takovýho extrému (myslím tím tu tvrdost pro mě). Stačilo by to jen o kapánek tvrdší, nebo holt klasiku novou seriovku, protože jak jsou tyhle co mám vymlácený tak to je příšerný a možná by stačily jen nový, nevím. no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera mi na geometrii zjistili ze mi tece pravej predni tlumic. Rovnou chci vymenit vsechny 4 kdyz uz v tom budu. Jakozto priznivce sportovni jizdy chci aby to byo tvrdsi. Zatim to vypada na Weitec 40/40, ale nelibi se mi to snizeni a nebo Sachs Advantage ale to asi bude porad moc mekke. Prosim o radu a zkusenosti. Dekuju

P.S. auto najezdi minimalne 2000km za mesic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...