Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapojení repra


Stiv

Recommended Posts

Né že bych nevěděl jak to vše zapojit už mam něco za sebou, ale člověk se musí furt učit a když né učit tak aspon zdokonalovat...no ale k dotazu.

Takže chci v budoucnu laminovat plato, mam takovou představu že veprostřed by měl být jeden nebo dva basový reproduktory a směrem ke kraji plata středy a vejšky. Při zapojení dvou basáku vim co mam udělat, ale tak mě napadlo když dám jeden a zapojim ho na dva vývody co se stane... pro uplnost.. rádio-zesilovač-vyhybky a myslel jsem že abych neměl basák jen na jedný straně ale že bych zapojil L+ P+ na +basáku a L- P- na -basáku...nemužu tim odpálit zesik nebo basák?

možná hloupá otázka ale ted mě to reje v hlavě a nevim co to udělá možná že taky nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když spojíš L+ P+ zesilovače a L-P- zesilovače, tak zesilovač odpálíš, když do zesilovačů pustíš stereo signál.

Kdybys měl jeden basák a zesilovač jen pro basák, tak to tak můžeš spojit (přes odpory 1 kOhm) na vstupu toho basového zesilovače (tedy tam, kde signál není výkonový) a použít jen jeden kanál zesilovače.

Paralelní chod dvou zesilovačů, byť se stejným vstupním signálem... no je to na diskusi, snad by se dalo připustit vést jednotlivé signály až k repráku a tam je spojit. Kabely pak budou sloužit jako předřadné odpory.

To by bylo řešení tvého dotazu - zmonit (získat mono) to odpory na vstupu zesilovače a pak výstupy vést kabely až k repráku a tam je spojit L+P+ a L-P-.

[upravil dne 14.8.2007 P607Olda]

[upravil dne 14.8.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda: Já nemyslel udělat mustek na zesilovači a pak jednim kabelem z jednoho kanálu ale L+P+ a L-P-spojit až na basáku. Vím že když chci mustek a využít dvoukanál jako jednokanál tak vemu z jednoho kanálu+ a z druhýho -...jen sem jednou nemohl spát a vydedukoval tohle zapojení ani nevim jak mě to napadlo:myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...