Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Majitelé tmavých laků - pomoc!


vitin

Recommended Posts

no, taky nad tim laboruju a hlavne nad sutrama. Kdyz uz mi tady par lidi pise, ze muj autak vypada jak subaru, tak uvazuju o nasavaci na kapotu, protoze ji stejne potrebuju striknout, je hrozne omlacena od sutru a hlav komaru :D a az bude nastrikana, tak ji asi potahnu bezbarvou folii, zbavim se problemu s lakem a hmyzem. bude mi to litat primo do motoru pres nasavac :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

To máš pravdu, že stojí o nějaký peníz více. Před použitím ji dám do kýble s vodou, aby změkla. Jsem s ní za ty peníze spokojení. Používám ji často a zatím spokojenost. Mohu jen doporučit. Není nad ruční umytí a když si to udělá sám!!! Co má já svoji 406, tak v myčce byla jen jednou a to z důvodu, že při na tankování jsem dostával body a za určitý počet bodů jsem mohl do myčky! Ale i za to mě moje 406 potrestala a to, že jsem zatáhl ruční brzdu a ona se mi utrhla.:D Od té doby zná je ruční poctivé mytí!!:super:super:super

Já mám ještě kupón na komplet mytí v myčce zadarmo a ještě jsem tam nebyl a ani asi nepůjdu. Myju to jen jarem, ale asi bych měl pořídit nějaký šampón. Koupil jsem jemnou zalešťovací pastu a zaleštil celý auto, to nemá chybu, je jak nový. Ještě navoskovat a je zas pokoj. Podle doporučení od prodejce autolaků nepoužívat vosky se silikonem, narušují lak. Já ho nemám, tak nemůžu posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: OK406

To máš pravdu, že stojí o nějaký peníz více. Před použitím ji dám do kýble s vodou, aby změkla. Jsem s ní za ty peníze spokojení. Používám ji často a zatím spokojenost. Mohu jen doporučit. Není nad ruční umytí a když si to udělá sám!!! Co má já svoji 406, tak v myčce byla jen jednou a to z důvodu, že při na tankování jsem dostával body a za určitý počet bodů jsem mohl do myčky! Ale i za to mě moje 406 potrestala a to, že jsem zatáhl ruční brzdu a ona se mi utrhla.:D Od té doby zná je ruční poctivé mytí!!:super:super:super

Já mám ještě kupón na komplet mytí v myčce zadarmo a ještě jsem tam nebyl a ani asi nepůjdu. Myju to jen jarem, ale asi bych měl pořídit nějaký šampón. Koupil jsem jemnou zalešťovací pastu a zaleštil celý auto, to nemá chybu, je jak nový. Ještě navoskovat a je zas pokoj. Podle doporučení od prodejce autolaků nepoužívat vosky se silikonem, narušují lak. Já ho nemám, tak nemůžu posoudit.

ja teda nevim, ale driv se auto nemelo myt samponem, pokud na nem byl vosk, ci ochranna pasta, ale mozna uz to neplati :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

no, taky nad tim laboruju a hlavne nad sutrama. Kdyz uz mi tady par lidi pise, ze muj autak vypada jak subaru, tak uvazuju o nasavaci na kapotu, protoze ji stejne potrebuju striknout, je hrozne omlacena od sutru a hlav komaru :D a az bude nastrikana, tak ji asi potahnu bezbarvou folii, zbavim se problemu s lakem a hmyzem. bude mi to litat primo do motoru pres nasavac :-D

Kurňa ty budeš chráněnej požírač hmyzu! Vláda by ti měla dávat na benzín a ty by jsi měl křižovat republiku a nasávat hmyz. A ještě by ti mohli platit.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: Scratch

no, taky nad tim laboruju a hlavne nad sutrama. Kdyz uz mi tady par lidi pise, ze muj autak vypada jak subaru, tak uvazuju o nasavaci na kapotu, protoze ji stejne potrebuju striknout, je hrozne omlacena od sutru a hlav komaru :D a az bude nastrikana, tak ji asi potahnu bezbarvou folii, zbavim se problemu s lakem a hmyzem. bude mi to litat primo do motoru pres nasavac :-D

Kurňa ty budeš chráněnej požírač hmyzu! Vláda by ti měla dávat na benzín a ty by jsi měl křižovat republiku a nasávat hmyz. A ještě by ti mohli platit.:super

to by slo, to beru, budu krizovat sem a tam a tam a sem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: OK406

To máš pravdu, že stojí o nějaký peníz více. Před použitím ji dám do kýble s vodou, aby změkla. Jsem s ní za ty peníze spokojení. Používám ji často a zatím spokojenost. Mohu jen doporučit. Není nad ruční umytí a když si to udělá sám!!! Co má já svoji 406, tak v myčce byla jen jednou a to z důvodu, že při na tankování jsem dostával body a za určitý počet bodů jsem mohl do myčky! Ale i za to mě moje 406 potrestala a to, že jsem zatáhl ruční brzdu a ona se mi utrhla.:D Od té doby zná je ruční poctivé mytí!!:super:super:super

Já mám ještě kupón na komplet mytí v myčce zadarmo a ještě jsem tam nebyl a ani asi nepůjdu. Myju to jen jarem, ale asi bych měl pořídit nějaký šampón. Koupil jsem jemnou zalešťovací pastu a zaleštil celý auto, to nemá chybu, je jak nový. Ještě navoskovat a je zas pokoj. Podle doporučení od prodejce autolaků nepoužívat vosky se silikonem, narušují lak. Já ho nemám, tak nemůžu posoudit.

ja teda nevim, ale driv se auto nemelo myt samponem, pokud na nem byl vosk, ci ochranna pasta, ale mozna uz to neplati :-)

No nemylo se šamponem, to je pravda. Ale co vím, tak dnes je to běžný...:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

bezny to je, ale je to na pikacu, jakmile to umejes samponem, musis cvoskovat nebo pastovat, coz nevim, zda je prave orechove :-)

Po umytí šampónem (Jar apod.) je nutno vystřít do sucha a hned na konzervovat. Jelikož po umytý šampónem se smyje i kosmetika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Berkoff

1. nemejt na slunicku, nebo dyz je vedro,

2. Pouzivat kvalitni autosampon

3. po umyti a nechati uschnuti vzit lestenkou, pokud mas starsiho pazouta, doporucuju jemny TEMPO :)

Myslím že to Tempo říkali lakýrníci že je na lak nejhorší kvůli silikonu!:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvulpokud kazdy tyden po umyti vozu, vezmu tempo a rozlestim si lak, tak jsem zvedavej, co tam za ctvrt roku budu mit. Mozna zakladovku???? Je to brusna pasta tudiz je na zahazovani drobnych skrabancu, tedy rozbrousi jemne lak, a prenese ho do spary, ktera se tim zaceli, lituji auto toho, kdo si tempi auto po kazdem myti :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempo používám 1x či 2x po koupi auta, aby ten zastaralý neošetřený lak prokouknul...

Co se týče mytí....klidně auto umyju pouze vodou z hadice ze studny, potom gumovou stěrkou setřu co jde a zbytek hezky vysuším hadrem...a jsem bez fleků...:super Teda na sluníčku to nestíhám:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, co se týče mě,tak já nejsem zrovna zastáncem TEMPA. Znám to z vlastní zkušenosti. Tempo je chvilková záležitost,abys měl auto rychle namastěný a naleštěný. Za krátkou dobu je zas jako bylo .Zašlý a matný/bez lesku/. Já používám 100% profi leštěnku.Po umytí a řádnym osušení navoskuju a pořádně vyleštim.Celková práce na autí mi zabere celý odpoledne/ asi tak 6hod.práce/.A výsledek? Mám vystaráno na půl roku,pak stačí jen umýt čistou vlažnou vodou a osušit.Vosk na autí vydrží od jara do podzimku.Na zimu to dělám znovu.

http://www.ukazto.com/?img=09082007303.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

to je naše žabička:potlesk:super

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

=306ka 1.6ka:super;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

No, co se týče mě,tak já nejsem zrovna zastáncem TEMPA. Znám to z vlastní zkušenosti. Tempo je chvilková záležitost,abys měl auto rychle namastěný a naleštěný. Za krátkou dobu je zas jako bylo .Zašlý a matný/bez lesku/. Já používám 100% profi leštěnku.Po umytí a řádnym osušení navoskuju a pořádně vyleštim.Celková práce na autí mi zabere celý odpoledne/ asi tak 6hod.práce/.A výsledek? Mám vystaráno na půl roku,pak stačí jen umýt čistou vlažnou vodou a osušit.Vosk na autí vydrží od jara do podzimku.Na zimu to dělám znovu.

http://www.ukazto.com/?img=09082007303.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

to je naše žabička:potlesk:super

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

=306ka 1.6ka:super;)

Pěkný autí. Pánbůh dal a tak jsem koupil jelenici, nádhernej materiál. Pravda je, že s tím je práce asi nejlepší a ty dvě kila se do toho investovat vyplatí. Jakou to používáš leštěnku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tou leštěnkou to je takle.Sháněl sem dobrou leštěnku už jen kuli tomu/a to mám vyskoušený už dlouho/,že to autí prokoukne a když si dáš záležet a vyhraješ si s tim ,co se týče umytí ,vysušení a pěkně namazaný /vetření /dobrou leštěnkou,tak máš pokoj nejméně na půl roku.To pak stačí jen umejt doma hadicí vodou a jelenicí pěkně otřít do sucha a máš zase na čas naleštěný autí.Sehnal sem tudle leštěnku tady na interneu,a označení je TURTLE Wax PLUS PTFE.Je to profesionální autoleštěnka a dělá ze starších nebo zešedlých aut skoro "nový".Před 2lety sem měl Super Wax plus,taky je dobrá/to sem měl ještě 309ku,červenou a byla furt jak nová,teď jí maji mladý,my s mamkou teď máme "žabičku".Upozorňuju tě ale že to neni levná záležitost.Stála mě 1ltr.1360kč.Ale je to :super

http://www.ukazto.com/img/DSCN9989-pn71.jpg

http://www.ukazto.com/img/DSCN9990.jpg

: http://www.ukazto.com/img/DSCN9990-pky1.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

naše žabička/muj mazel/ =306ka 1.6ka r.v.98:super:potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...