Sign in to follow this  
Followers 0
Milan P

Odraz palubní desky v čelním skle

16 posts in this topic

Při slunci se odráží palubní deska v čelním skle. Zkusil jsem palubovku natřít matným prostředkem na interiér, ale moc to nepohlo. Nevím zdali je to normální, je to nepříjemné. Za radu děkuji. Peugeot 206.

Co takhle zkusit umýt okno?

A nebo naopak, jestli to není tím, že jsi moc krásně okno jak zvenku, tak zevnitř umyl a vyleštil. Totéž s palubkou, když se blýská, tak se může odrážet...

Nevím co poradit. Jenom mám zkušenost: když jsme koupili Lagunu, měla zatmavené čelní sklo (bonus zdarma), tak se to tak lesklo, že jsme sklo okamžitě nechali vyměnit za nezatmavené.

Me se u 206 taky slusne odrazi pakubka v celnim akle ale nejak jsem si na to zvyknul a ignoruju to.

Znám jak z osobáku tak z náklaďáku:P doporučuji polarizované sluneční brýle,pak je to lepší

Presne tak. najlepsim riesenim su polarizovane okuliare. Pouzivan ich stale. Hlavne zmiznu odrazy aj z vozovky. Tak som si na ne zvykol, ze si nedokazen si predstavit soferovat be polarizacnych okuliarov.

Pre majitelov P307 - Stredovy display na chybne navrhnutu polarizaciu, takze ked si nasadite poloarizacne okuliare, display uplne stmavne. Takuto brutalnu konstrukcnu chybu moze urobit len francuz. Spravnu polarizaciu LCD displejov dodrziavaju od najlacnejsich korejskych digitalok za dvacku az po vyrobcov displejov za statisice korun. Francuz to ma uprdele.

Původně zaslal: silex

Presne tak. najlepsim riesenim su polarizovane okuliare. Pouzivan ich stale. Hlavne zmiznu odrazy aj z vozovky. Tak som si na ne zvykol, ze si nedokazen si predstavit soferovat be polarizacnych okuliarov.

Pre majitelov P307 - Stredovy display na chybne navrhnutu polarizaciu, takze ked si nasadite poloarizacne okuliare, display uplne stmavne. Takuto brutalnu konstrukcnu chybu moze urobit len francuz. Spravnu polarizaciu LCD displejov dodrziavaju od najlacnejsich korejskych digitalok za dvacku az po vyrobcov displejov za statisice korun. Francuz to ma uprdele.

to je vyborny! :D:D:D "francuz to ma u prdele"

schvalne to nekdy vyzkosuim, az mi nekdo teda puci pol bryle:mrk

Původně zaslal: silex

no, já mám třeba motorolu v3r a taky jsem na displej v pol. brýlých neviděl. Takže asi buď to maj u prdele i USÁci nebo byly divný ty brejle... :)

jinak s odleskem přístrojovky zkušenosti ve 406 ani 306 nemam (obě mají palubku potaženou koženkou) ,ale bráchovo <> laguna je na to děsná. palubka z tvrdýho plastu a kus šedivá a kus světlešedivá... :(

no na jakékoli odrazy doporučuji polarizační brýle ;)

Já je již nějaký pátek (přes rok) používám a nemám problém snižují jakékoliv odrazy dokonce i nepříjemné oslnění naleštěným vozem případně od zadních oken jiných vozidel, včetně odrazu palubovky v čelním skle, dokonce se neodráží ani předměty které jsou "poházené" na palubovce (http://www.optika-iva.cz/polaroid.php)

Něco technického o polarizaci http://www.slunecnibryle.info/o-brylich/18/

Jinak mám polarizační brýle od Polaroidu za cca 1200kč ale nelituji. :super

[upravil dne 10.8.2007 KoNG]

Pre tych co nikdy nevidelim polarizacne okuloare.

Ak si date obycajne slnecne okuliare, tak sa nevidite nic moc na kazdom displeji, hlavne vsak na farebnom. Je to divne, ze, Wenous :D.

Ak si date polarizovane okuliare, pri vhonej vzajomnej polohe voci LCD displeju uvidite len cistu ciernu plochu a to aj v pripade ze okuliare su cire (bez tonovania).

Ak chcete zistit ci vase okuliare su polarizacne, otacajte pomali mobilom. Ak sa jas displeja pri otacani nemeni vase okuliare polarizacne urcite nebudu, ak displej vyrazne tmavne (uplne ztmavnutie je pri natoceni 45-90 stupnov, podla vyrobcu) mate polarizacne okuliare. Kazdopadne by ste pri normalnom pozerani na mobil mali vidiet tak ako cez nepolarizovane okuliare.

Pri kupovani pozor, niektote okuliare maju polarizacny efekt velmi slaby, ale vynimocne sa daju najst dobre a lacne.

Polarizovanych okuliarov mam niekolko, od Polaroidov za 1500 po LIDL okulaiare za 100. Vsetky su porovnatelnej kvality. Takze polaroid by sou uz nekupil - len koli cene.

bylo myšleno že pkud mám pol.brýle musím šikovně natočit mobil abych viděl,jak fungujou vím cca 5 let jsem byl tomhle oboru zaměstnán:bojim můžu doporučit značku Relax a její odnože R2 a Mereni,za slušnou cenu slušná kvalita

jojo stejnej problém,ale jen když vyleštím sklo,nemám rád špinavá okna,ale celkem mi to nevadí !