Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vzpěra v motorovém prostoru


Kubrt

Recommended Posts

Narazil jsem na fotky motorového prostoru kupé 406 V6 kde byla osazena vzpěra mezi držáky tlumičů pro zvýšení tuhosti. Netušíte jestli jde tahle vzpěra dokoupit a jestli jde osadit do klasické kasle a jiných motorizací?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta vzpěra je dle mě standardní, protože jsem ji viděl na všech V6. Osobně bych ji nikam nedodělával. Sice tím zvýšíš tuhost, ale může to mít negativní dopad na jízdní vlastnosti. Je potřeba aby podvozek byl na tuto úpravu naladěný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo vzpera v peugeotu stoji 3.5kc,ja sehnal nejlevnejsi ocelovou za 2000kc,cekal jsem na ni 2 mesice,ale prisla.jde na vsechny 406ky i na coupe.dal jsem ji tam a zadny negativni dopad na jizdni vlastnosti jsem nezpozoroval

objednaval jsem ji zde:

http://www.autofashion.cz/index.php?main_page=index&cPath=16

[upravil dne 6/8/07 genzer]

post-0-14109596123941_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Negativní dopad určitě mít nemůže, jelikož karoserie má být v principu co možná nejtužší. I když u Peugeotů obecně tento problém není, karoserie mají Peugeoti velice slušně vylisovány a propočítány. Jiné je to u Mazdy 6, tam najedete jedním kolem na obrubník a druhým na trávu a auž neotevřete dveře. Prostě se to kroutí.

Jiná je však otázka stavu při havárii blatníku. Vzpěra přenese náraz i nadruhou stranu. Což ti velice prodraží opravu. I malý ťukaneček to přenese na druhou stranu.

Mám jí tam ale také. I když jinou. Jestli bude čas, vyfotím;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: genzer

origo vzpera v peugeotu stoji 3.5kc,ja sehnal nejlevnejsi ocelovou za 2000kc,cekal jsem na ni 2 mesice,ale prisla.jde na vsechny 406ky i na coupe.dal jsem ji tam a zadny negativni dopad na jizdni vlastnosti jsem nezpozoroval

objednaval jsem ji zde:

http://www.autofashion.cz/index.php?main_page=index&cPath=16

[upravil dne 6/8/07 genzer]

A pozitivni dopad ? byl nejakej ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je to o vzhledu, karoserie mají Peugeoti poměrně tuhé, takže je to docela zbytečnost no!

Doma se mi válel kus starší rozměry pro BMW, tak jsem ji zkrátil, upravil pro 406ku (tedy díry pod šrouby) a je to!

Výsledek zdesť (tedy pokud umím vložit obrázek :-) :

600x480http://www.robex-dk.cz/406/406_tyc.jpg[/img]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o tom přemýšlel:D

Vzpěra by šla udělat z hliníkového profilu tvaru obdelníku (taková jako mám já).

KOnce u osazení tlumičů vybrat a seříznout, navrtad díry a jeto, ale nezapomenout na zeslabení mezi levou a pravou stranou, aby to při nárazu nepřecházelo z pravé na levou a naopak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...