Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dazdovy senzor


Y2K

Recommended Posts

Zdravim,

v minulom dotaze som sa to nedozvedel, tak skusim teraz.

Kolko asi tak stoji dazdovy senzor (ta sprostost co je na prednom skle pod spatnym zrkadlom) a kde by sa dal eventualne zohnat a snad aj nejaky ten navod na vymenu by bodol.

THX a lot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozdil tam je, bohuzel se nemuzu dostat na katalog ND, abych se ti mrknul na cenu, tech senzoru je nekolik, bud za oknem vypada jako takovej obdelnicek cca 6x1cm a nebo jako kosodelnik rozmeru cca 4.5x4.5 cm, pak taky zalezi jestli uz mas jednotku BSI nebo ne - podle toho pak maji ruzny pocet vyvodu. zkus se zaregistrovat na public.infotec.peugeot.com a tam pak po zadani VIN cisla auta budes mit k dispozici katalog ND presne na tve auto a muzes tam zjistit i aktualni ceny

[upravil dne 6/8/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

rozdil tam je, bohuzel se nemuzu dostat na katalog ND, abych se ti mrknul na cenu, tech senzoru je nekolik, bud za oknem vypada jako takovej obdelnicek cca 6x1cm a nebo jako kosodelnik rozmeru cca 4.5x4.5 cm, pak taky zalezi jestli uz mas jednotku BSI nebo ne - podle toho pak maji ruzny pocet vyvodu. zkus se zaregistrovat na public.infotec.peugeot.com a tam pak po zadani VIN cisla auta budes mit k dispozici katalog ND presne na tve auto a muzes tam zjistit i aktualni ceny

[upravil dne 6/8/07 Ferry]

Ooo....tak to dakujem,hned idem tam.....a mam ten obdlznik co si vravel a uz aj jednotku BSI sa mi zda....ale pozriem to.dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: Ferry

rozdil tam je, bohuzel se nemuzu dostat na katalog ND, abych se ti mrknul na cenu, tech senzoru je nekolik, bud za oknem vypada jako takovej obdelnicek cca 6x1cm a nebo jako kosodelnik rozmeru cca 4.5x4.5 cm, pak taky zalezi jestli uz mas jednotku BSI nebo ne - podle toho pak maji ruzny pocet vyvodu. zkus se zaregistrovat na public.infotec.peugeot.com a tam pak po zadani VIN cisla auta budes mit k dispozici katalog ND presne na tve auto a muzes tam zjistit i aktualni ceny

[upravil dne 6/8/07 Ferry]

Ooo....tak to dakujem,hned idem tam.....a mam ten obdlznik co si vravel a uz aj jednotku BSI sa mi zda....ale pozriem to.dik

Nooo len skoda ze chcu za to tolke prachy:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Fuuuha....to je dost, ale ja mam novy model, teda neviem ci je tam nejaky rozdiel v senzoroch

sevas,

skus to u Machýla, je to moj kamos, telefon 0907 074 888. :papa

On ma skoro vsetko lebo vozi len Pazouty 406ky

Diky...ozvem sa mu a popytam sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak som skusil dat ten drziak zrkadla dolu. Podarilo sa, no neviem ako dat dolu alebo rozobrat samotny dazdovy senzor. Zisla by sa nejaka rada alebo navod.

A este otazocka, ako zistim ze je 6 alebo 9 vyvodovy?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

senzor sundavat ani nemusis, staci vycvaknout ten konektor a uvidis kolik ma dratu, popr. odsun tu buzirku z dratu a draty spocitej. Jinak senzor se sundava tak, ze vysunes ty zelene packy do stran a senzor pak sundas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

No tak som skusil dat ten drziak zrkadla dolu. Podarilo sa, no neviem ako dat dolu alebo rozobrat samotny dazdovy senzor. Zisla by sa nejaka rada alebo navod.

A este otazocka, ako zistim ze je 6 alebo 9 vyvodovy?

Dakujem

A co ti povedal Machyl, pocul som ze mu ktosi volal ohladom tohto, pocul som ze ty by si tam mal mat uz len 6 pinovy, ci nie? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: Y2K

No tak som skusil dat ten drziak zrkadla dolu. Podarilo sa, no neviem ako dat dolu alebo rozobrat samotny dazdovy senzor. Zisla by sa nejaka rada alebo navod.

A este otazocka, ako zistim ze je 6 alebo 9 vyvodovy?

Dakujem

A co ti povedal Machyl, pocul som ze mu ktosi volal ohladom tohto, pocul som ze ty by si tam mal mat uz len 6 pinovy, ci nie? :myslim

No ja som mu este ohladom toho nevolal, lebo chcem dat najskor vsetko dolu nech som si isty, zatial som sa dostal vcera len k odstraneniu drzadla zrdkadla, este musim pozriet ten senzor samotny.

Inak bol som na vrakovisku...a za 500 mi ho daju ak to bude on :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja taky myslim ze budes mit 6dratovou verzi, jeste zkus sundat ten senzor a ocistit sklo pod nim, nejakym jemnym navlhcenym hadrikem co nepousti chlupy zkus ocistit i ty silikonovy okynka senzoru a priplacnout ho a pak vyzkouset, jestli se to nezlepsilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

ja taky myslim ze budes mit 6dratovou verzi, jeste zkus sundat ten senzor a ocistit sklo pod nim, nejakym jemnym navlhcenym hadrikem co nepousti chlupy zkus ocistit i ty silikonovy okynka senzoru a priplacnout ho a pak vyzkouset, jestli se to nezlepsilo

OK, vsetko vyskusam, len ked sa mi to podari rozobrat.

A zvonka to vyzera ako keby prava strana nedrzala pricapena na skle, neviem ci je zlomeny alebo daco podobne, uvidim, skusim a budem mudrejsi.

Ked tak to mozem odfotit zvonka a vlozit sem a mozte povedat na to svoje nazory.

Zatial diky mov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, tak jestli to je odchlipnute od skla, tak se ti pravdepodone odlepil ten drzak senzoru od skla a to bude ten duvod, proc to nefunguje a senzor bude v poradku. Ja si senzor deste dodelaval a mel jsem problem cim prilepit ty drzacky na sklo, aby drzely, vzdycky se mi na slunicku po nejake dobe odlepily. zkousel jsem lepidlo na zpetna zrcatka ale stejne to nedrzelo, ted jsem to prilepil lepidlem kterym se lepi autoskla pri vymene, a zatim drzi

Urcite to zkus nafotit a vystav to sem, mrknem na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

mno, tak jestli to je odchlipnute od skla, tak se ti pravdepodone odlepil ten drzak senzoru od skla a to bude ten duvod, proc to nefunguje a senzor bude v poradku. Ja si senzor deste dodelaval a mel jsem problem cim prilepit ty drzacky na sklo, aby drzely, vzdycky se mi na slunicku po nejake dobe odlepily. zkousel jsem lepidlo na zpetna zrcatka ale stejne to nedrzelo, ted jsem to prilepil lepidlem kterym se lepi autoskla pri vymene, a zatim drzi

Urcite to zkus nafotit a vystav to sem, mrknem na to

OK, dakujem, vsetko spravim ked budem doma, potom dam vediet.

Este otazocka, maju svietit oba tie bocne snimace na nom? Lebo mne svieti len ten lavy s pohladu na sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo sviti jen ten jak pises, pod tim jsou vysilaci diody, pod tim co nesviti jsou diody prijimaci, to je v poradku, chyba bude na 98% v tom, ze nebude spravny opticky kontakt mezi tema silikonovyma okynkama a sklem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jo sviti jen ten jak pises, pod tim jsou vysilaci diody, pod tim co nesviti jsou diody prijimaci, to je v poradku, chyba bude na 98% v tom, ze nebude spravny opticky kontakt mezi tema silikonovyma okynkama a sklem

Nooo tak to som zasa o volaco mudrejsi, potom ked to zdemontujem uz len staci zistit ako to prichytit na sklo a je, teda pokial bude funkcny.

Tak to fajn teda:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som dazdovy dal dolu a zistil som jednu vec, a to ze jedna strana (prava, ta ktora svieti) absolutne nedrzi pri skle, drziak je odtrhnuty.

No a vyvodov ma dazdovy 6 ale kabliky su len 3, asi tolko.

Skusim to teraz vsetko vycistit, pripevnit a uvidime.

Takze ak by dakto mal 6 vyvodovy dazdovy senzor kludne sa hlaste, pripadne pripomienky tiez rad privitam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak pokud je ten drzak ulomenej ze skla, tak chyba neni v senzoru, ale prave v tom ulomenem drzaku, takze neshanej zbytecne senzor, ale bud zkus prilepit drzak nejakym tim lepidlem na zpetna zrcatka ( da se koupit ) nebo se zajed zeptat do nejakeho skloservisu, jestli by to neumeli prilepit a nebo vymenit cele predni okno s novyma drzackama, jakmile zase bude senzor pevne drzet na skle, bude 100% fungovat

Jak jsem psal, ja jsem si ten senzor dodelaval a funguje mi, ovsem na slunicku se mi taky vzdycky odlepi jeden nebo oba dva ty drzacky ze skla, zkousel jsem uz ruzna lepidla, naposled lepidlo kterym se lepi skla ke karoserii, to vydrzelo nejdyl, ale vcera jsem zjistil, ze po celodennim stani na slunci se mi taky jeden drzak zase odlepil, takze premyslim o vymene celeho skla, jeste zkusim obvolat nejaky ty skloservisy, jestli to neumi prilepit necim poradnym

[upravil dne 15/8/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...