Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr 405


pies

Recommended Posts

Zdravím, mám takový malý problém s otáčkoměrem. Nefunguje :) .

Prošel jsem na foru pár příspěvků, ale nenašel jsem co bych potřeboval, proto zakládám nové téma.

Otáčkoměr nefunguje vůbec, ale když rozsvítím světla, tak lehce poskočí.

Měl jsem ho rozdělaný a vedou do něj 4 vodiče. Nevíte někdo, který z nich je signálový? Chtěl bych se pokusit tam nějaký signál pustit a tím zjistit, jestli je špatný otáčkoměr, nebo čidlo.

Další věc co mě napadla, je že by mohly být špatné pojistky. Bohužel ale nevím, která pojistka je od čeho. Můžete mi poradit, která z nich by to mohla být?

c876ce31a8.jpg

Další řešení problému mě nenapadá. Předem dík za jakékoli rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava otáčkoměru byla popsána na hlavní straně. Signálové vodiče jsou dva, které to jsou se pozná snadno - proměřením. Jestli je to pojistkou resp. napájením otáčkoměru je zjistitelné během pár sekund prostým změřením na přívodním konektoru - když nevíš ani tohle, jsi si jistý, že pouštět se do opravy je ten správný nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to ano. Takže jeden z přívodních pinů je +12V (při zapnutém klíčku, dá rozum), jeden z pinů je kostra (ta by měla mít žlutozelený drát) - tu taky zkontrolovat (ohmmetrem). Zbylé dva dráty vedou k čidlu, zde lze proměřit, zda nejsou cestou přerušeny (konektor od čidla se válí na motoru někde poblíž termostatu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vyzkoušel jsem a problém asi nebude v otáčkoměru, protože ani na jednom ze čtyř přívodních kabelů není +12V. Když jsem zkoušel proměřit zem, byly uzeměné 3 z těchto vodičů. Samosebou, když jsem nastartoval, nenaměřil jsem vůbec nic. Takže budu pokračovat v bádání u čidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...