Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Audio sestavička


pies

Recommended Posts

Zdravím,

vybral jsem si tyhle komponenty:

Radio Sony CDX-GT410

http://www.az-elektro.cz/autoradia-s-cd/sony-cdx-gt410

a reproduktory Magnat Ultra 216

http://www.az-elektro.cz/auto-reproduktory/magnat-ultra-216

Chtěl bych ale namontovat basové reproduktory do plata. Bohužel, na 405 je plato poměrně malé, takže se tam taktak vlezou 20cm reproduktory. Měl jsem vyhlídnuté Dexony, ale když jsem si prošel forum, tak na ně moc chvály nebylo. Přemýšlel jsem o Magnatech, ale nenašel jsem skoro žádné, co by odpovídaly mým potřebám. To jest nízká cena a průměr max 20cm.

Můžete mi poradit nějaké repráky? Nemusí to být nutně Magnat.

Předem dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: pies

Taky je možné, že je určený do ozvučnice...

Vsechny repra jsou urcene do ozvucnice :super;)

zaleží jak se to bere, pokud bereš jako ozvučnice dveře auta, nebo celý prostor kufru tak ano, nadruhou stranu ozvučnice by měla mýt nějakou přesnou hodnotu objemu, což kufr a dveře nesplnují. Takže takovej woofer FREE-AIR není do ozvučnice, ale ozvučnici dělá celý kufr....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pies

Já chci totiž repráky jen na tu rovnou plochu v platě, a tu když jsem měřil, tak je jen 20 cm (ke krajům).

Co říkáš na tenhle?

http://shop.usblaster.cz/katalog/basove-reproduktory/us_blaster/USB_2811.htm

Nenašel jsem o něm ale moc informací. Taky je možné, že je určený do ozvučnice...

no já jsem měl udělané celé plato z 22mm tlusté MFD (ještě ho mám na prodej) stejně to budeš muset minimálně podložit.

no odkaz nefunguje, ale US blater ani dexon neber, to už snad raději nic ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

US Blaster a Dexon ne... ok, znáš něco v podobné, nebo o málo dražší kategorii? Nemusí to být nic našláplého, prostě aby to hrálo a aby se to dalo poslouchat. (nemám v plánu vyhrávat soutěže :P)

Na dexony jsme slyšel hodně negativních ohlasů, takže vyškrtávám, ale na ty Blastery zas tak ne...

Ale nechám si rád poradit profíkama ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chceš něco levnějšího tak asi stejně skončíš u magnátu :D

jen pro informaci 200mm repro by měl mít jtejnou plochu membrány jako ovály, takže se dá říci že obecně to bude stejné, samozdřejmě záleží na mnoha dalších věcech...., ale chci říci že třeba v oválech bude lepší výběr ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako to planujes zapojit?K subiku budes potrebovat este zosilovac,a to je dalsia investicia.Ak to chces co najlacnejsie,je rozumnejsie dat ovaly a tie mozes pripojit na radio.Slusne ovaly (2500-4000sk) zahraju lepsie ako neslusny wofer. Skus pozret Ground Zero alebo Sinus Live.Obycajne ovaly (1500-2000sk) by som moc nedaval.

[upravil dne 8.8.07 maro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dvoch autach uz som mal instalaciu bez subwoofera s tym, ze do zadneho plata som dal ovaly 6x9". Pokial nie si velmi narocny a nebudes na nich zbytocne setrit a mas dostatocne vykonne autoradio (CDX-GT410 a vobec Sony tejto generacie su na tom s vykonom slusne), vysledok bude uspokojivy. Mam skusenost so Sinus Live SL 240 osadenymi do plata vyrobeneho z MDF (prekvapivy zvuk!!!) a aj s ovalmi 6x9" od Magnat a Sony. Je to slusne kompromisne riesenie. Ak chces usetrit na subwooferi a zosilnovaci + tahanie napajania a signalnych kablov do kufra je slusne kompromisne riesenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kompromis.Oval nedokaze zahrat tak, ako 30cm wofer.Na druhej strane je to ovela lacnejsie riesenie, a z pouzitim dobrych repro je vysledok slusny.Namiesto Sony by som ale urcite skusil zohnat neco v podobnej cene,ale od znacky ktora robi reproduktory na lepsej urovni.

[upravil dne 8.8.07 maro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: maro

Je to kompromis.Oval nedokaze zahrat tak, ako 30cm wofer.Na druhej strane je to ovela lacnejsie riesenie, a z pouzitim dobrych repro je vysledok slusny.Namiesto Sony by som ale urcite skusil zohnat neco v podobnej cene,ale od znacky ktora robi reproduktory na lepsej urovni.

[upravil dne 8.8.07 maro]

Rádio Panasonic nebo JVC ty jsou osvědčený a mají dobře řešený koncový stupně při zavchování přijatelný ceny.. Jinak pokud ty ovály budou kvalitnější a budou mít pod sebou dostatek prostoru "ozvučnice" a bude to dobře vytlumené tak si zvuku užiješ až až:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Subwofer jsem měl v plánu kupovat 20cm, ale hodit tam oválné repráky by nemusel být špatný nápad. 6x9 je vyhovující rozměr. Jen se bojím, že budou spíše zaměřené na střední tóny. Já bych chtěl spíš hlubší. Samozřejmě nemůžu čekat, že bez ozvučnice to bude hrát "kvalitní" basy, ale přece jen bych rád, kdyby vzadu byly spíše hlubokotónově zaměřené repro. Bohužel, ovály jsou většinou vícepásmové...

Rozmýšlím se mezi těmato dvěma:

http://www.hificar.cz/reproduktory/sinus-live-sl-240.html

http://www.hificar.cz/reproduktory/alpine-spe-69c2.html

Sinus Live je komponentí, což se mi zamlouvá, Alpine nebude taky špatná značka a má hezčí design... Já bych byl asi pro Sinus Live. Jak to vidíte vy?

PRO Sinus Live už byl jeden hlas... :)

[upravil dne 8/8/07 pies]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: pies

Taky je možné, že je určený do ozvučnice...

Vsechny repra jsou urcene do ozvucnice :super;)

zaleží jak se to bere, pokud bereš jako ozvučnice dveře auta, nebo celý prostor kufru tak ano, nadruhou stranu ozvučnice by měla mýt nějakou přesnou hodnotu objemu, což kufr a dveře nesplnují. Takže takovej woofer FREE-AIR není do ozvučnice, ale ozvučnici dělá celý kufr....

jiste, ozvucnice je cely kufr, nebo cele dvere a vsadim se, ze ty maji svuj objem :D:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: pies

Taky je možné, že je určený do ozvučnice...

Vsechny repra jsou urcene do ozvucnice :super;)

zaleží jak se to bere, pokud bereš jako ozvučnice dveře auta, nebo celý prostor kufru tak ano, nadruhou stranu ozvučnice by měla mýt nějakou přesnou hodnotu objemu, což kufr a dveře nesplnují. Takže takovej woofer FREE-AIR není do ozvučnice, ale ozvučnici dělá celý kufr....

jiste, ozvucnice je cely kufr, nebo cele dvere a vsadim se, ze ty maji svuj objem :D:myslim

dveře mají sice svůj objem ale ten nemusí být ideální pro konkrétní repro ;) a každé repro má dle svých parametrů svůj ideální objem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pies

Subwofer jsem měl v plánu kupovat 20cm, ale hodit tam oválné repráky by nemusel být špatný nápad. 6x9 je vyhovující rozměr. Jen se bojím, že budou spíše zaměřené na střední tóny. Já bych chtěl spíš hlubší. Samozřejmě nemůžu čekat, že bez ozvučnice to bude hrát "kvalitní" basy, ale přece jen bych rád, kdyby vzadu byly spíše hlubokotónově zaměřené repro. Bohužel, ovály jsou většinou vícepásmové...

Rozmýšlím se mezi těmato dvěma:

http://www.hificar.cz/reproduktory/sinus-live-sl-240.html

http://www.hificar.cz/reproduktory/alpine-spe-69c2.html

Sinus Live je komponentí, což se mi zamlouvá, Alpine nebude taky špatná značka a má hezčí design... Já bych byl asi pro Sinus Live. Jak to vidíte vy?

PRO Sinus Live už byl jeden hlas... :)

[upravil dne 8/8/07 pies]

20 cm sub není nejlepší volbou, nebývá to žádný zazrak, je lepší se poohlédnout po nějaké 25cm co jí stačí malej objem boxu;)

a je celkem jedno jestli budeš mít vzadu kompa, koax nebo ovály stejně všechny budou hrát spíš středy a nebude to čistě basové repro jako sub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: pies

Subwofer jsem měl v plánu kupovat 20cm, ale hodit tam oválné repráky by nemusel být špatný nápad. 6x9 je vyhovující rozměr. Jen se bojím, že budou spíše zaměřené na střední tóny. Já bych chtěl spíš hlubší. Samozřejmě nemůžu čekat, že bez ozvučnice to bude hrát "kvalitní" basy, ale přece jen bych rád, kdyby vzadu byly spíše hlubokotónově zaměřené repro. Bohužel, ovály jsou většinou vícepásmové...

Rozmýšlím se mezi těmato dvěma:

http://www.hificar.cz/reproduktory/sinus-live-sl-240.html

http://www.hificar.cz/reproduktory/alpine-spe-69c2.html

Sinus Live je komponentí, což se mi zamlouvá, Alpine nebude taky špatná značka a má hezčí design... Já bych byl asi pro Sinus Live. Jak to vidíte vy?

PRO Sinus Live už byl jeden hlas... :)

[upravil dne 8/8/07 pies]

20 cm sub není nejlepší volbou, nebývá to žádný zazrak, je lepší se poohlédnout po nějaké 25cm co jí stačí malej objem boxu;)

a je celkem jedno jestli budeš mít vzadu kompa, koax nebo ovály stejně všechny budou hrát spíš středy a nebude to čistě basové repro jako sub

Jasně, pokud neplánuju ozvučnici, nepočítám taky s basama, zkusím asi Sinus Live.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: pies

Taky je možné, že je určený do ozvučnice...

Vsechny repra jsou urcene do ozvucnice :super;)

zaleží jak se to bere, pokud bereš jako ozvučnice dveře auta, nebo celý prostor kufru tak ano, nadruhou stranu ozvučnice by měla mýt nějakou přesnou hodnotu objemu, což kufr a dveře nesplnují. Takže takovej woofer FREE-AIR není do ozvučnice, ale ozvučnici dělá celý kufr....

jiste, ozvucnice je cely kufr, nebo cele dvere a vsadim se, ze ty maji svuj objem :D:myslim

dveře mají sice svůj objem ale ten nemusí být ideální pro konkrétní repro ;) a každé repro má dle svých parametrů svůj ideální objem

tak priste rovnou napis idealni objem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě jeden dotaz. Nevíte někdo, jak se dájí oddělat kryty na předních (výškových) reprácích? Pravý mám ulomený, takže tam to jde :roll , ale levý je ještě v celku, takže bych to chtěl zkusit nějakým grifem tak, aby se to nezlomilo... Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...