Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vůle na vačce


Jaris

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych radu. Kámoš má 605tku 2.1 TD ale ten starší motor než mám já na 406tce. V servisu mu zjistili, že má o dvě destiny větší vůli na vačkové hřídely u pístu než na ostatních 3 válcích. Je to velká závada nebo se stím dá jezdit. Jemu bylo řečeno, že jo ale chtělo by to generálku motoru a ta není zrovna levná. Má najeto 220 000 Km. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poptej se po nanesení tvrdochomu, dávám tak opravovat vačky, ale prochy pro gufera. Netuším jestli ale se tvrdochom při namáhání na vačce nestrhne. Pak ještě to nechat zabrousit.

Spíš bych porovnal s vačkou nabízenou v inzerátech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně hlavně z toho popisu není příliš jasné, kde vlastně tu vůli má - výraz "na vačkové hřídely u pístu " jsem nějak nedekódoval. Obecně, dají se navařovat i plochy pro kluzná ložiska, ale sám bych si to dělat nenechal, párkrát už se to nevyplatilo... Co se týče takto staré 605, spíš bych to viděl na dojezdit a vyhodit, pokud je vůle v uložení, a nebo díly z jiného auta (tam je ale otázka, kde ta vůle skutečně je, jestli je špatný domeček nebo vačka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...