Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

RD1 - CD changer si hraje na schovku :)


Miras

Recommended Posts

Pažouta mám teprve od minulýho pátku, tak omluvte ze začátku hloupý otázky, každej nějak začínal :-)

V autě bylo origo rádio, všechno nasvědčuje tomu že by se mělo jednat o Clarion RD1 (PU-2325A(B)). Z předchozího auta sem byl zvyklej na přehrávání MP3, hledám teď cesty jak levně a rychle tohle zařídit i teď. Optimální by bylo nový rádio, vím, ale přednost teď budou mít nový kolesa a obutí, s rádiem kdoví jak to bude. FM transmitter by jako nouzovka asi postačil, ale víc by mě lákalo připojení MP3 na vstup CD changeru.

Vyndal sem tedy rádio že na to mrknu jak vzadu vypadá a hle, co nevidím - všechny tři konektory sou obsazený. Při pokusu o přepnutí na CD changer rádio hlásí "NO CHANGE", krom toho předpokládám že bych ho někde našel (přihrádka před spolujezdcem/kufr?) Tak co tam sakra může bejt píchnutýho? Auto sem prolezl, nikde žádný ustřižený dráty nekoukaj. Vypadá to že to tam bylo zapojený rovnou při montáži autorádia, dráty sou smotaný v jednom svazku. Kam to vede se mi zjistit nepovedlo, kabely vedou jakoby doleva nahoru, vidět tam není, šáhnout tam nejde.

Poradí někdo kam se podívat, nebo co zkusit, abych zjistil co je tam tom CD changer vstupu zapojenýho? Ještě dodám že se jedná o 206CC

[upravil dne 4.8.2007 Miras]

post-0-14109596115335_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to zní určitě jako docela pravděpodobná varianta, ale pak mě teda zajímá, kde přesně by měl končit? :)

Zkoušel sem vzadu vyndat sedačku (jen jednu, levou) a neviděl sem tam žádný dráty podobný těm co vedou z rádia. Kdo ví kam se do 206CC dává CD changer?:myslim Potažmo kde by měl končit předpřipravenej drát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miras

Jj, to zní určitě jako docela pravděpodobná varianta, ale pak mě teda zajímá, kde přesně by měl končit? :)

Zkoušel sem vzadu vyndat sedačku (jen jednu, levou) a neviděl sem tam žádný dráty podobný těm co vedou z rádia. Kdo ví kam se do 206CC dává CD changer?:myslim Potažmo kde by měl končit předpřipravenej drát?

Měl by být na levý straně kufru

post-0-14109596115542_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, díky, už sem tohle schéma našel taky, ale že to dalo práce. Nějak sem v to Pežotím service boxu nemůžu zorientovat :)

Koukal sem do kufru, dole na podlaze leží kabelovej svazek, ale je omotanej izolačkou, rozdělávat se mi to nechce. Tapec se mi sundat nepovedlo. Koukal sem že to tlumení na podlaze kufru má v jedný části naznačenej výřez, nejspíš na tu montáž měniče. Nicméně konektor samotnej pro připojení měniče sem nenalezl.

Nevadí, koupím nový rádio a bude pokoj :)

Ještě jedna OT: Sadu na opravu pneumatik se mi taktéž najít nepovedlo... Kolik koštuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad P206cc nemá rezervu. Jak je to teda s vozením rezervy? Mám klasickou 206ku a rezervu nevozím - vozím jen sprej na vyplnění píchlé pneu, ale na technické by to asi neprošlo, ne? Jaktože u CCčka to projde?

Ad CD changer. Plochý modrý konektor mám na levé straně kufru. V rohu pod sedačkou je na podlaze plastový krk na tažení kabeláže - v něm ten konektor je. Prozraď mi prosímtějakým stylem by šlo na changer připojit přehrávač MP3? Šlo by to ovládat originálním ovládáním pod volantem? Na kolik by taková sranda vyšla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hádám že CC bude mít na rezervu výjimku. Ona by tam hlavně nebyla kam dát. Jedině neplnohodnotnou do kufru, čímž by z kufru nezůstalo už vůbec nic.

Kabeláž dozadu je u CC taky tažená trochu jinak. Sedačky sou nesklopný, ten svazek sem sice našel, ale konektor už ne. On tam někde bude, jen není vidět a rozebírat to kvůli tomu nebudu.

Na připojení MP3 přehrávače bys musel splašit redukci - záleží na přesným typu rádia co máš. Ale levná záležitost to není. Co sem potkal, ceny se pohybujou kolem 2500, to už je lepší koupit jiný rádio. Z pod volantu bys mohl ovládat maximálně hlasitost, určitě ne změnu stopy v MP3 přehrávači. To by sis ho musel nechat někde po ruce a tyhle operace provádět na něm. V dnešní době iPodománie se dělají redukce i takový, že můžeš z pod volantu ovládat iPod, ale na jiný přehrávače sem nic podobnýho neviděl.

Ať tak nebo tak, já dospěl k závěru že vyměním rádio, bude to nejjednodušší varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

mam dotaz, kterey trochu souvisi s timto tematem,

mam original radio Clarion a nez zacnu vymyslet, co by na nej slo pripojit a co ne, tak by me zajimalo, jak se vytahuje (vim, ze k tomu slouzi ty ctyri dirky na stranach - 2 na leve a 2 na prave strane), ale kde sezenu udelatko, ktere mi to pomuze vytahnout?

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: carbik

mam dotaz, kterey trochu souvisi s timto tematem,

mam original radio Clarion a nez zacnu vymyslet, co by na nej slo pripojit a co ne, tak by me zajimalo, jak se vytahuje (vim, ze k tomu slouzi ty ctyri dirky na stranach - 2 na leve a 2 na prave strane), ale kde sezenu udelatko, ktere mi to pomuze vytahnout?

dik

u mamky v kuchyni , třeba špejle , zatlačiš je dovnitř a za diru zatahnes a radio leze ven , ja teda použivam dva male imbus kliče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Ad P206cc nemá rezervu. Jak je to teda s vozením rezervy? Mám klasickou 206ku a rezervu nevozím - vozím jen sprej na vyplnění píchlé pneu, ale na technické by to asi neprošlo, ne? Jaktože u CCčka to projde?

Nemáš vyjímku a na STK Tě vyrazí.

Strýc se jim snažil vysvětlit , že má klíny, montérpáky, teplý fleky , mazlavý mýdlo a pumpu. Ouha. Nepochopili. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

u mamky v kuchyni , třeba špejle , zatlačiš je dovnitř a za diru zatahnes a radio leze ven , ja teda použivam dva male imbus kliče

Se špejlema se mi nějak nedařilo, tak mi nakonec posloužil menší křížovej šroubovák. Plochej ne, s tím je problém trefit se na ty západky, když nevíš jak to vevnitř vypadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: tanagy

Ad CD changer. Plochý modrý konektor mám na levé straně kufru. V rohu pod sedačkou je na podlaze plastový krk na tažení kabeláže - v něm ten konektor je. Prozraď mi prosímtějakým stylem by šlo na changer připojit přehrávač MP3? Šlo by to ovládat originálním ovládáním pod volantem? Na kolik by taková sranda vyšla?

Zřejmě by to šlo udělat, ale výroba a samotný návrh této vecičky by musel dělat někdo kdo by nastudoval veškeré komunikační protokoly a pak na ně naprogramoval ovládací prvek... Mě osobně se jeví nejednodužší vyměnit radio a přidat redukci pro volant :super

[upravil dne 29.1.2008 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...