Sign in to follow this  
Followers 0
Čeněk

Jsou nové díly při koupi pozinkovány ?

11 posts in this topic

Zdravím všechny.

Mám malou prosbu. Potřebuji vyměnit přední kapotu na P405, ale nevím jestli koupit starší z nějakého vrakoviště nebo novou ? Problém je v tom, že nevím, zda nové karosářské díly jsou již pozinkované nebo ne ?

Dík za odpověď.

No, co jsem zaslechnul tady na webu,tak by prý nové díly pozinkované být neměly. Ale to se mi zdá dost divné. Raději počkej na radu nějakého odborníka.

Nevim teda jak origo, ale pocitam, ze u peugeota ji stejne kupovat nebudes. Takze bych vychazel z toho, ze polaci to spis nezinkujou:papa Osobne bych dal prednost nejake slusne z vrakace, idealne primo v barve.

Jinak se to tu tusim probiralo v prispevku ohledne Dodova naboreneho Tecka.

Druhovýroba zinkovaná není, zato je zásadně pěkně křivá. A orig. stojí víc než celá 405, při dnešních cenách. Plus nějaká ta lakovna, že... O jiné než z vraku vůbec nemá smysl uvažovat.

Karosářské věci z druhovýroby obecně nebrat!!! Ať se jedná o nové, nebo staré auto -> buďto originál (drahý, jak sviňa) anebo vrakáč -> věrný přítel bourajícího motoristy :D

Jinak kapotu na 405 tu ještě mám, z celkem pěkného auta, akorát při přenášení a skladování obdržela velmi slušný škrábanec, takže je na lak... No a nechal bych jí klidně za 500, neb už 405 nemám a je mi k ničemu (a ještě jsem neměl to srdce jí vyhodit do sběru :) ), akorát to máš z Olomouce do Prahy poněkud daleko...

Abych pravdu řekl, byl jsem se ptát na vrakárně a řekly mi že

1000,- stará a 1500,- nová. Ta nová asi bude výroba Polsko.

Půjdu radči do té starší. Oddie zkusím se poptat v okolí jestli někdo nepojede v blízké době do Prahy. Jak moc na to spěcháš ? Jinak jsem neboural, ale když jsem kupoval auto tak kapota je popraskaná, předchozí majitel - němec asi nedobrzdil a trochu ji pochroumal - následovala dle mého názoru nekvalitní oprava lakýrníka.

[upravil dne 3.8.07 Čeněk]

Ta nová za 1500 sice nidky nebude pořádně sedět, i když jí tam budeš napasovávat hodně dlouho, zato za chvilku zrezne, a bude od ní klid :)

Já na kapotu nespěchám, visí pod stropem, nepřekáží. Ale půl roku tu asi nevydrží, to zas udělám nějakou čistku...

No kapoty druhovýroby(třeba z A.K nebo A.C.I,atd) jsou jenom máčeny v černém základu a fakt nelícujou kloudně z karoserií...A jakou barvu by jsi potřeboval?mám opravdu pěknou bílou kapotu bez kazů a za 500 je tvá...:)

[upravil dne 3/8/2007 Pája Rybišár]