Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Máte někdo 205 z roku cca 84-89 ?


jeffik1

Recommended Posts

Ty brďo tak to je mazec, předem musím říct že to máš hezky čistý, ale teda motor vypadá tak nějak já nevim hybridně jak jsem zvyklej na TU, to jsi čistil ty nebo jsi to tak už koupil, vypadá to fakt perfektně, tzn že jestli chápu dobře máš doma karbce dva ve dvou autech, za tenhle solex bych trhal ruce, nemůžu ho nikde sehnat, nabídka na koupi těchle věcí je snad nulová...jinak to ještě vypadá že to je naprosto bez elektriky ten karb vid, no a s tím předstihem jak na to?taky se snažim nějak vymyslet jak seřídit předstih na TU motoru ale netušim jaký mám mít hodnoty a kde má motor nějakou měrku na seřízení, blbý je že o karburátorových motorech se toho moc neví i připadá, asi nás je už pomálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jeffik1

Tak na tom červenym, co mam v podpisu je motor XW7 1.1 (typ 109F) s karburátorem Solex 32PBISA12 a zároveň přikládám jeho foto. A v tom stříbrnym, o kterým je v tomto fóru řeč, má motor XY7 1.4 (typ 150D) s karburátorem 34PBISA12. Motory jsou prakticky stejné. Co jsem viděl poprvé. byla taková černá krabička (vypadá to jako malá řídící jednotka, ale tu to skutečně nemá) - je umístěna místo expanzní nádržky na obrázku dole, vedou k ní dva dráty od indukční cívky a pak ještě několik dalších od podtlakových spínačů (alespoň to tak vypadá). Až tu budu mít foťák, hodím sem fotku. Jinak včera jsem přišel na docela dobrej způsob, jak si doma na takovym motoru seřídit přesně předstih.

20219282oz2.jpg

[upravil dne 4.8.2007 jeffik1]

Ten motor je pěkně umytí:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čistil jsem to já, napřed jsem to čistil ředidlem, potom brusnou pastou a nakonec jsem provedl nástřik barvou na motory - drží to tak už přes dva roky. Počítám, že to samé udělám i na tom, co jsem koupil teď, ale na kšeft bych to dělat nechtěl :mad: Ten motor je tam uloženej naležato, proto ti to přijde divný. Ještě divnější je, když je vyndanej, je to takovej patvar. Ty čísla karburátorů jsem narychlo opsal z knížky. Teď jsem se byl rychle podívat na jedno auto a to číslo jsem tam bez nějakýho rozebírání nenašel. Jinak ty karburátory, co já na těch autech mam, vypadají shodně s tím rozdílem, že na tom motoru XY7 je navíc několik podtlakovejch hadiček na kterých jsou buď spínače (při určitém tlaku sepnou) anebo ventily (elektricky ovládané), protože z nich vedou ty dráty do záhadné skřínky :myslim Možná to je opravdu ten elektronickej karburátor, ale nezdá se mi to. Já myslel, že elektronickej karburátor má elektronicky ovládáný přidávání plynu, popř. bohatost směsi, zatímco tady jsou pravděpodobně řízeny jen nějaké podtlaky...ale to vážně nevím, nikdy jsem se s tím nesetkal. Ale řekl bych, že na 99% ten motor lambda sondu nemá - měl jsem ho venku. Ta lambda se nachází většinou na svodech, ne? Zejtra to pořádně omrknu a dám vědět. Jinak ten motor šlape naprosto skvěle.

...

Taky mě trochu mrzí, že lidí s těmihle motory je poskrovnu a těžko se shánějí rady nebo zkušenosti, i když je fakt, že zatím jsem každej problém dokázal vyřešit doma. A na tom karburátoru naštěstí nic složitýho k seřizování není, je tam jen volnoběh, seřízení sytiče a bohatost směsi.

...

A k tomu seřízení předstihu na monoblocích (možná i na jinejch motorech) je to takhle-na pravé části, kde je ukrytá spojka a setrvák se nahoře nachází plastová krytka pod kterou je plíšek s jedním nebo dvěma zářezy. Pokud jsou dva, uvažuje se ten blížek řidiči. Takže krytku sundáš, vyheveruješ jedno kolo, zařadíš nejvyšší převodový stupeň, pokud se nechceš nadřít, vyndáš svíčky. Potom vezmeš modrou LED diodu s vysokou svítivostí, připojíš na ní odpor 560 ohmů a pak ty dva dráty připojíš na indukční cívku. Pokud teď zatočíš zvednutým kolem, měla by dioda problikávat. Pomalu toč kolem až dioda blikne, toč pomaleji a koukej do otvoru nad setrvákem, měl by tam někde blízko být drážka. Až jí najdeš, vezmi malej šroubovák nebo hřebík, namoč ho do bílý barvy a projeď s tím drážku, aby byla zřetelně vidět. Potom toč kolem dál, o 180° dále by měla být další drážka, tu taky zvýrazni. Potom si povol tři šrouby držící rozdělovač tak, aby s ním bylo možno pootáčet. Požádej někoho, ať ti někdo rovnoměrně točí kolem a diodu namiř do toho otvoru nad setrvákem. Vždy při bliknutí diody bys měl zahlídnout onen zvýrazněný zářez. Cílem je, aby tento zářez byl přesně naproti zářezu v plíšku. Toho docílíš pootáčením rozdělovače. Až to tak nastavíš, utáhneš šrouby na rozdělovači, zandáš krytku, odpojíš diodu a máš hotovo.

...

EDIT: jinak abych nikoho nemátl - ten obrázek výše je motor XW7 s obsahem 1.1

[upravil dne 4.8.2007 jeffik1]

[upravil dne 4.8.2007 jeffik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ten karburátor zatím prodávat nemíním. Mám v plánu někdy střelit jednu celou 205. Pak tu mám ještě jeden motor XY7 bez karburátoru a vodní pumpy navíc. Se někdy přijeď podívat :papa Když to tak vidím, asi jsem udělal chybu, že jsem před dvěma měsíci nekoupil ještě jeden takovej kompletní motor za pár stováků...

[upravil dne 4.8.2007 jeffik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to bude elektronickej karbec, plyn má ovládanej normálně lankem, jediní co na něm je elektronický jsou ovládaný trysky, bohatost směsy se na něm reguluje taky elektronicky, jsou na tom karburátoru jakoby tušim tři takový delší ventily jo a je to připojený přes konektory obdobně jako stříkačka, jsou tam dva ,podívej se u toho auta do přihrádky před spolujezdcem měla by tam být řídící jednotka, případně koukni pod auto a měl by tam být klasický katalizátor, lambda sonda byvá hnedka pod parohama u TU motoru takže bije do očí už když to otevřeš, ale jak je to u tohodle tvýho ležáku to nevim.každopádně jestli máš ten elektrokarbec, tak by mě zajímalo jestli ti stopro funguje, protože moc takových kousků není vyrábělo se to s tímhle systémem jenom rok kvůli snížení emisí, ale vůbec se to neosvědčilo, nikdo to neumí diagnostikovat jako vstřiky a nebo jenom uzkej okruh lidí který by jsi v celý ČR spočítal na prstech jedný ruky, prostě je to bazmecht a mě se to rozbilo bohužel, měl jsem šíleně bohatou směs a nepodařilo se mi to už sladit, protože se někdo v karbci přede mnou už hrabal no, proto teďka jezdím na karbec ze škody 100, ale rád bych samosebou měl origo co se dával do pegin. No zkusim na en předstih mrknout ale nejsem si jist že je to stejný. Prosím šoupni sem fotky ještě toho druhýho motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady jsou slíbené fotky.

Celkový pohled na motor už po částečném umytí samotného motoru a karoserie v jeho okolí:

2883841.jpg

Pravděpodobně ona řídící jednotka:

5307982.jpg

Pro zajímavost rozvody:

3718104.jpg

A ještě jeden pohled na motor:

6265525.jpg

Pohled na auto zezadu-je prakticky netknuté (má pouze měněné jedny dveře):

1941053.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To auto katalyzátor ani lambda sondu nemá, za to dám ruku do ohně. Ale byl bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil, jakou úlohuplní ten bílý váleček který je připojen na to černé na karburátoru, odtamtud to pak vede k těm elektronickým ventilům/spínačům a z nich pak dráty do té černé krabičky s nápisem Valeo. Co mě také překvapilo je to, že na chladiči jsou celkem tři čidla! Na 205, co mám v podpisu je jen jedno a přitom jsou ty auta od sebe jen jeden rok. Zda ta elektronika funguje nevím a zatím jsem to nezkoumal, protože nemám momentálně moc času. Ještě k tomu karburátoru - na něm je šroubek pro nastavení bohatosti směsi...

Edit: Na příčce před motorem je dokonce nálepka E2

[upravil dne 5.8.2007 jeffik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...