Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.8 TD - spotřeba


-wolf-

Recommended Posts

Zajímalo by mě za kolik jezdíte . Mě to žere tak 7,5 l nafty na 100 km a zdá se mi to moc. Sem začátečník řidič ještě k tomu student tak jestli by mi někdo poradil jak jezdit se 405 1.8 TD na spotřebu. Předem díky.

[upravil dne 1.8.2007 -wolf-]

[upravil dne 1.8.2007 -wolf-]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli pomáhá řazení 1, 3, 5, ale asi jako klasika u každýho auta - prostě to tam naházet, ať ten motor točíš co nejmíň. Otáčkoměr nepotřebuješ, slyšíš to.

Ale bacha na turbo, občas potřebuje taky čoud, aby se trošku provětralo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase na druhou stranu nesmíš podtáčet, pak totiž žere ještě víc;) Snaž se ho držet nad 2000ot. (tak do 3500);)

Co si tak pamatuju, tak při 2000ot, kdy začíná tlačit turbo, jedu na trojku cca 45km/h, na čtyřku cca 65km/h a na pětku cca 90km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: -wolf-

Ja to tam tlacim ze na triceti davam za 2 na 40 za 3 na padesati 4 a na 70 za 5. To neni na spotrebu asi moc dobry co?

Jednicku bych vytacel min (tata rikal - jen pohnout z mista), jinak to co pises neni zle.

Spis bych hledal problem v tom, jak moc proslapnes plyn, a taky jak brzdis. Zkus si, (nebo aspon predstav si), ze na sedadlo das plnou sklenici vody a jed tak abys ji nevylil. Jemne pridavat, jemne brzdit.

Anebo jed za nejakym kamionem. Kdyz pojedes presne tak, jako on, tak ti zarucuju spotrebu kolem 5 litru (nepocitam v to stani na semaforech). Pokud ne, tak mas neco s autem.

PS: mam dlouhodobou spotrebu pod 5,5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to zkoušel a na čtyřku při 70ti točí motor cca 2200ot., takže turbo se teprve pořádně roztáčí a při přeřazení na pětku jde otáčkoměr na nějakých 1700ot., takže turbo netlačí a tím zvýšíš spotřebu (aby se to líp rozjelo, musíš víc přidat).;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest jozovica

najlepsie je trochu zit s autom, dolekopcom aj ked sa ide 60 moze byt zaradena 5 a nepridavat nikdy plyn na podlahu len citit ako sa auto rozbehuje a jemne takto pridavat plyn ak nejde podradit a znova len jemne pridavat, takto by spotreba nemala prekrocit 6L, mam 405 1.9 D a stakymto zaobchadzanim sa nedostanem nad 5.7. A presne ako hovori Olda so sklenickou vody, mna to ucil otec tak ze si do auta zobral kavu a nesmel sa obliat :D,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No opravdu při 70km/h není ani na rovině moc dobré dávat 5. To bych raději těch 70km/h udržoval na 4, a jen aby si vrněl!!! 2200ot/min skoro ani ne, jsou ideální podmínky pro auto přece, 5 se mi zdá bezdůvodná!

Jinak na dlouhých trasách, Itálie - ČR spotřeba 4,9l/100km, jinak kolem 5,5l/100km:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...