Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přeplněná nádrž


amiandrew

Recommended Posts

Původně zaslal: amiandrew

Konzultoval jsem to u Pežotů na Chodově.

Z 90% se jedná o rozbitý přepad - oprava spočívá ve výměně celé nádrže, tj. přibližně 10.000,- Kč :( chjo

Takže mi zbývá

a) nechat si vyměnit nádrž

b) zkusit to dát nějakému šikovnému servisu, kde by zjistili, v čem je opravdový problém - je tu naděje opravy, kdy nádrži nic není a bude stačit pouze opravit hadičku (výměna za gumovou)

c) netankovat plnou...

Díky všem za info. Tohle fórum je skvělé... ;)

ja praktikuji variantu c) ....a jezdí to ( návrh na výměnu celé nádrže mě od značkového servisu nepřekvapuje.....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: vlada

No nevím ,já tankuji skoro pořád do plné nádrže a nikdy mi nic nevyteklo..:o:o:o

No já to rval fakt úplně full. A to si piš že to trvalo. Prostě z pistole jen kapalo abych to naplnil. Ponaučení pro příště. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám půlku nádrže, takže až to nějak rozumě vyjezdím, šoupnul bych to někomu šikovnému na rozborku. Mluvil jsem s prodejcem (autobazar) a že se mi na to oni podívají. Stačí tam nechat auto 2 dny (což se mi moc nechce... co já vím co tam za tu dobu "opraví"?), ale zase je to ve své podstatě od nich v záruce a oprava by byla zadarmo (alespoň v to doufám), neboť se jedná o skrytou vadu.

Dám vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 307SW r.v.2005

To co popisujes se mi take stalo. Beru vzdy plnou, i na nekolik cvaknuti.

Stalo se mi ale pouze JEDNOU pri tankovani v Rakousku pri ceste na dovolenou, trosku nas to tehda vystrasilo. Asi meli jinak nastaveno vypinani pistole a nafta pretekla zminovanym prepadem.

Vyteklo toho tenkrat celkem dost. Fakt to teklo, a ne ze by jen kapalo. Nasedl jsem rychle do auta a jel abych nadrzl trosku vyprazdnil. Po cca 30km jsem zastavil a kouknul se zda stale neco unika. Uz to bylo v pohode.

Stalo se mi to vazne jen jednou. Zpusob cerpani nadrze jsem nijak nezmenil, tedy plna a na nekolik cvaknuti.

Tedy to nijak dale neresim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem to konečně dal do rozumného a pohodového servisu - Auto Vašenda - tímto chlapíkům v něm děkuji za férové a solidní jednání :) (nejenom, že zjistili závadu nádrže, ještě opravili chyby, co po.dělali v minulém servisu).

Tak tedy závada je v přetlakovém ventilu a tím pádem je potřeba vyměnit celou nádrž. :nevim Což je pěkná řacha :grr, ale alespoň vím, čím to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tuto zkušenost už mám také za sebou..:D Naléval jsem tam naftu z kanystru a věděl, že už to bude brzy plný, jenže v kanystru bylo cca 3 litry, tak si říkám, to se vejde...Naléval jsem to pamalu a čekal kdy to na mě vybafne z hrdla nádrže a ono pořád nic...Až jsem slyšel takový malý pramínek jak teče, kouknu pod auto a na 3 místech to teklo z podvozku..:D

Odhaduji, že vyteklo tak 3 litry nafty, protože to teklo cca 15 minut...

Takže už nikdy do uplně plné nádrže...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s tímto problémem je následující :

máme v práci 6 služebních 307 Break 2.0 HDI r.v.03 a tento problém se vyskytuje nebo vyskytoval u pěti.

U tří už je po problému - výměna celé nádrže v Peugeotu (od té doby OK) a u dvou nastalo jiné opatření. Firma začala šetřit, tak všem kdo s těmi vozy jezdí udělali školení na správné tankování :D

Tankovat s "mírou" a nebrat plnou... :potlesk

Pak se tento problém nevyskytuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

ja toto auto skutocne milujem...videl to uz kto kedy, ze sa do auta nemoze dat plna nadrz? alebo problem, co som mal ja, ze nemoze dojst kvapalina v ostrekovacoch, lebo po doplneni ostrekuje uz iba predne sklo? :grr:grr:grr

Auto je v pořádku, v nepořádku jsou lidé, co jej používají. U Vašendy mi to pěkně vysvětlili - "v manuálu je jasně napsáno, že tankovat max. do třetího cvaknutí pistole, pokud někdo tankuje do té doby, dokud na něj nezačne šplíchat nafta z nádrže, tak to po takovém 4 nebo 5 tankování zničí". Jen se podívejte, stránka 100 (model 2004). Takže - auto za to nemůže :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

trosku to tu ozivim,

vcera pri tankovani do plnej, zaplateni sa vraciam k autu a pod autom mlaka. Prve co ma napadlo, ze nejaky fetak prederavil nadrz (u nas v tejto dobe dost popularne) ale kedze som isiel uz na rezervu zacalo to tiect az teraz. Netrvalo to dlho a prestalo to tiect, tak volam do peugeotu, hovorim o probleme, chlapik ma v pol vete zastavi s otazkou ci mam P307SW? Hovorim, ze ano a on pokracuje, ze to je dost casty problem u tychto aut a mam dve moznosti bud netankovat do plna, alebo vymenit komplet nadrz, co by stalo nieco cez 1000€

Nasledne som sa tu o tom nieco docital - no vlakno je dost stare, tak sa pytam ci nie je aj nejaky iny sposob ako zabranit pretekaniu nafty pri tankovani do plnej, tankoval som vzdy po tretie cvaknutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...