Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přeplněná nádrž


amiandrew

Recommended Posts

Zdravím všechny,

včera se mi stala taková zajímavá věc...

Vyzvedl jsem si 307 Breaka ze servisu po zběžné kontrole (čerstvě koupené auto v bazaru) a zajel ihned na benzínku natankovat. Bral jsem plnou a přestal jsem tankovat po dvojím cvaknutí. Po zaplacení mě "obsluha" pumpy upozornila, že mi pod auto "teče nafta...". Si nedovedete představit to zděšení - ven vyteklo asi 1l. Okamžitě jsem zavolal do toho servisu, že stojím u pumpy a z auta mi teče nafta. Naštěstí to bylo kousek, takže hned přijeli dva kluci, kteří konstatovali "no jo, to máte děravou nádrž, to musíme odvézt a podívat se na to".

Odvezli jsme to, hodili to na mašinu, koukali koukali a říkali, že to musí téct seshora.

V tu chvíli přišli dva další dva zaměstnanci servisu ... "no jo, to je Francouz, to je jasný, vy jste bral moc plnou, oni tam dělají přepad, takže co se nevejde do nádrže vyteče ven, mě se stalo to samé ve Slovinsku, prostě si pro příště pamatujte, že po prvním cvaknutí už do toho nic nelít".

Přiznám se, mírně mě to uklidnilo - a taky to, že z auta už nic dalšího nevyteklo. A tak jsem se chtěl zeptat zde, zda s tím máte své zkušenosti. Je to opravdu u těhle Frantíků pravda?

Moc děkuji za odpovědi.

Jen tak mezi řečí - v manuálu k 307 se píše "... Když čerpáte plnou nádrž, nepokračujte po třetím vypnutí pistole. Mohlo by dojít k poruchám funkce..." - nedokážu si představit kdybych čekal ještě na třetí cvaknutí pistole :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tohle se mi stalo i u mojí 206

Jakmile poklesla hladina paliva na 3/4 nádrže bylo vše v pořádku ale když jsme měl plnou tak mi to odkapávalo tou prasklou přepadovou hadicí (byla plastová) vyměněný díl už přišel gumová hadice. Zkus hledat něco takového jestli ti taky nepraskla hadice :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: amiandrew

jozefsv: jak to teklo z nádrže na výfuk, nějak se mi do toho nechtělo a ještě to nastartovat

kong: hm... jak se dostanu nahoru k nádrži? jde to zkontrolovat doma, nebo to mám někam šoupnout (nejsem manuálně nezručný, leč co se týče automobilů nezkušený :) )

nevadi, ze ti to kvapkalo na vyfuk.to je nafta nie benzin

skus hodit zapalku do nafty a uvidis ze sa nemas coho bat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to amiandrew:

Já bych to ještě do servisu nedával, raději to ještě pozoruj.Faktem je, že i já tankuji po hrdlo, pokud se chci přesvědčit o spotřebě, tedy to dělám dost často, bez ohledu kolikrát pistole cvakla. Ale mohl nastat ještě jeden úkaz, že do hrdla probublal vzduch z nádrže a sebou to vzalo naftu.To se mi už také stalo.Flek je jako hrom, ale litr nafty to nebyl, tak maximálně dcl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Konzultoval jsem to u Pežotů na Chodově.

Z 90% se jedná o rozbitý přepad - oprava spočívá ve výměně celé nádrže, tj. přibližně 10.000,- Kč :( chjo

Takže mi zbývá

a) nechat si vyměnit nádrž

b) zkusit to dát nějakému šikovnému servisu, kde by zjistili, v čem je opravdový problém - je tu naděje opravy, kdy nádrži nic není a bude stačit pouze opravit hadičku (výměna za gumovou)

c) netankovat plnou...

Díky všem za info. Tohle fórum je skvělé... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: amiandrew

Konzultoval jsem to u Pežotů na Chodově.

Z 90% se jedná o rozbitý přepad - oprava spočívá ve výměně celé nádrže, tj. přibližně 10.000,- Kč :( chjo

Takže mi zbývá

a) nechat si vyměnit nádrž

b) zkusit to dát nějakému šikovnému servisu, kde by zjistili, v čem je opravdový problém - je tu naděje opravy, kdy nádrži nic není a bude stačit pouze opravit hadičku (výměna za gumovou)

c) netankovat plnou...

Díky všem za info. Tohle fórum je skvělé... ;)

Já bych zkusil variantu b)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...