Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenony - dotazy pro laiky


Ticcino

Recommended Posts

Ahoj,

mám laický dotaz ohledně Xenonů. Vím, že se tady podobná témata probírala milionkrát, ale jelikož je jich asi tuna,

dost obtížně se mi z toho pitvá to, co potřebuji.

1. co to vlastně jsou Xenony? Je to náhrada za normální halogenovou žárovku H1 nebo H7, ve které však není vlákno?

Čili je to výbojka, která potřebuje startér resp. elektronický předřadník?

2. Bixenon je náhrada za H4 dvouvláknovou žárovku (dálky+potkávačky)? Přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly

je řešeno elektromagnetickým stínítkem?

3. Instalace Xenonů je relativně složitá a není to jen vyměnit žárovku za Xenon?

4. Pokud mám v potkávacích světlech čočku, instalace Xenonů znamená jen vyměnit žárovku za výbojku?

5. Cena jedné Xenonové výbojky je v řádu tisíců korun?

6. Hřejí víc Xenonové výbojky nebo halogenové žárovky?

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Ano, Xenonové výbojky byly původně jako záměna za dálková světla - patice H1 nebo H3

2. Je to výbojka - a nějak nastartovat se musí - i když dneska se dokáží předřadníky i vimplementovat do samotné "žárovky"

3. Ani ne, jenom musíš vyměnit komplet paraboly + dodělat automatické naklápění světel

4. Celou parabolu

5. Nemusí být - ale při dnešní ceně předních světlometů obecně.

6. Je to výbojka - záleží na wattáži, ale výbojky jsou všeobecně hospodárnější... při stejném světelném výkonu potřebují méně "muziky", takže při stejné " muzice" mají vyšší světelný výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...