Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autobaterie nebo chl.kapalina


mares

Recommended Posts

Již delší dobu po zaparkování vozidla do garáže nepříjemně zapáchá.Po oňuchání přisuzuji tento jev autobaterii nebo odpařování chladící kapaliny.Vzhledem k tomu, že chladící kapalina se neztrácí tak bych se přikláněl k té autobaterii.

Ten smrádek je velice podobný odpařovanému elektrolytu při odzátkování autobaterie při dobíjení.

Je možné doma autobaterii odpojit a znovu připojit bez pomoci autoservisu?Provedl bych kontrolu elektrolytu, ovšem pokud to vůbec půjde a nebude se jednat o bezúdržbovou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neprojel jsi nějakým kravincem? :-)

Ano, baterii lze odpojit. Odpojoval jsem jí když jsem chtěl resetovat PP. Vyzbrojil jsem se sadou klíčů a vyrazil do garáže. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že baterie (kabely) je připojená jen takovými klipsnami. Jak to drží v podložce, nevím. Jinak mě to nesmrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: mares

Již delší dobu po zaparkování vozidla do garáže nepříjemně zapáchá.Po oňuchání přisuzuji tento jev autobaterii nebo odpařování chladící kapaliny.Vzhledem k tomu, že chladící kapalina se neztrácí tak bych se přikláněl k té autobaterii.

Ten smrádek je velice podobný odpařovanému elektrolytu při odzátkování autobaterie při dobíjení.

Je možné doma autobaterii odpojit a znovu připojit bez pomoci autoservisu?Provedl bych kontrolu elektrolytu, ovšem pokud to vůbec půjde a nebude se jednat o bezúdržbovou.[/

quote]

Pokud ti mohu poradit, tak jezdi a časem se ukáže co bylo příčinou.Možná se tento problém úplně vytratí a auto začne vonět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohla by být příčina v přebíjení - baterie plynuje. Změř napětí při nastartovaném motoru, případně přidej plyn. Mělo by být okolo 14,5 V.

Samozřejmě jsou i jiné možnosti:

- smrdí něco jiného

- baterie je prasklá

- bezpečnostní přetlakový ventil baterie povolil (mají některé baterie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Mohla by být příčina v přebíjení - baterie plynuje. Změř napětí při nastartovaném motoru, případně přidej plyn. Mělo by být okolo 14,5 V.

Samozřejmě jsou i jiné možnosti:

- smrdí něco jiného

- baterie je prasklá

- bezpečnostní přetlakový ventil baterie povolil (mají některé baterie)

Tato verze je velice pravděpodobná a možná s tím souvisí praskání žárovek.Jak to bude možné nechám si přeměřit dobíjení a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
A neprojel jsi nějakým kravincem? :-)

Ano, baterii lze odpojit. Odpojoval jsem jí když jsem chtěl resetovat PP. Vyzbrojil jsem se sadou klíčů a vyrazil do garáže. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že baterie (kabely) je připojená jen takovými klipsnami. Jak to drží v podložce, nevím. Jinak mě to nesmrdí.

Já se dnes po půl roce šel poprvé kouknout na autobaterii :D ...taky jsem se vyzbrojil 13kou klíčem, a pak jsem na to koukal jako sůva z nudlí...čím se to vůbec oddělává ty kabely od autobaterie? Kleštěma? Nerad bych něco poškodil....:(....poraďte pls... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...