mares

Autobaterie nebo chl.kapalina

14 posts in this topic

Již delší dobu po zaparkování vozidla do garáže nepříjemně zapáchá.Po oňuchání přisuzuji tento jev autobaterii nebo odpařování chladící kapaliny.Vzhledem k tomu, že chladící kapalina se neztrácí tak bych se přikláněl k té autobaterii.

Ten smrádek je velice podobný odpařovanému elektrolytu při odzátkování autobaterie při dobíjení.

Je možné doma autobaterii odpojit a znovu připojit bez pomoci autoservisu?Provedl bych kontrolu elektrolytu, ovšem pokud to vůbec půjde a nebude se jednat o bezúdržbovou.

A neprojel jsi nějakým kravincem? :-)

Ano, baterii lze odpojit. Odpojoval jsem jí když jsem chtěl resetovat PP. Vyzbrojil jsem se sadou klíčů a vyrazil do garáže. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že baterie (kabely) je připojená jen takovými klipsnami. Jak to drží v podložce, nevím. Jinak mě to nesmrdí.

Původně zaslal: mares

Již delší dobu po zaparkování vozidla do garáže nepříjemně zapáchá.Po oňuchání přisuzuji tento jev autobaterii nebo odpařování chladící kapaliny.Vzhledem k tomu, že chladící kapalina se neztrácí tak bych se přikláněl k té autobaterii.

Ten smrádek je velice podobný odpařovanému elektrolytu při odzátkování autobaterie při dobíjení.

Je možné doma autobaterii odpojit a znovu připojit bez pomoci autoservisu?Provedl bych kontrolu elektrolytu, ovšem pokud to vůbec půjde a nebude se jednat o bezúdržbovou.[/

quote]

Pokud ti mohu poradit, tak jezdi a časem se ukáže co bylo příčinou.Možná se tento problém úplně vytratí a auto začne vonět.

Mohla by být příčina v přebíjení - baterie plynuje. Změř napětí při nastartovaném motoru, případně přidej plyn. Mělo by být okolo 14,5 V.

Samozřejmě jsou i jiné možnosti:

- smrdí něco jiného

- baterie je prasklá

- bezpečnostní přetlakový ventil baterie povolil (mají některé baterie)

od baterky jsem měl slabou hadičku vyvedenou pod auto odplynování či jak by se dalo říci

Původně zaslal: P607Olda

Mohla by být příčina v přebíjení - baterie plynuje. Změř napětí při nastartovaném motoru, případně přidej plyn. Mělo by být okolo 14,5 V.

Samozřejmě jsou i jiné možnosti:

- smrdí něco jiného

- baterie je prasklá

- bezpečnostní přetlakový ventil baterie povolil (mají některé baterie)

Tato verze je velice pravděpodobná a možná s tím souvisí praskání žárovek.Jak to bude možné nechám si přeměřit dobíjení a dám vědět.

A okolí baterie je čisté? Mě se "rozpadl" článek v baterce a bylo to všude cítit. Pokud je to možné, tak se podívej, jestli není nějaký článek suchý.

Okolo baterie je to čisté, ale ten elektrolyt zkontroluji.Zatím je to o smrádku, ovšem pokud by se nedostatkem elektrolytu zozpadnul článek tak by šlo o peníze.

A neprojel jsi nějakým kravincem? :-)

Ano, baterii lze odpojit. Odpojoval jsem jí když jsem chtěl resetovat PP. Vyzbrojil jsem se sadou klíčů a vyrazil do garáže. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že baterie (kabely) je připojená jen takovými klipsnami. Jak to drží v podložce, nevím. Jinak mě to nesmrdí.

Já se dnes po půl roce šel poprvé kouknout na autobaterii :D ...taky jsem se vyzbrojil 13kou klíčem, a pak jsem na to koukal jako sůva z nudlí...čím se to vůbec oddělává ty kabely od autobaterie? Kleštěma? Nerad bych něco poškodil....:(....poraďte pls... :papa

Nadvihni tú červenú páčku a kontakt sa uvoľní.