Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tuning/sport sání vzduchu..


stalmik

Recommended Posts

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

a k cemu si s tou chudou smesi pomuzes?

Proč chudou?

Myslíš jakože když tam půjde moc vzduchu a čidlo mít jiný hodnoty tak to bude stříkat míň benzínu?

...coz zjisti lambda a bude se to snazit korigovat. Si myslim.

Jojo, vím co myslíš a vidím to stejně. Proto bych to chtěl udělat na té pomyslní hranici abych nemusel rýpat do čidel.

Je možný abych neměl lambdu? Protože čidlo vzduchu mám fakt jenom čidlo (ne mechanickou váhu) a před pár týdnama sem řešil přední díl výfuku a nikde tam žádná elektrika nevedla. Katalyzátor taky nemám.

[upravil dne 31/7/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Kulíšek

Původně zaslal: Pata

2tis za filtr? to ja bych si radeji priplatil za vrtane kotouce :super:papa:papa:papa

Auto musí jet a né brzdit :aut

Já jsem prozatím řešil vzduchový filtr :rokera udává se že u kitu přímého sáni pokuď je potrubí dlouhé, tak to jde poznat při nižších otáčkách a naopak, pokuď bude konusák kousek od klapy tak při vysokých otáčkách,

Já jsem zvolil dlouhé potrubí :D a 1,4 8V mi pěkně táhne od

1 750 ot./min a jak mu dám tak ten zvuk jde opravdů slyšet.:mrk

Na závěr: spotřeba je stejná neli málo nižší, tahá od spodu, má pěkný zvuk (aspoň pro moje uši:mrk), ale musí mít dostatek čerstvého chladného vzduchu, teplý mu nešmakuje a pak táhnout nechce :aut

Ideální je když jezdí a brzdí podle toho co zrovna potřebuješ.. JInak co tam máš teda za filtr?? Náhradu za origo v boxu nebo konusák nebo jak to máš udělaný???

Jo jo určitě je dobré i někdy zabrzdit :D

K tomu filtru, mam tam bavlněný dvojitý konus s vnitřním a vnějším sáním :super odstíněný od chladiče krytem z nerez plechu, potrubí jsem pak zaizoloval folii mirelon s reflexní fólii a přívod vzduchu mám přivedený náporem ve 100 mm flexi trubce.:roker

a vypadá to nějak takhle... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: franus

Misto tohoto bych zvolil spis naporove sani od Racelandu...

Jestli tím myslíš sání ze sklolaminátu umístěné pod kapotou, s filtrem uvnitř, tak to je přeci trochu drahé, aspoň pro mě. A když myslíš otvor do kapoty, tak do toho bych nešel vůbec:bojim

post-0-14109596101457_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Původně zaslal: franus

Misto tohoto bych zvolil spis naporove sani od Racelandu...

Jestli tím myslíš sání ze sklolaminátu umístěné pod kapotou, s filtrem uvnitř, tak to je přeci trochu drahé, aspoň pro mě. A když myslíš otvor do kapoty, tak do toho bych nešel vůbec:bojim

Kit přímého sáni.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Původně zaslal: Kulíšek

Původně zaslal: franus

Misto tohoto bych zvolil spis naporove sani od Racelandu...

Jestli tím myslíš sání ze sklolaminátu umístěné pod kapotou, s filtrem uvnitř, tak to je přeci trochu drahé, aspoň pro mě. A když myslíš otvor do kapoty, tak do toho bych nešel vůbec:bojim

TOhle se mi moc líbí.. Nakolik to náporový vyleze?? Časem bych ho tam taky dal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Kulíšek

Původně zaslal: Kulíšek

Původně zaslal: franus

Misto tohoto bych zvolil spis naporove sani od Racelandu...

Jestli tím myslíš sání ze sklolaminátu umístěné pod kapotou, s filtrem uvnitř, tak to je přeci trochu drahé, aspoň pro mě. A když myslíš otvor do kapoty, tak do toho bych nešel vůbec:bojim

TOhle se mi moc líbí.. Nakolik to náporový vyleze?? Časem bych ho tam taky dal...

Před časem jak jsem bloudil po e-obchodech tak vycházel cca 4 000 Kč, ale dávali k tomu filter zdarma, nebo spíše byl součásti ceny:aut, ale je to závislé podle typu auta a motoru, kolik potrubí bude zapotřebí.

Samostatně jen ten nasávač jsem tenkrát nikde nenašel.

Druhá věc je ta, kolik projde vzduchu pod zavřenou kapotou, podle mě tam moc místa není :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

a k cemu si s tou chudou smesi pomuzes?

Proč chudou?

Myslíš jakože když tam půjde moc vzduchu a čidlo mít jiný hodnoty tak to bude stříkat míň benzínu?

...coz zjisti lambda a bude se to snazit korigovat. Si myslim.

Jojo, vím co myslíš a vidím to stejně. Proto bych to chtěl udělat na té pomyslní hranici abych nemusel rýpat do čidel.

Je možný abych neměl lambdu? Protože čidlo vzduchu mám fakt jenom čidlo (ne mechanickou váhu) a před pár týdnama sem řešil přední díl výfuku a nikde tam žádná elektrika nevedla. Katalyzátor taky nemám.

[upravil dne 31/7/2007 Fusion]

no jestli mas MAP, tak to je jina, tam bude smes naopak bohata, pac naporem snizis podtlak v sani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: franus

Jinak to sani saje pres masku chladice, do ktere by se mely propilovat otvory, aby tam slo vice vzduchu ( ale u tohoto si nejsem jisty na 100 procent, nevim jestli se to nepiluje jen u saxa) a s kapotou to nema nic spolecneho.

Jo cena je to zajímavá, ale počátej ještě filtřík který ti tam

vleze cca 600 - 1500 Kč :P

Nevím jak u ostatních značek a typů aut, ale 206 by tahala vzduch z podkapoty, což si myslím že je docela bída :(

a něco vrtat do kastlly aby to potom hnilo ! ? :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: .mycTD

no jestli mas MAP, tak to je jina, tam bude smes naopak bohata, pac naporem snizis podtlak v sani

To už by si měl počítač tu směs upravit dle senzoru ne?

Presne tak.... nedramatizujte.... naporove sanie spravi uplne minimum co sa tyka tlaku vzduchu...

Pokial mas MAP senzor, tak ten akurat nebude ukazovat taky podtlak, ale bude mensi.... ECU si vyreguluje davkovanie paliva...

To co dosiahnes je vlastne len trosku viac vzduchu do valcov a ich rychlejsie plnenie... a take vykyvy mozu nastat aj bez naporoveho sania - napr. vzduch ma uplne iny pomer kysliku ked je velmi teplo a iny ked je chladna noc... a to nehovorim len o teplote...

Proste taketo male zmeny si ECU vyreguluje sama ;)... pokial by boli tie tlaky vacsie (turbo, kompressor), tak je samozrejme nutne bud preprogramovat mapy v ECU, mozno vymenit celu ECU a asi aj dat vacsie vstreky... :)

V kazdom pripade, naporove sanie ti nespravi taky tlak, aby sa z toho motor zblaznil :):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenosti

Mam bavlneny filtr zakrytý v potrubí, které ústi pod prednim naraznikem (plus je tam trychtyr se sitkou).

Auto jede lip odspodu (driv se kolem 2tisic zakuckavalo, ted se da po meste popojizdet i na 1700 otacek). Subjektivne to jde lepe do otacek (ale merit jsem nic nemeril). Pokud tomu dupnete na podlahu, tak to "bučí" (ale bučení je mnohem silnější, pokud necháte filtr odkrytý).

Kit náporového sání pod kapotu (viz obrázek výše) může fungovat dobře, ale u 206ky mezi maskou a kapotou není moc místa a toho vzduchu se tama moc neprotáhne. Navíc není řešena voda - jak začne pršet, tak máte filtr mokrý - a to mu moc nepomůže.

Odkrytý filtr v motorovém prostoru je nejhorší varianta. Může být stíněný sebelépe (nějaký plech tomu nepomůže), ale pokud šlápnete na plyn, tak to stejnak saje vzduch z motorovýho prostoru a ne z venku - takže smůla. Zkuste měřit teplotu za jízdy se zahřátým motorem.

Nejlepší varianta mi vychází na uzavřený potrubí, který směřuje před auto. Dupnu na plyn -> saju čerstvej vzduch. Navíc když jedu, tak náporově vháním čerstvej vzduch k filtru - ne žeby se měnil tlak vzduchu v potrubí, ale takto vháněný vzduch je u filtru chladnější.

Bavlěná vložka do původního air boxu je takový šalamounský řešení. Nic nepokazíš, nic nevylepšíš. Ušetříš na provozu (bavlna vydrží déle, dá se "recyklovat").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...