Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tuning/sport sání vzduchu..


stalmik

Recommended Posts

Ahoj tuneři, kolegové prátelé.. Po dlouhé době jsem zde na fóru s konkrétním dotazem.. Chtěl bych si pohrát maličko se sáním vzduchu na mé 406, ale nějak kromě Firmy Green jsem na nic moc nenarazil.. Neporadíte nějakej kit, kterej bude plně stačit a bude za přijatelnou cenu?? Nebo jakoukoli radu co udělat se sáním vzduchu s minimálním zásahem kromě řešení osazením sport filtru do origo boxu.. Díky a těšim se na rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hgele vim , ze nechces vlozku do boxu , ale ja ji mam a nemuzu si stezovat, jo neni to frajerina, ze tam ams mega filtr, ale ani zase se me nechce furt premyslet o tom, jestli to mam dobre odstineni, jestli me to dobre potom jede a ne naopak, ale jediny co by jeste mozna slo je vyriznou origo box a osadit ho filtrem a kitem primeho sani, ale to sem nezkousel, takze sem zustal u znami org. vlozky od greenu , a usetril money, a praci :super a jede to dobre!yJinak zadne velkej rozdil jak vlozkou, tak kitem necekej :super

[upravil dne 30.7.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

No hgele vim , ze nechces vlozku do boxu , ale ja ji mam a nemuzu si stezovat, jo neni to frajerina, ze tam ams mega filtr, ale ani zase se me nechce furt premyslet o tom, jestli to mam dobre odstineni, jestli me to dobre potom jede a ne naopak, ale jediny co by jeste mozna slo je vyriznou origo box a osadit ho filtrem a kitem primeho sani, ale to sem nezkousel, takze sem zustal u znami org. vlozky od greenu , a usetril money, a praci :super a jede to dobre!yJinak zadne velkej rozdil jak vlozkou, tak kitem necekej :super

[upravil dne 30.7.07 Jogin]

NO 90% majitelů kitu tvrdí, že je to poznat hlavně v nižších otáčkách a naopak hodně vysokých.. a to, že s vložkou do origo boxu znát není..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

to je nesmysl. Konus ma akorat lepsi zvuk a pokud si nepohrajes s odstinenim, je to naopak jeste horsi.

Líbil se mi docela nápad dát ten kit do origo boxu.. zajímalo by mě jak se to chová..

Btw.: Když koupim od Greenu do origo boxu.. pomůžu si?? Je to poznat? A zvuk je taky jiný??

[upravil dne 30.7.07 stalmik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: .mycTD

to je nesmysl. Konus ma akorat lepsi zvuk a pokud si nepohrajes s odstinenim, je to naopak jeste horsi.

Líbil se mi docela nápad dát ten kit do origo boxu.. zajímalo by mě jak se to chová..

Btw.: Když koupim od Greenu do origo boxu.. pomůžu si?? Je to poznat? A zvuk je taky jiný??

[upravil dne 30.7.07 stalmik]

Do boxu je vlozka. Tzv kit vetsinou krome samotneho filtru obsahuje i montazni material pro konkretni auto -naohybanou trubku, pripadne nejake to odstineni, ale vyrobce si to necha radne zaplatit.

Ja mam v Alfe JR filtr v puvodnim boxu a zvuk jiny je, ale zalezi asi na sacim traktu toho ktereho auta. Nejhlasitejsi je pochopitelne konus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný to souhlasim jde jen o to jestli teda je lepší koupit na moje auto za 1650Kč filtr do origo boxu nebo koupit kit od Greenu. kterej stojí 3600Kč.. Jak moc je to horší ta levnější varianta a naopak o kolik je lepší varianta kitu...????

V tomhle se fakt nevyznam a nechci objednat něco abych to pak ani na autě nepoznal.. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se tyka vykonu: Spotreba vzduchu pri max otackach je zalezitost pro 1. tridu ZS, tudiz predpokladam, ze to konstrukter podchytil. Takze pokud mas cisty papirak, tak neni po jeho vymene zadny duvod pro narust vykonu. Diskutovat se da napr o vydrzi apod. Dalsi problem byva u nekterych motoru proudeni vzduchu sacim potrubim. Kuprikladu vim, ze nektere motorizace Opelu Vectra ztracely vykon po odstraneni originalniho airboxu, ale to je spis vyjimka.

Kdyz to shrnu, tak vlozka do origo boxu je vicemene sazka na jistotu, zatimco s kuzelem je treba si pohrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Jasný to souhlasim jde jen o to jestli teda je lepší koupit na moje auto za 1650Kč filtr do origo boxu nebo koupit kit od Greenu. kterej stojí 3600Kč.. Jak moc je to horší ta levnější varianta a naopak o kolik je lepší varianta kitu...????

V tomhle se fakt nevyznam a nechci objednat něco abych to pak ani na autě nepoznal.. :myslim

fakt nevim. To ze mam jeden sportovni filtr neznamena, ze znam vsechny.

Ale pocitej s tim, ze v cene kitu platis ten instalacni matros, ne ze by byl samotny filtr lepsi o 1950,-Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Jinak co se tyka vykonu: Spotreba vzduchu pri max otackach je zalezitost pro 1. tridu ZS, tudiz predpokladam, ze to konstrukter podchytil. Takze pokud mas cisty papirak, tak neni po jeho vymene zadny duvod pro narust vykonu. Diskutovat se da napr o vydrzi apod. Dalsi problem byva u nekterych motoru proudeni vzduchu sacim potrubim. Kuprikladu vim, ze nektere motorizace Opelu Vectra ztracely vykon po odstraneni originalniho airboxu, ale to je spis vyjimka.

Kdyz to shrnu, tak vlozka do origo boxu je vicemene sazka na jistotu, zatimco s kuzelem je treba si pohrat.

No to asi souhlasim že když dam do origo boxu bude to jistota ale nabízí se otázka proč teda stojí takový prachy když se chová stejně?? POkud nepočítáme výdrž..

Co se týče přímého sání: Rád bych do toho šel, ale nechce se mi zase do GREENu.. respektive je to první firma u který sem ten kit pro mě našel a pokud je to kit přímo na danej motor myslim že by neměl bejt problém.. Jinak pokud bys věděl o dalších značkách a firmách sem zájemce...

Fakt sem bezradnej.. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

stalmik: da se koupit univerzalni konus za cca 400? ovsem je nutno to poradne odstinit a vyresit privod studeneho vzduchu... Pri seslapnuti plynu auto "buci", ja bych si to na auto nedal :myslim

No nevim fakt bych do toho šel ale zase UNI mi nepřijde super volba.. nebo je to snad jedno jakej tam dam?? pokud teda vyřešim ten zbytek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, papirak je papira a je na hove, kdyzto org.vlozka do boxu, je z bavlny a ma urcite lepsi filtracni vlastnosti a zvuk je lepsi, je to vic slyset jak to nasava, a dlasi vec clovek ma lepsi pocit :D ja sem si ho koupil na tuning.cz maj tam jeste do zejtra slevu!!! akze me stal jen 1800Kc s postovnym! a to je sup cena jinak myslim byl za 2500Kc bez postovnyho tak si to vem, ja bych volil jistotu a to org. vlozku , mrkni na to tady : http://www.tuning-centrum.cz/index.php?feMenu=katalog&feProdPage=1&pgSelected=5371

co sem koukal tak do 2000 Kc ho sezenes dneska urcite! ale rikam maj tu akci do 31.7.2007 takze pospes :aut:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...