Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

startování - se spojkou


Dress

startování - se spojkou  

  1. 1. startování - se spojkou


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Dress

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

Zatížení axiálních ložisek kliky je uplně totožné ať se spojkou nebo bez ní.S vyhlášením pana Vaculíka nesouhlasím. Na druhou stranu - vyšlápnutá spojka při startování uplně zneškodní všechny třecí síly v převodovce [hlavně v zimě] a tím odlehčí jak starteru tak i baterii.

Já startuju většinou s vyšlápnutou spojkou.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Ty máš startování na dálku?

Jo. V zimě je to výhoda - startuju, když si nalévám kafe. A když ho mám vypité a jdu do auta, je v něm už hezky teplo, a námrazu na okně setřu stěrači. Zatímco ostatní stojí venku se škrabkami, klepou se zimou a škrab, škrab...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: MPavel

Ty máš startování na dálku?

Jo. V zimě je to výhoda - startuju, když si nalévám kafe. A když ho mám vypité a jdu do auta, je v něm už hezky teplo, a námrazu na okně setřu stěrači. Zatímco ostatní stojí venku se škrabkami, klepou se zimou a škrab, škrab...

jen pockej, az si na tebe pociha mestak kvuli bezduvodnemu chodu motoru :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: MPavel

Ty máš startování na dálku?

Jo. V zimě je to výhoda - startuju, když si nalévám kafe. A když ho mám vypité a jdu do auta, je v něm už hezky teplo, a námrazu na okně setřu stěrači. Zatímco ostatní stojí venku se škrabkami, klepou se zimou a škrab, škrab...

Hele Garfielde, a řídit to můžeš taky na dálku? Já totiž tuhle koukal na Bonda (Tomorrow never dies) a tak mi to ňák napadlo. :myslim:D:D:D

Třeba v Praze by to bylo super, zaskočil bys na Václaváku na kávu, a autiko by zatím jezdilo kolem dokola, no a až bys zaplatil, tak si ho zase přistavíš před vchod a jedeš...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mila_S

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: MPavel

Ty máš startování na dálku?

Jo. V zimě je to výhoda - startuju, když si nalévám kafe. A když ho mám vypité a jdu do auta, je v něm už hezky teplo, a námrazu na okně setřu stěrači. Zatímco ostatní stojí venku se škrabkami, klepou se zimou a škrab, škrab...

Hele Garfielde, a řídit to můžeš taky na dálku? Já totiž tuhle koukal na Bonda (Tomorrow never dies) a tak mi to ňák napadlo. :myslim:D:D:D

Třeba v Praze by to bylo super, zaskočil bys na Václaváku na kávu, a autiko by zatím jezdilo kolem dokola, no a až bys zaplatil, tak si ho zase přistavíš před vchod a jedeš...:D

jasne, nebo by auto rovnou jelo do prace, zatimco by garfield doma saknul kafco:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: MPavel

Ty máš startování na dálku?

Jo. V zimě je to výhoda - startuju, když si nalévám kafe. A když ho mám vypité a jdu do auta, je v něm už hezky teplo, a námrazu na okně setřu stěrači. Zatímco ostatní stojí venku se škrabkami, klepou se zimou a škrab, škrab...

jen pockej, az si na tebe pociha mestak kvuli bezduvodnemu chodu motoru :D

Ale kdepak. I měšťáci se musejí řídit zákony téhle země, a ne svými pocity. I když je pravda, že to občas zkoušejí na lidi, kteří nejsou dostatečně informovaní - tuhle jsem jednomu měšťákovi vysvětloval, co je v řeči zákona CHODNÍK - ten chudák neměl tušení :D:D Takže jestli myslíš §7 odst. 1 písm. b) Zákona 361/2000, tak za prvé do doho měšťákovi nic není (není to Policie ČR), za druhé to není "zbytečné ponechání", za třetí nemá důkaz, že jsem to na dálku nastartoval já na ne někdo jiný, za čtvrté to jde na dálku i chcípnout než k němu přijdu... Stačí, ne? :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy s vyšlápnutou spojkou, možná nám to v autoškole bušili do hlavy navíc, ale logicky - proč nutit startér točit ještě něčím navíc - i kdyby to byla jen spojka a předlohová hřídel v převodovce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bagr

Původně zaslal: Dress

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

Zatížení axiálních ložisek kliky je uplně totožné ať se spojkou nebo bez ní.S vyhlášením pana Vaculíka nesouhlasím. Na druhou stranu - vyšlápnutá spojka při startování uplně zneškodní všechny třecí síly v převodovce [hlavně v zimě] a tím odlehčí jak starteru tak i baterii.

Já startuju většinou s vyšlápnutou spojkou.:papa

Zatížení axiálního ložiska pochopitelně NENÍ totožné s/bez vyšlápnuté spojky, je to přesně naopak - vypínací páka spojky je asi tak jediné, co nějaké zásadní zatížení axiálního ložiska způsobuje, při stlačení talířové pružiny přítlačáku. Jediné, v čem dotyčný kecá, je to přehánění o zatěžování toho ložiska, které je na to pochopitelně dimenzováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě ani nenapadlo startovat s nevyšlapnutou spojkou, nevim k čemu by bylo dobrý spojku nevyšlapnout. Jedinej duvod kdy startuju s nevyšlapnutou spojkou je když jsem mimo auto, něco venku dělám a potřebuju to nastartovat, to se jen natáhnu do auta, vyřadím, zkontroluju jestli je tam opravdu neutrál a zatažená ručka a pak nastartuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...