Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

startování - se spojkou


Dress

startování - se spojkou  

  1. 1. startování - se spojkou


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

proto nektery novy auta bez vyslaple spojky ani nesepnou starter:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

Hm, pan Vaculík se směje? Jo jo, já se taky dost často směju, když si přečtu, co napsal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdy s vypnutou spojkou...ať je léto,zima,studenej x teplej start,vždy se spojkou...nač zatěžovat startér a tím pádem i akumulátor.. a stějně si osobně myslím,že to vypínací axiální ložisko je ve stejné žátěži jako pri normalním vypnutí na volnoběžné otáčky,jen si nejsem uplně 100%jistej jestli trochu neškodý vybrace od klikové hřídele(setrvačne síly)??:nevimKor u vozidel bez dvouhmotového setrváku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Dress

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

Hm, pan Vaculík se směje? Jo jo, já se taky dost často směju, když si přečtu, co napsal...

Co je tedy lepší? Se spojkou nebo bez spojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč namáhat ještě víc startér a tím vytloukat v zimě baterku ? A u dieselu obzvlášť (zvlášť když tam má někdo u toho dieselu jen 44 Ah, že ;) ) ?

Čím je toho na startujícím motoru navěšeno míň, tím líp.

Takže, vyšláplá spojka to jistí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám v autoškole říkali ještě "za druhé", proč startovat s vyšlápnutou spojkou: Bezpečnostní návyk. Opravdu se nikomu z vás nikdy nestalo, že jste třeba byli řádně unavení nebo jste ve tmě překoukli polohu fofrklacku, a startovali se zařazenou rychlostí? Mně se to tedy tak jednou do roka stane. A to se pak hodí, že má člověk navyklé mít spojkový pedál na podlaze.

Já ale startuju s vyšláplou spojkou jen v případě, že v autě sedím, což jsou u mě jen tak 2/3 případů. Při dálkovém startu musí spojka zůstat nahoře, protože v autě není nikdo, kdo by ji sešlápl... Takže jak mám vyplnit anketu v záhlaví? Pane tvůrče ankety, mně se týká čtvrtá možnost! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Nám v autoškole říkali ještě "za druhé", proč startovat s vyšlápnutou spojkou: Bezpečnostní návyk. Opravdu se nikomu z vás nikdy nestalo, že jste třeba byli řádně unavení nebo jste ve tmě překoukli polohu fofrklacku, a startovali se zařazenou rychlostí? Mně se to tedy tak jednou do roka stane. A to se pak hodí, že má člověk navyklé mít spojkový pedál na podlaze.

Já ale startuju s vyšláplou spojkou jen v případě, že v autě sedím, což jsou u mě jen tak 2/3 případů. Při dálkovém startu musí spojka zůstat nahoře, protože v autě není nikdo, kdo by ji sešlápl... Takže jak mám vyplnit anketu v záhlaví? Pane tvůrče ankety, mně se týká čtvrtá možnost! :D

Ty máš startování na dálku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...