Sign in to follow this  
Followers 0
Dress

startování - se spojkou

startování - se spojkou  

1. 1. startování - se spojkou

Please sign in or register to vote in this poll.

78 posts in this topic

V uživatelské příručce k vozu doporučují startovat se sešlápnutým spojkovým pedálem, v článku motoristického magazínu radí (pan Vaculík) že je to přežitek, který dokonce autu spíše škodí než pomáhá.

Jak to děláte vy?

V 80% s vyřazenou rychlostí a se spojkou.

V 15% s zařazenou rychlostí a se spojkou.

V 5% s vyřazenou rychlostí a bez spojky.

3x se zařazenou rychlostí a bez spojky, z toho 1x omylem.

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

Asi jsem taky ze starší školy ale taky vždy se spojkou :super

Mám rád předek auta :D

Učilo se, že olej v převodovce je za studena tuhý a aby se nenamáhal motor při startu.

Ale je jiná doba, jiné převodovky a hlavně jiné oleje :D

Původně zaslal: Dress

citace:

Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“

zdroj:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-diesel-z-druhe-ruky-je-past-na-kupujici/articles.html?id=11624

proto nektery novy auta bez vyslaple spojky ani nesepnou starter:aut

Asi tak půl na půl. Někdy se spojkou někdy bez spojky. Nikdy ale ne se zařazenou rychlosti a se spojkou natož bez spojky... :D

Mimochodem mě v autoškole ani neukazovali jak startovat. :)

citace:

zdroj:

Hm, pan Vaculík se směje? Jo jo, já se taky dost často směju, když si přečtu, co napsal...

Vzdy s vypnutou spojkou...ať je léto,zima,studenej x teplej start,vždy se spojkou...nač zatěžovat startér a tím pádem i akumulátor.. a stějně si osobně myslím,že to vypínací axiální ložisko je ve stejné žátěži jako pri normalním vypnutí na volnoběžné otáčky,jen si nejsem uplně 100%jistej jestli trochu neškodý vybrace od klikové hřídele(setrvačne síly)??:nevimKor u vozidel bez dvouhmotového setrváku..

Původně zaslal: oddie

citace:

zdroj:

Hm, pan Vaculík se směje? Jo jo, já se taky dost často směju, když si přečtu, co napsal...

Co je tedy lepší? Se spojkou nebo bez spojky?

Proč namáhat ještě víc startér a tím vytloukat v zimě baterku ? A u dieselu obzvlášť (zvlášť když tam má někdo u toho dieselu jen 44 Ah, že ;) ) ?

Čím je toho na startujícím motoru navěšeno míň, tím líp.

Takže, vyšláplá spojka to jistí ...

Původně zaslal: Pája Rybišár

To jsem zvědavej co nás letos v autoškole budou učit...;):)

Že máte startovat se spojkou, jako každej normální řidič - nejsou totiž blbý. ;)

Nám v autoškole říkali ještě "za druhé", proč startovat s vyšlápnutou spojkou: Bezpečnostní návyk. Opravdu se nikomu z vás nikdy nestalo, že jste třeba byli řádně unavení nebo jste ve tmě překoukli polohu fofrklacku, a startovali se zařazenou rychlostí? Mně se to tedy tak jednou do roka stane. A to se pak hodí, že má člověk navyklé mít spojkový pedál na podlaze.

Já ale startuju s vyšláplou spojkou jen v případě, že v autě sedím, což jsou u mě jen tak 2/3 případů. Při dálkovém startu musí spojka zůstat nahoře, protože v autě není nikdo, kdo by ji sešlápl... Takže jak mám vyplnit anketu v záhlaví? Pane tvůrče ankety, mně se týká čtvrtá možnost! :D

Ve svým autě startuju se sešlápnutou brzdou (mám antimat). Ale když sednu do auta manželky, tak bez spojky a zpravidla se zařazenou rychlostí :D:D:D.

Původně zaslal: Garfield

Nám v autoškole říkali ještě "za druhé", proč startovat s vyšlápnutou spojkou: Bezpečnostní návyk. Opravdu se nikomu z vás nikdy nestalo, že jste třeba byli řádně unavení nebo jste ve tmě překoukli polohu fofrklacku, a startovali se zařazenou rychlostí? Mně se to tedy tak jednou do roka stane. A to se pak hodí, že má člověk navyklé mít spojkový pedál na podlaze.

Já ale startuju s vyšláplou spojkou jen v případě, že v autě sedím, což jsou u mě jen tak 2/3 případů. Při dálkovém startu musí spojka zůstat nahoře, protože v autě není nikdo, kdo by ji sešlápl... Takže jak mám vyplnit anketu v záhlaví? Pane tvůrče ankety, mně se týká čtvrtá možnost! :D

Ty máš startování na dálku?

Já zásadně se spojkou. A to u všech aut co jsem měl. Jen u pionýra mi to pořád nějak nejde :D:D:D