Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Text na Rádiu


Guest MMMMM

Recommended Posts

Mám některé mp3, které jsem si vypálil na CD a pouštím v autě. Je tam vidět text písně a také interpret. Některé ID3 tag nemají, tak jsem stáhnul SW Media Tagger a ID3 tagy dopsal, přesto na displeji text není. Porovnal jsem mp3 které text zobrazují a ty které ne a nevidím rozdíl. MP3 převádím do CD formátu. Nevíte kde by mohl být problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Aha a jak CD Text vyplnim, jakým programem. U některých CD které jsem z mp3 vypaloval CD text zobrazují.

V čem vypaluješ? Třeba v Neru jen zvolíš možnost zapsat CD text a vyplníš Interpreta a album, jmena skladeb převezme sám z MP3, je tam i možnost upravy tušim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj u Nera express je to taky. Dáš vytvořit hudební cd, pak tam naházíš ty písničky, klikneš na písničku pravym- dáš vlastnosti a vyskočí ti okno, kde můžeš dopsat interpreta a song v závorce zatím je uvedeno (CD- text) No a pak už dáš jen vypálit a mělo by to fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Mám některé mp3, které jsem si vypálil na CD a pouštím v autě. Je tam vidět text písně a také interpret. Některé ID3 tag nemají, tak jsem stáhnul SW Media Tagger a ID3 tagy dopsal, přesto na displeji text není. Porovnal jsem mp3 které text zobrazují a ty které ne a nevidím rozdíl. MP3 převádím do CD formátu. Nevíte kde by mohl být problém?

Já bych viděl závadu v něčem jiném, on totiž existuje ID3 tag verze I a II, teď záleží, který rádio podporuje...taky jsem s tim bojoval a fungovala mi pouze verze II...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

jj u Nera express je to taky. Dáš vytvořit hudební cd, pak tam naházíš ty písničky, klikneš na písničku pravym- dáš vlastnosti a vyskočí ti okno, kde můžeš dopsat interpreta a song v závorce zatím je uvedeno (CD- text) No a pak už dáš jen vypálit a mělo by to fungovat.

Ale mělo by to jít i když dá další a tam vyplní Umělce a nazev Alba pro všechny skladby najednou, ted jsem kouknul do Nera a možnost Nera Expres tam mam taky, ani o tom nevim, nikdy jsem ho nepoužil, možnost palit CD text se tu snad ani vypnout nedá, a nazev skladby to bere hned z ID3 tagu, jen je asi třeba zjistit aby tam ten ÏD3 tag skutečně byl, to pozna v těch vlastnostech.

[upravil dne 28/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: MMMMM

Mám některé mp3, které jsem si vypálil na CD a pouštím v autě. Je tam vidět text písně a také interpret. Některé ID3 tag nemají, tak jsem stáhnul SW Media Tagger a ID3 tagy dopsal, přesto na displeji text není. Porovnal jsem mp3 které text zobrazují a ty které ne a nevidím rozdíl. MP3 převádím do CD formátu. Nevíte kde by mohl být problém?

Já bych viděl závadu v něčem jiném, on totiž existuje ID3 tag verze I a II, teď záleží, který rádio podporuje...taky jsem s tim bojoval a fungovala mi pouze verze II...

On hlavně asi nemá rádio na mp3, tudíž nemá žádný mp3 tagy, co sem pochopil. Tak že to předělává z mp3 na CD audio, a tím pádem musí dopsat CD- text. Jinak Tagy I a II se liší jen množstvím informací, a v každym normálnim programu se vyplnuje většinou obojí, nebo to tam je u sebe nebo nějak srozumitelně spojeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: MMMMM

Mám některé mp3, které jsem si vypálil na CD a pouštím v autě. Je tam vidět text písně a také interpret. Některé ID3 tag nemají, tak jsem stáhnul SW Media Tagger a ID3 tagy dopsal, přesto na displeji text není. Porovnal jsem mp3 které text zobrazují a ty které ne a nevidím rozdíl. MP3 převádím do CD formátu. Nevíte kde by mohl být problém?

Já bych viděl závadu v něčem jiném, on totiž existuje ID3 tag verze I a II, teď záleží, který rádio podporuje...taky jsem s tim bojoval a fungovala mi pouze verze II...

Přehrává audio CD, a radio čte CD text, to není o MP3 tagu. A hlavně když už mluvíš o verzi II tak ta má zase asi další 3 verze aby to nebylo tak jednoduchý;)

[upravil dne 28/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Devilstorm306

jj u Nera express je to taky. Dáš vytvořit hudební cd, pak tam naházíš ty písničky, klikneš na písničku pravym- dáš vlastnosti a vyskočí ti okno, kde můžeš dopsat interpreta a song v závorce zatím je uvedeno (CD- text) No a pak už dáš jen vypálit a mělo by to fungovat.

Ale mělo by to jít i když dá další a tam vyplní Umělce a nazev Alba pro všechny skladby najednou, ted jsem kouknul do Nera a možnost Nera Expres tam mam taky, ani o tom nevim, nikdy jsem ho nepoužil, možnost palit CD text se tu snad ani vypnout nedá, a nazev skladby to bere hned z ID3 tagu, jen je asi třeba zjistit aby tam ten ÏD3 tag skutečně byl, to pozna v těch vlastnostech.

[upravil dne 28/7/07 Radek Hurvajz]

No já to myslel, jako jednu z variant. Jinak pokud má vyplněn tag, tak by to Nero opravdu mělo rovnou načíst z něho. U mě to teda tak funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Devilstorm306

jj u Nera express je to taky. Dáš vytvořit hudební cd, pak tam naházíš ty písničky, klikneš na písničku pravym- dáš vlastnosti a vyskočí ti okno, kde můžeš dopsat interpreta a song v závorce zatím je uvedeno (CD- text) No a pak už dáš jen vypálit a mělo by to fungovat.

Ale mělo by to jít i když dá další a tam vyplní Umělce a nazev Alba pro všechny skladby najednou, ted jsem kouknul do Nera a možnost Nera Expres tam mam taky, ani o tom nevim, nikdy jsem ho nepoužil, možnost palit CD text se tu snad ani vypnout nedá, a nazev skladby to bere hned z ID3 tagu, jen je asi třeba zjistit aby tam ten ÏD3 tag skutečně byl, to pozna v těch vlastnostech.

[upravil dne 28/7/07 Radek Hurvajz]

No já to myslel, jako jednu z variant. Jinak pokud má vyplněn tag, tak by to Nero opravdu mělo rovnou načíst z něho. U mě to teda tak funguje.

JJ, jen umělce a nazev alba nenačte pro celek, jen umělce k dany skladbě
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale chápejte vypaluji stejným programem dva různé mp3 soubory a jeden nemá žádné tagy (tak je tam dopíši, vše co lze), druhý je má (někdo je tam už dopsal). Vypálím programem Roxio a přehrávač zobrazí text pouze u toho, který měl již zapsány tagy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Ale chápejte vypaluji stejným programem dva různé mp3 soubory a jeden nemá žádné tagy (tak je tam dopíši, vše co lze), druhý je má (někdo je tam už dopsal). Vypálím programem Roxio a přehrávač zobrazí text pouze u toho, který měl již zapsány tagy.

No tak bude problem v ty verzi tagu, zřejmě Roxio pracuje jen s jednou verzí, koukni se jestli zapisuješ obě verze tagu. A o Roxiu jsi před tím nemluvil, proto řešíme NERO. Případně mi jednu tu MP3 z ktery to nejde pošli na mail, kouknu jak má zapsaný tagy a uvidime co a jak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak na to koukám a máš tam oba tagy, jak verzi 1 tak verzi 2 (přesně V2.3), mělo by to fungovat. Ještě se ti asi podívám na to Roxio, Co to máš za verzi? Jinak mě napadá, jedině že by jsi to palil v tom Neru Expres, tam by stačil i Mp3 Tag V1

Tak jak to je v ty skladbě co jsi poslal to musí jít.

Edit: Našel jsem jen verzi Roxio - Easy media creator 5 a v něm to info z tagu normalně načte, tak nevim kde muže být chyba, našel jsem to ve svych CD od starší mechaniky, novější nemam protože snad není žadnej trial nebo co, nikde jsem to nenašel ke stažení, musí se ti kouknout někdo kdo ho má.:(

Zkus vypalovat v Neru;)

[upravil dne 29/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten mp3 jde. Ale ted jsem ten mp3 zkoušel vypálit v CDBurnerXP Pro 3 a po něm se v CD nezobrazje už žádný text. Záleži tedy na vypalovacím programu. Verzi nevím mám to v práci ted jsem doma a zde mám nero. Nerem jsem to ještě nezkoušel.

Existuje nějaký program, který ukáže co se zobrazí na CD přehrávači za text? Takhle musím vždy do auta a vyzkoušet to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Ten mp3 jde. Ale ted jsem ten mp3 zkoušel vypálit v CDBurnerXP Pro 3 a po něm se v CD nezobrazje už žádný text. Záleži tedy na vypalovacím programu. Verzi nevím mám to v práci ted jsem doma a zde mám nero. Nerem jsem to ještě nezkoušel.

Existuje nějaký program, který ukáže co se zobrazí na CD přehrávači za text? Takhle musím vždy do auta a vyzkoušet to.

No zobrazují to grabovací programy a pak mam poocit že softwarový přehravače jako Winamp to normalně zobrazují.

Edit: Ted jsem to testnul, Winamp to umí

[upravil dne 29/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...