Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

polosyntetika vs syntetika


kLiKaTeC

Recommended Posts

Původně zaslal: Kubrt

Co jsem pochytil z různých stran nemělo by se přecházet z horšího na lepší olej. Tedy z polo na plnou.

Tak tak, syntetika rozpouští usazeniny ktere mužou motoru ubližit,

ale pokud se prý udělá výplach nějakým přípravkem tak to snad nevadí

[upravil dne 2/8/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest RiderVFR

Pokud někdo koupí auto v bazaru, tak těžko zjistí typ oleje v motoru. Ale souhlasím s tím, že by se neměl nalívat synt. olej po polosynt. Pak může přijít překvapení :o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vosy

... a čemu taky věřit... Auto z bazaru, servisní kontroly každých 10t a o výměně oleje ani zmínka. Serviska je ještě z Francie... Vyměnit, či nechat do dalšího termínu ?

Pokud si nejsi jistý, tak určitě vyměnit...:papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vosy

... a čemu taky věřit... Auto z bazaru, servisní kontroly každých 10t a o výměně oleje ani zmínka. Serviska je ještě z Francie... Vyměnit, či nechat do dalšího termínu ?

Vyměnit, hned, na nic nečekat. Já měl na všechny výměny oleje papíry ze servisu třeba, ale když nevíš tak vyměna zrovna, nikdy nevíš jak to tam je dlouho, a pokud nevíš co je tam za olej tak asi i vypláchnout
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: OK406

Mám polosyntetiku, najeto přes 2645000 km. Nejlépe;) si to vyměnit sám, aby byla jistota, že je tam ten správní olej a množství.:super

v mém případě hlavně to množství:papa:papa:papa

To máš pravdu. Pak je zanesený krokový motůrek. Komisar by mohl vyprávět. Na komorně-pracovním minisrazu se vše vyřešilo u tvé (Ladman)406 k spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Minulý týden jsem měnil olej v servisu, davají do všech Peugeotu olej doporučený PSA a to ESSO UNIFLO, 10W40, a řikali že plná syntetika je do těchto motorů naprostá zbytečnost a vyhození peněz.

Udaje z Esso souhlasí s tím co je uvedeno v manualu

ESSO Uniflo - SAE 10W-40

Vysoce výkonný vícerozsahový olej určený pro benzinové a také pro naftové osobní automobily s přeplňováním i bez něj.

ACEA A2/B2, API SJ/CF, VW 501 01/505 00 (11/92), Peugeot Benzinmotoren

ZDROJ: http://www.esso.cz/stanice_mazi_02a.htm#01

[upravil dne 27/7/07 Radek Hurvajz]

ten tvůj olej ale není ani polosyntetika, jedná se o minerální olej. Kdysi jsem ho lil do své 405-ky 1.9 GRI, kde byl doporučený, ale do své 406-ky leju ESSO Ultra 10W-40, to už je polosyntetika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Mám polosyntetiku, najeto přes 2645000 km. Nejlépe;) si to vyměnit sám, aby byla jistota, že je tam ten správní olej a množství.:super

Kolik že to máš najeto??? :o je to opravdu 2645000 km? slovy:"dvamilionyšestsetčtyřicetpěttísíc" kilometrů? Jak se ti to podařilo? Že ty umíš spát za volantem a celej život neděláš nic jinýho, než že jezdíš? :D:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...