Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tema: Kolik se tak zhruba vrazi penez do ojeteho auta


Jogin

Recommended Posts

Cus, kuci, tak dneska me tak napadlo, ze si zhruba spocitam , kolik sem do svyho auticka, od doby kdy sem ho koupil coz je asi rok vrazil penez! No vyslo me to zhruba na 30 000Kc, a ted chci slyset vas nazor , jestli je to v norme nebo sem koupil na hovec, moje atu viz nize v podpisu stalo 120 000Kc , musim ale podotknout ze me ceka jeste vymena tehlice a vse co ktomnu patri oprava je komplet asi 9500Kc + asi 1000Kc bude stat vysokotlakova hadice na potrubi klimy, ktery se me nako proderavelo :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase si ale rikam, ze sem nedopadnul zase tak spatne a vetsinou se kolem tech 20 000 investuje, je to koupeny u nas v bazaru je to dovoz z nemecka, bohuzel pritele me mamy sem v tu dobu neznal , jinak bych tohle auto mel tak za 80 000Kc a mozna v lepsim technickym stavu! Jinak co je na tom skryty je ta tehlice zadna jina oprava, jako ze by s vozem bylo spatnbe zachazeno zatim diky bohu neni! ani nebyla, menil sem rozvody, pumpu, olej,filtry, a ted brzdy, byly tam jeste org. z prvovyroby, takze po 100 000Km maji narok! jeste sem si koupil pneu, ale to sem chtel kvuli , sobe nebylo nutny, takze asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

Cus, kuci, tak dneska me tak napadlo, ze si zhruba spocitam , kolik sem do svyho auticka, od doby kdy sem ho koupil coz je asi rok vrazil penez! No vyslo me to zhruba na 30 000Kc, a ted chci slyset vas nazor , jestli je to v norme nebo sem koupil na hovec, moje atu viz nize v podpisu stalo 120 000Kc , musim ale podotknout ze me ceka jeste vymena tehlice a vse co ktomnu patri oprava je komplet asi 9500Kc + asi 1000Kc bude stat vysokotlakova hadice na potrubi klimy, ktery se me nako proderavelo :grr

U 7 let staryho auta bych řekl že trošku nad normu, ale ještě to jde. Tady kolega piše o Nissanu do ktereo nedal ani korunu, to je člověk kterej patří do ty skupiny po kterych je radost koupit auto, to pak do něj nacpeš 100tis ani nemrkneš když za 130000km do něj nic nedal

[upravil dne 26/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Jogin

Cus, kuci, tak dneska me tak napadlo, ze si zhruba spocitam , kolik sem do svyho auticka, od doby kdy sem ho koupil coz je asi rok vrazil penez! No vyslo me to zhruba na 30 000Kc, a ted chci slyset vas nazor , jestli je to v norme nebo sem koupil na hovec, moje atu viz nize v podpisu stalo 120 000Kc , musim ale podotknout ze me ceka jeste vymena tehlice a vse co ktomnu patri oprava je komplet asi 9500Kc + asi 1000Kc bude stat vysokotlakova hadice na potrubi klimy, ktery se me nako proderavelo :grr

U 7 let staryho auta bych řekl že trošku nad normu, ale ještě to jde. Tady kolega piše o Nissanu do ktereo nedal ani korunu, to je člověk kterej patří do ty skupiny po kterych je radost koupit auto, to pak do něj nacpeš 100tis ani nemrkneš když za 130000km do něj nic nedal

[upravil dne 26/7/07 Radek Hurvajz]

japonci su urcite lepsi ako peugeot.nissany v rodine nejake mame a fakt bez investicii, co sa neda povedat o peugeote

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pro doplnění. auto bylo řádně servisováno, Investice pouze olej, filtry, destičky, řemeny, pneu, bateriea jednou doplněna klima. Oprava žádná. Koupil ho kamarad, má ho 7měsícu a spokojenost. Jinak je auto v puvodním stavu a z jeho strany naprostá spokojenost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oťas

Jenom pro doplnění. auto bylo řádně servisováno, Investice pouze olej, filtry, destičky, řemeny, pneu, bateriea jednou doplněna klima. Oprava žádná. Koupil ho kamarad, má ho 7měsícu a spokojenost. Jinak je auto v puvodním stavu a z jeho strany naprostá spokojenost!

Hm, tak pokud jsi ho prodal kamošovi tak to nemohla byt žádná past, zřejmě opravdu Nissan vydrží víc, nevim tyhle auta moc neznám. Ale potom ho nejde srovnavat s Pažoutem.

[upravil dne 26/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne. ze tam neni zadna oprava! Ale POZOR cepy, tycky, poloosy, soucastky ktery se porad pouzivaji ,nemaj nekonecnou zivotnost! Tudis bych rekl ze potom sklapne past a bude investice jako hrom, muze to byt kvalitnejsi nez peugeot to nerikam , takze je krasa mit auto 5 let a vse ok, ale stejne na 1dnoho to padne :D , jinak sem tam zapomel dodat! kdyz sem to auto kontroloval s mechanikem nebyla zadna vule nikde, tycky stabilizatoru , cepy atd. no a jezdil sem asi 8mesicu, po nasich silnicich , no a pred 4 mesicema sem menil stabilizacni tycky a cepy, tod je vse zapocitany v ty 30 000,- investici, proste to na me vyslo, auto bylo zrejme v poradku ale majitel asi vedel ze po 7 letech uz neco malo bude odchazet tak se toho zbavil, a proc ne ja mit novy auto udelam to samy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty si kupoval auto s 33000Km je jasny ze to je bezmala novy auto, to ja sem to kupoval melo to 99000Km :D , kdyz ale odectu brzdy, ktery se teda sjedou podle toho jak uzivatel jezdi(neberu to jako zavadu) tak sem razem zatim na 20 000Kc , ale kdyby sem byl na 6000Kc , vubec bych se nezlobil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jogin: ono je tady asi hlavni otazkou, co vsechno chces pocitat za investici, prip. opravu...spousty veci, co tu zminujete musite v prubehu casu menit i u novyho auta...ja svy koupil pred 2 lety s 22 tis. km, ted mam cca 66 tis. a za celou dobu jsem musel vymenit akorat tycky stabilizatoru (otazka par stovek), vsechno ostatni bych musel delat na kazdym jinym aute (vymena kapalin, fitru, pneu apod.)...pak jsou veci, za ktery jsem utratil nehorazny penize, ktery ale clovek nemuze pocitat, ze se mu nekdy vrati jako treba xenony, kozeny potahy na miru, koberecky na miru, sportovni filtr, svicky, litaky apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oťas

Řek bych nedobrá koupě. Muj předchozí vuz nissan .V době koupě najeto 33000 km po 6 letech prodán se 160000km. Investice do oprav ani koruna. Tedy 0 kč. Moje současná 307 -- to se teprve uvidí.

Jaký byl rozdíl kupní a prodejní ceny u Nissana? Ta částka je zřejmě vykoupením toho klidu a bezporuchovosti.

Jinak - japonská auta jsou velmi spolehlivá --- tak proč si kruci všichni nekoupí japonská???:aut

Já si Nissanu velmi vážím, určitě je spolehlivý, měl jsem ho kdysi z půjčovny, ale neoslovuje mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: oťas

Řek bych nedobrá koupě. Muj předchozí vuz nissan .V době koupě najeto 33000 km po 6 letech prodán se 160000km. Investice do oprav ani koruna. Tedy 0 kč. Moje současná 307 -- to se teprve uvidí.

Jaký byl rozdíl kupní a prodejní ceny u Nissana? Ta částka je zřejmě vykoupením toho klidu a bezporuchovosti.

Jinak - japonská auta jsou velmi spolehlivá --- tak proč si kruci všichni nekoupí japonská???:aut

Já si Nissanu velmi vážím, určitě je spolehlivý, měl jsem ho kdysi z půjčovny, ale neoslovuje mě.

pretoze nie vsetci tu mame drahsie a novsie auta.a keby som dal dokopy pol melona tak si peugeot nekupim ale pojdem do mazdy,mercedesa,nissana:aut

edit-ale ono to raz pride:)

[upravil dne 27.7.07 jozefsv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, pořád to jsou jen auta, a pořád se na nich občas něco musí vyměnit. Nějaký počítání co, koho kolik stojí mi přijde zbytečný. Ono je tu spousta jiných vlivů, než značka a země původu. Třeba to, jak se majitel k autu chová, ať už bývalý, nebo současný, co to auto má za sebou atd. A když má auto najeto ke 100 000, nese to sebou pak už určitý rizika, že člověk bude muset prostě něco investovat, protože např. věci na podvozku nevydrží věčně, kort na našich tankodromech.

Měl sem tu čest vlastnit japonce a teď Peugeota a nevidím, moc nikde žádný rozdíl v investicích. Jsou tu určitě rozdíli v tom co kolik vydrží, co jak vypadá, ale pak člověk zjistí že to je stejně "plechovka jako plechovka".

PS: U Nissanu mě oslovují jen modely co se do Evropy nebo ČR nedováží + 350Z :D A zajímalo by mě, když Renault spolupracuje s Nissanem, jestli jsou teď Renaulty spolehlivější, nebo u Nissanu to kleslo :) Vždyť dneska to všechno bouchaji na jedný lince a dávaji tomu akorát jiný design, tak tu neřešte japonec nebo evropan. Stejně ten Nissan bude vyrobenej v Evropě :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

Lidi, pořád to jsou jen auta, a pořád se na nich občas něco musí vyměnit. Nějaký počítání co, koho kolik stojí mi přijde zbytečný. Ono je tu spousta jiných vlivů, než značka a země původu. Třeba to, jak se majitel k autu chová, ať už bývalý, nebo současný, co to auto má za sebou atd. A když má auto najeto ke 100 000, nese to sebou pak už určitý rizika, že člověk bude muset prostě něco investovat, protože např. věci na podvozku nevydrží věčně, kort na našich tankodromech.

Měl sem tu čest vlastnit japonce a teď Peugeota a nevidím, moc nikde žádný rozdíl v investicích. Jsou tu určitě rozdíli v tom co kolik vydrží, co jak vypadá, ale pak člověk zjistí že to je stejně "plechovka jako plechovka".

PS: U Nissanu mě oslovují jen modely co se do Evropy nebo ČR nedováží + 350Z :D A zajímalo by mě, když Renault spolupracuje s Nissanem, jestli jsou teď Renaulty spolehlivější, nebo u Nissanu to kleslo :) Vždyť dneska to všechno bouchaji na jedný lince a dávaji tomu akorát jiný design, tak tu neřešte japonec nebo evropan. Stejně ten Nissan bude vyrobenej v Evropě :aut

porovnavat nissan s renaultom je asi dost mimo.napr. mazda sa robi v japonsku a k nam sa odtial dovaza.neviem ako je to s nissanom ale laguny idu uz pod 200 tisic korun a primera okolo350-400.tak to asi rovnaka kvalita nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

Lidi, pořád to jsou jen auta, a pořád se na nich občas něco musí vyměnit. Nějaký počítání co, koho kolik stojí mi přijde zbytečný. Ono je tu spousta jiných vlivů, než značka a země původu. Třeba to, jak se majitel k autu chová, ať už bývalý, nebo současný, co to auto má za sebou atd. A když má auto najeto ke 100 000, nese to sebou pak už určitý rizika, že člověk bude muset prostě něco investovat, protože např. věci na podvozku nevydrží věčně, kort na našich tankodromech.

Měl sem tu čest vlastnit japonce a teď Peugeota a nevidím, moc nikde žádný rozdíl v investicích. Jsou tu určitě rozdíli v tom co kolik vydrží, co jak vypadá, ale pak člověk zjistí že to je stejně "plechovka jako plechovka".

PS: U Nissanu mě oslovují jen modely co se do Evropy nebo ČR nedováží + 350Z :D A zajímalo by mě, když Renault spolupracuje s Nissanem, jestli jsou teď Renaulty spolehlivější, nebo u Nissanu to kleslo :) Vždyť dneska to všechno bouchaji na jedný lince a dávaji tomu akorát jiný design, tak tu neřešte japonec nebo evropan. Stejně ten Nissan bude vyrobenej v Evropě :aut

Nemůžu než souhlasit, každý auto potřebuje opravy, každý auto je závislý na majiteli, zacházení a dalších vlivech.

Jinak podle mě investice 30 tKč do oprav je reálná, nic není zadarmo a u 7letýho auta se s tím prostě počítat musí. Jakékoliv auto, co jsem koupil, tak stálo cca 15 - 20 tKč jen prvotní servis, následně se stejně něco podělá, takže s těma 30 jen souhlasím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J, potreboval sem jen slyset, nazory, aspon se to pekne tady rozjelo :D , jinak je fakt ze 100 000Km na nasich silnicich a 100 000km na nemeckych bych porovnal, podvozkove tak, 100 000Km na nasich a ze 100 000Km nemeckych by to bylo asi 50 000km takovy asi porovnani nasich silnic a nemeckych. plus opravdu zalezi jak se k tomu predchozi majitel choval a to me desi nejvic, jelikoz mam dovoz tak nevim co stim autem bylo, jestli treba nejezdil 5let na 1 olej :D to sdad ne :bojim:D , ale kdyz sem to kupoval bylo v peknym stavu , jak interie, tak podvozek, rez zadna, bourany to taky nebylo, jediny co nam rekli tak byl praskly ale opraveny spolier od obrubaku asi nejspis :D , dale auto stalo asi rok , nastesti pod strechou , no ale kotouce uz byly porezli :D takze sem mel 5000Kc slevu , aspon neco malo sem stahnul :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...