Sign in to follow this  
Followers 0
jakub106GTI

Ruční brzda

15 posts in this topic

Ahoj včera jsem si dovezl domu 106 GTI a nefunguje mi ruční brzda a to tak že nejde ani na jeden zoubek.Prý je to častá závada a nebávají to jen zarezlá lanka,ale musí se to celý nejak vyměnit.Máte s tím nějaký zkušenosti???Moc díky

Jinak je to užasný auto zrychlení a pružnost je fakt neskutečná:super

Hmm tak to bude asi přeražrný lanko a nebo vyháknutý,vlez pod auto a uvidíš...každopádně jestli je uvidíš rezatý tak je vyměň,fakt pak to nevrací do uplně odbržděné polohy.......:)

kouknu na to díky,je to bez ručky celkem naprd nemužu nechat nikde nastartováno malinkatej kopeček a už se pohybuje...četl jsem že se to možná musí vyměnit celý a že to není zrovna nejlevnější tak doufám že jsou to jen ty lanka:)

Na GTI bude mít pravděpodobně vzadu kotouče, a tím pádem dost problém s tím mechanismem, že by to bylo jen lanovody je šance tak 5%...

Hmm tak si priprav WD-40 nebo stači i trocha brzdovky a i kdyby to nebylo zatuhlý tak to WD stříkni na brzdiči pod tu otočnou páku co je tam uchycený na oku to lanko,hlavně aby ten čep chodil..:bojim

PS:Co je to za ročník???

WD mám doma no jsem na to zvědavej...No ročník je to 97 do provozu nějakej 10 měsíc...jsou tam brembo brzdy brzdí to jako čert.....ale bez ručky je to na prd

Původně zaslal: Pája Rybišár

no právě a ta práce to rozdělat,lepší sehnat jiný brzdiče...:roll:(

Je to sice práce, ale pokud si chci auto nějakou dobu nechat, tak to naopak rozdělám na prvočinitele, a dám repasní sadu, aby mi to chodilo a dlouho vydrželo. Koupený starý brzdič na to, bude podobně, a nový stojí ranec (i když, pokud si to někdo neudělá doma sám, tak je snad lepší koupit ten nový...)

Rádo se stalo. Ještě jedna gumička z té sady, co koupíš, patří dovnitř do pístku. To je taky rozdělávací a v tom návodu to už nebylo. Hlavně ať se ti povede povolit ty upevňovací šrouby na třmenu. Jsou na jemný závit.