fuchsrichard

výměna oleje převodovky automatu 306

6 posts in this topic

může mi někdo poradit jestli výměna oleje převodovky u automatu 306 jde udělat svepomocně nebo je to zložité.Slyšel jsem že se musí rozdělat olejová vana, vyměnit filtr a pak to utěsnit.

A proč chceš měnit? Nemělo by to být potřeba pokud s tím nejsou problémy. Maximálně dolít.

po rozjezdu rychle řadí nahoru a pak nema silu jet . snaží se podradit atd. V peugeotu řekli že to může byt olejem, tak jsem to chtěl udělat sam než budu muset platit drahej sevis.

V knize jak na to Peugeot 306 od nakladatelstvi Kopp je dle obsahu kapitola vypuštění a nalití oleje automatické převodovky.Bohužel nemam knihu k dispozici - podařilo se mi jen sehnat obsah knihy. Kdyby někdo kdo ji má mrknul na tu kapitolu a evnt. dal vědět co tam píšou, tak bych by vděčen...

Původně zaslal: fuchsrichard

V knize jak na to Peugeot 306 od nakladatelstvi Kopp je dle obsahu kapitola vypuštění a nalití oleje automatické převodovky.Bohužel nemam knihu k dispozici - podařilo se mi jen sehnat obsah knihy. Kdyby někdo kdo ji má mrknul na tu kapitolu a evnt. dal vědět co tam píšou, tak bych by vděčen...

Hodně záleží jaký typ převodovky máš.U některé se oddělává vana a mění filtr (4HP14,4HP18) a u některé se jen vypustí olej a propláchne sítko (AL4).

Dík za reakci. Nevím jak to zjistit, ale jedná se o motor 1,8 , 8 ventil,rok 1997 a Typ je 7ALFZ. Dá se to z toho poznat?