Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sanie motora poradte


Guest 00flas00

Recommended Posts

Guest 00flas00

kua to je skoda keby som tam dal silnejsi tak nechapem preco by to nemalo zmysel nastavil by som ho od spodku nahhor a myslím ze by ten vzduch rozprudil nie? Ked to sa da tazko zistit ci to bude alebo nebude mat zmysel .(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní problém je, že tam jak je to teď tak se bude převedenej sudenější zduch zvenku pořád mísit s horkým od motoru.

Ventilátor určitě nepomůže.

Základ je si koupit digimultimetr s teploměrem (kolem 180kč) a měřit teploty různě v mot. prostoru za jízdy pár dní.

Jinak absolutně nemůžeš vědět kolik kde je stupňů, při jakých rychlostech.

Btw: baterku můžeš klidně umístit do kufru, jenom koupit pořádný dráty a natáhnout je.

[upravil dne 2/8/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 00flas00

kua to je skoda keby som tam dal silnejsi tak nechapem preco by to nemalo zmysel nastavil by som ho od spodku nahhor a myslím ze by ten vzduch rozprudil nie? Ked to sa da tazko zistit ci to bude alebo nebude mat zmysel .(

MOžná mam nápad až bude zejtra čas napíšu ti popis i s návodem na tý tvojí fotce.. třeba to nepude ale myslim že jo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak já jsem dnes instaloval originál filter Green do origo Boxu u mé 406 a přestaly mi kolísat otáčky na volnoběh.. je to zvláštní ale je to tak.. a má to lepší zvuk.. zejtra přibude sport výfuk a ATE brzdový kotouče s deskama..

Ale co se týče filtru mam origo box a sport vložku a super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 00flas00

Teraz som rozmislal co keby som tam pred filter umiestnil ventilatorik nejaky taky ako sa davaju do PC co nema velky odber? Podla mna by to potom rozduchalo troska ten teplý vzduch a mozno by to bolo OK nie?

Počty jsou jednoduché - na jeden cyklus ti do válců vteče 1,9 lt směsi vzduchu s palivem (ta je v poměru cca 1:14 nebo tak nějak) Při šolíchu 3000 ot/min a ti za minutu proteče toho vzduchu kolik ? A za hodinu ?

A ještě jsi přesvědčen, že to ten PC-větráček "udejchá"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nad ten alternátor, co se při tom 1 kW potřebuje taky chladit ?

Jen ho omotej, ty měděný vodiče v altíku se budou hůř chladit, tím se budou víc zahřívat až budeš kupovat novej alternátor. U diesela je to jedno, alternátor je v tom autě pomalu zbytečný, ale u GTI můžeš dojet celkem rychle.

To už fakt má lepší kuchnout haubnu a přivádět vzduch rovnou, ale pak budeme jen o kousek dál, než na začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filter je na pomerne dobrom mieste, akurat musis poriesit ten privod... v tvojom pripade by som siel rozhodne do nasavaca - tzn vyrezat dieru do kapoty....

Na 205 sa to hodi lebo ma pomerne plochu kapotu... na 307 nemozem take spravit nic :(

ten nasavac nemusis spravit velky, takze si myslim, ze by sa to dalo spravit aj esteticky....

No.. a potom by si este potreboval odtienit stupajuci horuci vzduch od zvodov... dat tam nejaky plech alebo daco... lebo ten nasavac funguje dobre len ked auto ide :).. pri rozbiehani by si vsak mal problem, lebo salavy vzduch by ti tam naplnilk cely priestor :)

A myslim, ze prudke zmeny horuci/normalny vzduch sa nebudu pacit ani ECU ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

nad ten alternátor, co se při tom 1 kW potřebuje taky chladit ?

Jen ho omotej, ty měděný vodiče v altíku se budou hůř chladit, tím se budou víc zahřívat až budeš kupovat novej alternátor. U diesela je to jedno, alternátor je v tom autě pomalu zbytečný, ale u GTI můžeš dojet celkem rychle.

To už fakt má lepší kuchnout haubnu a přivádět vzduch rovnou, ale pak budeme jen o kousek dál, než na začátku.

Četl jsi pořádně?

Filtr dát nad altík a odstínit od motoru a hadice od filtru do sání (k váze vzduchu, pokud ji povede za motorem, kde by zbylo relativně místo) obalit tou páskou;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 00flas00

Tak tam mozem dat nejaky silnejsi s rozumným odberom energie

možná něco obdobného, čím borci z JZD (JRD) foukají seno do seníku.

Sice by nepatrně narostla hmotnost a odpor vzduchu, a rozložení hmotností na nápravy by taky nebylo to pravé ořechové, ale třeba se ti to povede.

Možná by se to dalo použít spíš jako tlačná vrtule (na způsob proudového motoru). Pak bys ale musel jezdit bez čelního skla a možná by bylo záhodno kvůli hmotnosti vyndat i motor. A tím budeš mít problém s Airboxem a filtrem vyřešen úplně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Četl jsi pořádně?

Filtr dát nad altík a odstínit od motoru a hadice od filtru do sání (k váze vzduchu, pokud ji povede za motorem, kde by zbylo relativně místo) obalit tou páskou;)

Jako dát vložku na druhou stranu, než je airbox ? A jak chceš tu hadici vést za motorem ? Můžeš buď přes motor nebo pod motorem, okolo motoru to v GTI moc nejde. A každým kolenem a každým metrem ti narůstají tlakové ztráty. Takže co naženeš na vložce, ztratíš v kolenech

Páska na výfuky je super, ale jako tepelný štít nefunguje. Jen lépe drží při vyšších teplotách.

To už má vážně lepší vyhodit airbox a dát tam kit. Tam je alespoň trochu logicky vyřešen přívod vzduchu . Ale to jsme opět na začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím otvorem do kapoty to taky není nejschůdnější vychodisko.

Většina aut, který to mají to mají jenom pro vzhled.

Pak sou samozřejmě ameriký, kterým tama lezou hrnky, ale to je zas někde jinde.

1023_9lo.jpg

Podle mě je potřeba se nad tím zapřemýšlet a nějakým způsobem dostat kónus co nejblíž k předku auta, k němu víst rozumnou trubku s minimem záhybů, která začne někde u mlhovky.

Pokud se s tímto nněkdo nechce robit, tak je asii nejlepší green filter dělanej přímo do origo boxu.

Jinak se todle probírá ještě v Tuningu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

S tím otvorem do kapoty to taky není nejschůdnější vychodisko.

Většina aut, který to mají to mají jenom pro vzhled.

Pak sou samozřejmě ameriký, kterým tama lezou hrnky, ale to je zas někde jinde.

Podle mě je potřeba se nad tím zapřemýšlet a nějakým způsobem dostat kónus co nejblíž k předku auta, k němu víst rozumnou trubku s minimem záhybů, která začne někde u mlhovky.

Pokud se s tímto nněkdo nechce robit, tak je asii nejlepší green filter dělanej přímo do origo boxu.

Jinak se todle probírá ještě v Tuningu ;)

podobnym obrazkem jsem tu argumentoval asi pred rokem. Byla k tomu obsirna diskuze ohledne nasavacu.

Jinak kapot na 205ku se vsude vali mraky, takze bych se rezani diry nebal. Pokud to ovsem bude vyhodnoceno jako smysluplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest 00flas00

Ak to nebude mat riesenie tak asi budem musiet fakt zalozit orig. air box aj ked sa mi zda divne ze ta hadica od masky ide ponad motor ved ked je motor horuci tak sa vzduch v tej hadici zohreje nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 00flas00

Ak to nebude mat riesenie tak asi budem musiet fakt zalozit orig. air box aj ked sa mi zda divne ze ta hadica od masky ide ponad motor ved ked je motor horuci tak sa vzduch v tej hadici zohreje nie?

Tak ten přívod obmotel izolační páskou - je to asi 5 mm silný MIRALON a na něm je z jedné strany reflexní vrstva, něco podobné alobalu. Já to taky mám na přímem sání, protože i když jsem měl přívod čerstvého vzduchu, tak duralové potrubí akumulovalo teplo od motoru, ale v tvém případě plastová trubka není takový vodič. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 00flas00

Ak to nebude mat riesenie tak asi budem musiet fakt zalozit orig. air box aj ked sa mi zda divne ze ta hadica od masky ide ponad motor ved ked je motor horuci tak sa vzduch v tej hadici zohreje nie?

jasne, ale je to lepsi, nez nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...