Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opět se zbláznila navigace


Medvěd

Recommended Posts

Cca před dvěma roky jsem Helče pořídil navigaci (program TomTom v Aceru 35). Asi před půl rokem došlo k vybití a mě zhruba další měsíc trvalo, než jsem navigaci nechal oživit. Včera jsem chtěl vyrazit k tetě do Rumburka, řekl jsem si, že navigaci trochu poškádlím a v prostřed hledání trasy najednou PDAčko umřelo - mohl jsem ťukat kam jsem chtěl, prosit, vypínat - vše bylo jedno, dnes už TomTom ani nenaběhne.

Nechce někdo navigaci za nějakou symbolickou cenu?? Helča nejezdí a já republiku znám tak dobře, že navigaci nevyužiju - nabídněte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Cca před dvěma roky jsem Helče pořídil navigaci (program TomTom v Aceru 35). Asi před půl rokem došlo k vybití a mě zhruba další měsíc trvalo, než jsem navigaci nechal oživit. Včera jsem chtěl vyrazit k tetě do Rumburka, řekl jsem si, že navigaci trochu poškádlím a v prostřed hledání trasy najednou PDAčko umřelo - mohl jsem ťukat kam jsem chtěl, prosit, vypínat - vše bylo jedno, dnes už TomTom ani nenaběhne.

Nechce někdo navigaci za nějakou symbolickou cenu?? Helča nejezdí a já republiku znám tak dobře, že navigaci nevyužiju - nabídněte.

A to je to mrtvý uplně, nebo to funguje? Nějaká představa o ceně?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

:myslim koupit navigaci, ktrera nefunguje?

No pokud to PDA funguje tak proč ne, a navigační soft netřeba, kamošovi ukradli Acera n35 a všechno mu k tomu zbylo, tak kdyby to fungovalo tak se to tam nahrne, v servisu se vymění baterie a už to jede, jen nevim na kolik ta baterka přijde a jestli je to baterii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zkušeností s Yakumo AlphaX GPS, jehož jsem spokojeným vlastníkem...

Ještě dřív než nad PDA zlámeš hůl, tak:

0. tlačítko vypnout PDA "nevypne", pouze převede do standby

1. softwarový reset jsi zkoušel? (klasický ctrl+alt+del nebo tlačítko reset na pda)

2. hardwarový reset jsi zkoušel? (bývá to přepínač co se musí na pár sekund přepnout), bohužel je nutná instalace všech programů z ROMky plus případná lokalizace z CD atd... (vopruz)

PDA se systémem Windows mobile 2003 (SE) mají jednu velkou chybu. I když jsou "vypnuté", tak žerou baterii. (u mě dojde baterie ve "vypnutém" stavu cca za 14 dní) Když dojde baterie, dojde k vymazání RAM, a do RAM jsou nainstalovány předinstalované programy + systém z ROM.

Tento neduh je řešen u PDA s OS Windows Mobile 5, tam je uplně jiná správa paměti a hlavně vše je EEPROM. Prostě něco jako paměťová karta. Dojde proud... no problem.

Jestli někde najdu odkaz, tak ho sem frknu. Je tam pěkné čtení o PDA a jejich systémech obecně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný Acer n35 a je tam funkce zálohování. Já to mám počeštěné jinak se to anglicky jmenuje BackUp. Při spuštění se program dotáže kam zálohovat - jde to do PDA - Rom storage nebo na kartu - SD/MMC. Já zálohuji na kartu - je tam ještě možnost pouze PIM nebo vše - já dávám vše. Jakmile se něco s PDA stane ať už vybije baterie nebo se kousne - to znamená ztratí data, v tomto programu dám obnovit a vše se vrátí do původního stavu. Prostě žádný problém ani po tvrdém resetu. Ten program je přímo v PDA. :papa

[upravil dne 23.7.07 Čeněk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajo, já tam mám taky zálohování, to jsem si nikdy nevšiml :-) On ten program je zřejmě součástí WIndows Mobile 2003 a ne konkrétního modelu. Jinak zálohovat do ROM storage bude asi obtížnější, neboť ta má velikost řádově 1-2MB. Karta bude lepší.

Dotaz k zálohování: Pokud dáš Zálohovat vše, vezme to komplet celou RAM? Tak jak je to na ní uložený? Čili 64MB? Já když dám zálohu, tak nabídne PIM (160kB) nebo vše (5,8MB) To mi přijde zatraceně málo. Žeby to dělalo ještě kompresi? To se mi moc nezdá. Zkusím sehnat nějaký lepší zálohovací program...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dám zálohovat vše tak se po obnovení zase vše objeví jako před zálohou, zálohuje celou RAM - jakou formou to ukládá nevím. Jinak jsem se díval na jiná PDA např. F-Siemens a ty ten program nemají. Setkal jsem se s tím jen u Acer. Já taky hledal jiný program ale myslí si, že tenhle originál je nejlepší. Taky než sem si ho všiml tak sem myslel, že to PDA rozkopu, protože každý problém - vybití baterie, zamrznutí - všechna data pryč. Nyní - no problema. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...