Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Baterka


Sandokan

Recommended Posts

Dávat do auta staršího roku 2000 bezúdržbovou baterii je sebevražda. Zatímco starší akumulátory (hybridní konstrukce) mají dobíjecí nabíjení 14,4V, novější celovápníkové, (někdy taky chybně označované jako bezúdržbové) mají dobíjecí napětí 16,0V. Takže i dobíjecí soustava auta je jiná. Starší vozy ji mají nastavenu jinak než ty novější. Pokud málo jezdíte, nebo jezdíte jenom krátké trasy tak bude "bezúdržbová" baterka v autě trvale nedobíjena a zkracuje se významně její životnost.

Jinak obecně čím novější a silnější akumulátor tím menší životnost (přes to všechno co tvrdí výrobci).

Pokud potřebujete poradit s akumulátory klidně pište, mám to v popisu práce.:aut

[upravil dne 25/7/07 BATT]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BATT

Dávat do auta staršího roku 2000 bezúdržbovou baterii je sebevražda. Zatímco starší akumulátory (hybridní konstrukce) mají dobíjecí nabíjení 14,4V, novější celovápníkové, (někdy taky chybně označované jako bezúdržbové) mají dobíjecí napětí 16,0V. Takže i dobíjecí soustava auta je jiná. Starší vozy ji mají nastavenu jinak než ty novější. Pokud málo jezdíte, nebo jezdíte jenom krátké trasy tak bude "bezúdržbová" baterka v autě trvale nedobíjena a zkracuje se významně její životnost.

Jinak obecně čím novější a silnější akumulátor tím menší životnost (přes to všechno co tvrdí výrobci).

Pokud potřebujete poradit s akumulátory klidně pište, mám to v popisu práce.:aut

[upravil dne 25/7/07 BATT]

55 Ah pro můj vůz je tedy dobrá volba? Mám klasickou, ne bezúdržbovou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...