Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Maly auto 5D s automatem?


buml

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Malý automat do 40tis Kč? Ty si chceš mermomocí naběhnout, že?

no pak ji necham facko a ten zbytek porostu na hlave co mam mi sbela a vzapeti vypada, ja potrebuju aby mohla jezdti bez asistence a v levnym priblizovadlu, ktery zvladne za pet let tak maximalne 10-15k km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to celkem chápu, jenže je v tom malý háček - takové levné přibližovadlo tě může přijít neuvěřitelně draho.

Téměř 100% evropských automatů téhle cenové kategorie, co kolem kdy kdo měl, poměrně brzy skončilo právě smrtí toho automatu, ve 100% případech rozumným způsobem neřešitelnou. Oprava automatu by převýšila o dost hodnotu auta, výměna z vrakáče nepřicházela v úvahu, neb nejsou. Takže půlka skončila rozřezána na díly, a druhá půlka byla přestavěna na manuál, kterých je z vraký všude habakuk.

Takže pokud chceš toto riskovat, prosím. Za 40tis pěkné auto prakticky neexistuje, jestli tak jedno z tisíce, zbytek je dojetý a se zanedbanou údržbou, což zrovna automat dokáže zavraždit zcela spolehlivě. Otázka je také, jestli těch 40tis je jen nákup, nebo už v tom má být prvotní servis - v tom případě zapomeň na jakékoliv skušné auto... Pokud je to 40 nákup + servis, a trváš na malém automatu, jediné, co bych si v podobné relaci v automatu troufl pořídit, je Corsa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

deuji za vycerpavajici odpoved, vim ze automat je haklivej na olej a udrzbu vubec, ale je to tak jak sem psal potrebuju hold aby moje mila polovicka konecne zacala jezdit a obavam se ze s manualem to proste nak nejde. samo servisni penize pocitam zvlast. o corse mi rikal i bracha a jeste mi nabizel, ze znamy tahaj jen francouze, tak by zkusil neco pres ne. tak uvidime nebudu tlacit na pilu, treba ji ten manual natlucu do hlavy:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jí naděl 106ku s 1,1 a manuálem, nebo něco podobného, a nech jí, ať se s tím popere. I když tu převodovku a spojku orve, prd se stane. Spíš bych se staral, aby to mělo servo, než automat. Hlavně ať se s tím popere sama, není nic horšího, než když jí do toho furt někdo kafrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono jde doopravdy hlavne o to jaky ma ta prevodovka servis, pokud je nekdo prase na olej tak je v hajzlu coby dup, ale klidne muze vydrzet bez problemu pul milose

znamej ma stodvacetctyrku, ktera jezdila tago v D a ted jesdi jiz 7 let tady, am nalitano 800k a automat je jako novej:super

[upravil dne 20/7/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

ono jde doopravdy hlavne o to jaky ma ta prevodovka servis, pokud je nekdo prase na olej tak je v hajzlu coby dup, ale klidne muze vydrzet bez problemu pul milose

znamej ma stodvacetctyrku, ktera jezdila tago v D a ted jesdi jiz 7 let tady, am nalitano 800k a automat je jako novej:super

[upravil dne 20/7/07 buml]

No, tak ono by skutečně chtělo neplést všechno dohromady. Za prvé, jak už jsem psal - auto za 40, které mělo vůbec nějaký servis, natož pak nějaký slušný, je jestli jedno z tisíce. Vzhledem k tomu, že po mě chce co chvíli někdo nějaké takové auto sehnat, a já v naivním domnění, že už se situace v ojetinách zlepšila začnu taková auta shánět a prohlížet, abych nakonec stejně dotyčnému doporučil, ať si došetří do 100tis, jinak bude mít jen sběr... tak na nějaký servis skutečně nelze vsázet.

No a za druhé vskutku si jako příklad neberte staré mercí převodovky ani motory. Pokud totiž tohle budete brát jako mustr a posuzovat podle toho vše ostatní, spálíte se opravdu šeredně, neb tyto mercí věci byly skutečně naprosto jiná liga. Nicméně 124 asi nesplňuje tu podmínku malého auta... ale 190 by klidně mohla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

automat za 40? tak hraci,co pekne blika.:D kup ji radsi servo a klimu-na tu ji ted utahnes:aut myslim,ze te s tim vetsina mechaniku vyhodi,ze to nedelaj. ten manual se nauci,chce to jen trenovat. znamej mel scorpio v aut a skoncilo na dily po poruse prevodovky,jinak bylo porad super i spotreba:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl sem celý vlákno ale my sme v rodině měli 306 1.8 automat rv 98 (jednu dobu moje vozítko), koupeno s 80tkm, před nějakou dobou prodáno s 200tkm a musím říct, že převodovka byla naprosto perfektní. Nikdy s ní nebyly problémy, nikdy se neservisovala a řadila velice pěkně oproti jiným evropským automatům, který sem měl možnost vyzkoušet. A to sem s ní jezdil svoje "rally sport" jízdy, kdy sem řadil 1, 2, 3, D a zpátky dolů podřazoval (což se nemá). Jednou mě opilá přítelkyně zařadila na dálnici R, nic se nestalo, s převodovkou taky ne (měl sem pěkný fedry). Byla to převodovka německé výroby. ZM gmbh (nebo tak nějak).

Např. Mondeo mělo automat velice retardovanej. Převodovce trvalo než zařadila stupeň, při drsnější jízdě řadila moc razatně (to v 306 to byla báseň), teklo z ní (nešlo vyřešit) a zápich byl když upadlo tlačitko overdrive (to 306 měla pod pedálem). Dobrá převodovka byla ještě v Oplu Omeze MV6.

Ještě doplním: Opel Corsa, ve které sem jel a měla automat tak řadila jak kdyby to byl manuál (prodlevy mezi kvaltama).

A ještě podruhé doplním: Mercedes C z 94 automat, najeto 250tkm bez jakékoliv poruchy.

Myslím že by se dala sehnat rozumná 306 v automatu, tam je cena dost sražená kvůli té převodovce.

MB 190 je dlouhej 4420mm.

[upravil dne 21/7/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Tak moje draha polovicka, se rozhodla, dle me z ciste ekonomickeho duvodu:D, ze se to s tim fofrklackem proste nauci, tak uvidime jak to pujde dal, bude dostavat lekce kazdej den a na konci prazdnin vyhodnotime situaci;)

hlavně tam nelep dozadu to Z ,jinak dopadneš podobně jako se sundavanim pismenka T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...