Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bubnové brzdy na 205


jeffik1

Recommended Posts

Mám celkem závažný problém se zadníma brzdama. Na ručku brzdí výborně, ale na provozní brzdu téměř vůbec (neudělají smyk ani na štěrku). Napřed jsem myslel, že to je hl. brzdovým válcem, ale i po jeho výměně je to stejné. Ale zarazila mne jedna věc - přední brzdy a brzdový válec jsou zn. bendix, ale na zadku je (alespoň podle katalogu auto kelly) lucas. Pakny mají podle mne celkem dost velkou tloušťku na to aby to brzdilo (jedna má 2-3mm a druhá asi 1,5). Ale kromě brzdového válce a obložení mne nic nenapadá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Je možné, že když jsou pakny sjeté, přestanou brzdit? Kapalina nikde neutíká, systém je odvzdušněný. Mám koupit brzdové obložení nebo sadu gumiček do brzdového válce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chotemicak: já si myslím, že na štěrku by rozhodně do smyku jít měly. Mimochodem tohle řeším proto, že mě s tím vyhodily z STK - nízký brzdný účinek zadních brzd. Když nasadím na buben kolo, někdo mi šlápne na pedál, tak jsem schopen při velkém zabrání s kolem točit.

olda: samostavy fungují, protože po pár sešlápnutích se nastaví a začne fungovat ručka. Bubny jdou sundat dobře.

oddie: 1,5 mm moc není, ale to je pouze na jedné straně jedné pakny. A hlavně jsem si myslel, že snad každý auto je schopný brzdit i "na železo".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jeffik1

chotemicak: já si myslím, že na štěrku by rozhodně do smyku jít měly. Mimochodem tohle řeším proto, že mě s tím vyhodily z STK - nízký brzdný účinek zadních brzd. Když nasadím na buben kolo, někdo mi šlápne na pedál, tak jsem schopen při velkém zabrání s kolem točit.

olda: samostavy fungují, protože po pár sešlápnutích se nastaví a začne fungovat ručka. Bubny jdou sundat dobře.

oddie: 1,5 mm moc není, ale to je pouze na jedné straně jedné pakny. A hlavně jsem si myslel, že snad každý auto je schopný brzdit i "na železo".

tak keď stupíš na brzdu nesmieš pohnúť kolesom!!!:o

skús vymeniť paktne a ešte pred tým ich nastav tak aby si koleso nasadil tak, že to len trošku brzdia tie paktne. To musí len tak trochu šveholiť! Potom keď stupíš na brzdu by malo koleso hneď stáť.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samostavy jsou nastavené tak, že pakny škrtají a ručka zabrzdí už na 3. nebo 4. zubu. Myslel jsem, jestli se nenafukují ty hadice u zadní nápravy, ale není na nich nic viditelného. Asi to přestanu řešit, to auto už mě stálo dost peněz. O víkendu budu mít ještě jednu 205 v mnohem lepším stavu, tak asi jen přehodím papíry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...