Sign in to follow this  
Followers 0
Guest fanyn

podavací čerpadlo HDI

53 posts in this topic

mam problem s podavacim cerpadlem nekdy naskočí pri startovaní a nekdy ne,vždy pomuže když do nej zaboucham. Už jsem ho mel venku a zadnou zavadu jsem nenasel,muzou byt spatne uhliky? kdo poradi dik

Zdar,to je u HDi častá závada.Já bych doporučoval čerpadlo vyměnit,Jednou klepání nepomuže a odtah tě bude stát víc než nové čerpadlo

Tak, tak jo bych mohl povidat :D jeli ssme s kamosem nacerpat na benzinku, a taky, blbnulo mu cerpadlo zacinalo to tim ze jednou slo jednou ne, a prave na ty benzince se rozhodlo ze pujde do kytek :D takze sme nejdriv byly trochu v soku protoze fronta ze jo :D a nevedeli sme co je :aut prodavac za pultem uz na nas jako koukal co tam zdruzujeme az nakonec sme to odtahli stranou a volali odtah, kdyby to nebylo od znamyho tak by to byl ranec! Takze tohle bych vymenil urco , za ty problemy a cekani na odtah to nestoji!

[upravil dne 17.7.07 Jogin]

Měl jsem podobný problém,mrkni na toto vlákno....tady

je tam odkaz na nové za 4.500,- Kč levnější neseženeš....

[upravil dne 17.7.2007 PŘEMA]

Dá se čerpadlo předělat z něčeho jiného a laciněji. Šlapou tak už 3 406 HDi , jedna víc než rok a zatím 100 % . Když tak napiš do schránky.

Ahoj,

moje podávací čerpadlo při nastartování udělalo ziziziziii a vyplo. te% se mi při zapnutí kličku ozve Drr drrr drrr drrr a vypne. čím to může být ta změna zvuku. Chystá se nějaký problém? :myslim

takovej dotaz ten kdo už to mněnil co je na tom za závadu že nejde???pochybuju že se spálí motorek to asi ne že??

ten motorek se nespálí,ale ten komutátor (po čem jedou uhlíky) se sjede tak,že motor nejede...,prostě je total KO--dá se vyměnit jen samotné čerpadýlko (cca 3000 kč Bosch)--řešil bych s Xantikem--má tu i pěkný link na jeho výměnu

Asi jsem to špatně popsal, zatím jde jen o změnu zvuku drr drr drrr drr - natlakuje vypne a normálně nastartuju. Ale nelíbí se mi ten zvuk a tak se ptám co bude následovat a zda se dá něčemu předejít?

ozzy56: myslíš že jsou sedrané uhlíky a už to jede do plechovém držáku uhlíků? jdou ty uhlíky vyměnit?

myslím,že předejít poruše čerpadla se nedá--nějak to spočítali na cca 10 let provozu a pak čerpado vyměnit...,beru to tak,že deset a více let stará HDíčka mají problémy s dopr. čerpadlem (to samé samozřejmě i u Citroenů) :myslim

z vlastní zkušenosti doporučuji měnit hned--to čerpadlo po krátké mezihře (bouchání zespod do nádrže) se zvrhne v totální kolaps :D--mi se to stalo v pátek večer, ráno měl být odjezd do Chorvatska...,Bosch Ostrava dal měsíční dodací lhůtu :o:o, nakonec komplet čerpadlo za 7000 kč :roker

zdarec, na aukru se ted zrovna jedno prodava a za zajimavejsi cenu http://www.aukro.cz/item792792294_podavaci_jednotka_paliva_peugeot_406.html ale konci to za hodinu :-(. Jinak taky uz jsem jedno menil a tak jsem to stare rozebral co se stalo, no a oni tam dali tak tvrde uhliky ze vydreli komutator (nebo jak se tomu rika). ale mozna se na aukru objevi znova je tam dost casto. A pokud se v citroenech pouziva to stejne (to nevim) tak tady http://www.automaxhulin.cz/ maji taky lepsi ceny a posilaji i postou.

Původně zaslal: ozzy56

ten motorek se nespálí,ale ten komutátor (po čem jedou uhlíky) se sjede tak,že motor nejede...,prostě je total KO--dá se vyměnit jen samotné čerpadýlko (cca 3000 kč Bosch)--řešil bych s Xantikem--má tu i pěkný link na jeho výměnu

tak že je to neopravitelný???protože tady u nás převinuje motory atd.tak by to možná bylo i levnější jak 3000,-:myslim zatím problém nemám ale co kdyby:nevim

ja to taky nesl i do opravny ale je to neopravitelny, jsou to vydrene takove medene plosky, prikladam ilustracni foto, dokonce jsem se snazil sehnat jen ten motorek ale taky bez uspechu

post-0-14109610598491_thumb.jpg

Aukro jsem nestihl, stejně to nebylo na můj typ (HDi)

Zatím jsem zkoušel zjišťovat jen ten motorek a vypadá to že by se dal sehnat z Polska za 1000 až 1500,- podle typu poštovné vyjde na nějakých 300,- coz je super cena ikdyby vydržel polovinu. Ten motorek Bosh jste někde neviděli?

Uvidím jak to vyndá a jestli nepoškodím ten korpus, to bych pak musel koupit komplet.

dá se to koupit levněji v Polsku, jinak Bosch Ti to objedná origo--je hned vedle prodejny RALL v Mar.Horách...na výměnu jen toho čerpadélka je tu i link ,jinak mám celé čerpadlo i s košem,ale vadným čerpadlem,kdyby něco,tak se ozvi

Původně zaslal: mmmb

Ahoj,

moje podávací čerpadlo při nastartování udělalo ziziziziii a vyplo. te% se mi při zapnutí kličku ozve Drr drrr drrr drrr a vypne. čím to může být ta změna zvuku. Chystá se nějaký problém? :myslim

nazdar mozes sa pripravit na vymenu:super a to si nerobim srandu az ti to zacne skapinat tak ako mne potom budes zhanat ja som ho menil a mal som link na cerpadlo od citroenu ale je to to iste:super skusim pohladat:papa

Neviem ako sa to kopiruje ale daj si do hladaj ,pridavne cerpadlo, sorry za nazov ale vtedy som este nevedel ako sa to presne vola:mad: ale teraz som uz chytrejsi:D inak dost pomohol Xantik.:papa