Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Škrábance


Ticcino

Recommended Posts

Zdar. Mám na autě na laku pár škrábanců. Nejsou to takové ty hluboké až na barvu, nedej bože na plech, ale jen takové tupé šlincy po laku. Čím to nejlépe opravit? Kdysi jsem si z francie přivezl jakousi pastu, která je super např. na poškrábání pod klikami u dveří. Použil jsem ji také na škrábance, co mi na dovolené způsobily ostré větve od stromu. (zaparkoval jsem u moře, co nejvíc do stínu a předek jsem měl ve stromech, jak foukal vítr, větvičky se komíhaly sem a tam a po šesti hodinách mi na laku udělaly katastrofu, auto jsem měl půjčený od táty a tak jsem zbytek dovolené sháněl něco, čím to opravit. Sehnal jsem právě tu pastu, výsledek uspokojivý, ale na svoje nové auto ji chci použít až v krajním případě) Není nějaká leštěnka nebo něco takového? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta pasta je na rozlesteni asi nejlepsi, dneska jsem zrovna v autokelly videl tri ruzne hrube pasty pro lakyrniky, tusim od velikosti zrna 1000 az po 2500, psali ze se tim daji rozlestit rozstriky barvy, kapky, tzv. "pomerancovy" povrch, drobne skrabance apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

ta pasta je na rozlesteni asi nejlepsi, dneska jsem zrovna v autokelly videl tri ruzne hrube pasty pro lakyrniky, tusim od velikosti zrna 1000 az po 2500, psali ze se tim daji rozlestit rozstriky barvy, kapky, tzv. "pomerancovy" povrch, drobne skrabance apod.

Na kolik taková pasta zhruba vyjde? Potřeboval bych právě rozstřik a pomeranč rozleštit a v práci máme leštěnku jen "na hotovku" (a navíc jí kluci nechtěj pustit ani trochu:()

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

Hmm, taky bych něco takového potřeboval. Jen pochybuju, že nějaká taková "voskovka" existuje na mojí barvu.

Já mam korekční tyčinku na naši krásnou barvu(myslim, že je to original Made By Peugeot), jen nevim, jestli se to používá i na takový nevýrazný škrábanečky, jak se tu píše, protože jsem ji ještě nevyndal z obalu a to mam na autě dost co zamaskovávat (někdo mi kapotu a pravej přední blatník přejel asi s pětikorunou :grr )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Já mam korekční tyčinku na naši krásnou barvu(myslim, že je to original Made By Peugeot)

Jde o to, jestli je to ta "pastelka", kterou po několika umytích z tý barvy smyješ (takže lépe nemýt:D) nebo jestli je to ta lahvička (jak od laku na nehty) se štetečkem, to je přímo barva i s lakem (na hlubší škrábance)...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: Stifler

Já mam korekční tyčinku na naši krásnou barvu(myslim, že je to original Made By Peugeot)

Jde o to, jestli je to ta "pastelka", kterou po několika umytích z tý barvy smyješ (takže lépe nemýt:D) nebo jestli je to ta lahvička (jak od laku na nehty) se štetečkem, to je přímo barva i s lakem (na hlubší škrábance)...:super

Nekoukal jsem na to, ale dle tvého popisu by to odpovídalo lahvičce se šttečkem, orzhodně to nevypadá na voskovku...musim to jít zejtra zkontrolovat, co to vlastně mam a možná bych to mohl i vyzkoušet... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

.. ta lahvička (jak od laku na nehty) se štetečkem, to je přímo barva i s lakem (na hlubší škrábance)...:super

takže jak správně postupovat když mám namíchaný lak? odmastit, nanést barvu, nechát zaschnout (jak dlouho?) a pak rozleštit? ale jak? mam jen tempo, stačí to tím a hadrem? vysledek asi nebdue nic moc, co? :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrousit poškozený místo (nejlíp jen tu rýhu), odmastit, nanést barvu, nechat aspoň týden (všude mi říkali 14 dní minimálně) vytvrdnout, přebrousit (do roviny) a rozleštit. Nevim, jestli Tempo bude stačit, ale snad jo, je to taky leštěnka (sice účinkuje tak měsíc dva, ale to je jedno).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: Ferry

ta pasta je na rozlesteni asi nejlepsi, dneska jsem zrovna v autokelly videl tri ruzne hrube pasty pro lakyrniky, tusim od velikosti zrna 1000 az po 2500, psali ze se tim daji rozlestit rozstriky barvy, kapky, tzv. "pomerancovy" povrch, drobne skrabance apod.

Na kolik taková pasta zhruba vyjde? Potřeboval bych právě rozstřik a pomeranč rozleštit a v práci máme leštěnku jen "na hotovku" (a navíc jí kluci nechtěj pustit ani trochu:()

mno tak uz vim proc nechtej pustit ani trochu :) ted jsem koukal do katalogu autokelly na cenu ( vcera na prodejne nebyla na ty tube napsana ) a ta pasta stoji 1131Kc ( je to 1litrova flaska), po klubove sleve vyjde na nejakych 900kc

AC W451 LAKÝRNICKÁ PASTA 2 Final Finish 1L

Final Finish je speciální lakýrnická ''dokončovaí''a leštící pasta na

bázi oxidu hliníku. Používá se jako druhý stupeň při opravě drobných

vad nových i starých laků. Je vhodná zejména pro nano-laky

ale také pro běžné metalické i nemetalické laky.

!POUZE PRO PROFESIONÁLNÍ POUŽITÍ! "

[upravil dne 19/7/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No, tak jsem chytil jeden hlubší šlinc. Šel jsem do autolaků a nechal si namíchat barvu se štětečkem (cca 70ml = 150Kč). Dělali to podle kódu barvy kastle, ale moc se netrefili (nebo jsem to špatně promíchal). Přesněji řečeno odstín je ok, ale originál je mnohem metaličtější. Tak jsem ještě zajel do Pežotu a za dvě stovky tam pořídil retušovací sadu. Jsou to dvě lahvičky, jedna s barvou (dle VIN) a druhá s bezbarvým lakem. 2x12ml = 206Kč. Doufám, že to bude barevně sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak pokročíme... Origo korekční lak z Peugeotu je zhruba stejně barevně špatný jako ten co mi namíchali v autolacích, ale čert to vem. Měl jsem dost nehezky a hodně hluboko škráblý zadní nárazník. Z dřívějška jsem měl tmel. Vždy se mi oprava povedla, ale na Pažoutovi jak naschvál tmel nevytvrdnul (poměr tmelu a tužidla - či co to je - byl v pořádku). Následoval druhý pokus (již úspěšnější) Není to zdaleka ideální, ale na můj vkus uspokojivé. Kdo to nehledá, tak to na první pohled nenajde.

A teď poslení problém. Na prahu řidiče je brutální, skoro metr dlouhý šlinc, hluboký až na základovku. Zkoušel jsem ho zatřít lakem (zatím 2 vrstvy s odstupem 14 dnů) ale to je běh na dlouhou trať. Hloubka šlince je tak 0,2mm a štětečkem matlám všude kolem. Přebrušování bude vopruz. Navíc bych tam musel dát snad 10 vrstev. Tmel z plechovky co mám na to nechci dávat, zase bych to rozmatlal všude možně. Neprodává se náhodou nějaké plnidlo v tubičce? Něco jako ta "voskovka", ale aby to vydrželo skoro na věky a ne jen na 20 umytí auta. Abych to pak mohl přeláknout a hotovson. Díky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Tak pokročíme... Origo korekční lak z Peugeotu je zhruba stejně barevně špatný jako ten co mi namíchali v autolacích, ale čert to vem. Měl jsem dost nehezky a hodně hluboko škráblý zadní nárazník. Z dřívějška jsem měl tmel. Vždy se mi oprava povedla, ale na Pažoutovi jak naschvál tmel nevytvrdnul (poměr tmelu a tužidla - či co to je - byl v pořádku). Následoval druhý pokus (již úspěšnější) Není to zdaleka ideální, ale na můj vkus uspokojivé. Kdo to nehledá, tak to na první pohled nenajde.

A teď poslení problém. Na prahu řidiče je brutální, skoro metr dlouhý šlinc, hluboký až na základovku. Zkoušel jsem ho zatřít lakem (zatím 2 vrstvy s odstupem 14 dnů) ale to je běh na dlouhou trať. Hloubka šlince je tak 0,2mm a štětečkem matlám všude kolem. Přebrušování bude vopruz. Navíc bych tam musel dát snad 10 vrstev. Tmel z plechovky co mám na to nechci dávat, zase bych to rozmatlal všude možně. Neprodává se náhodou nějaké plnidlo v tubičce? Něco jako ta "voskovka", ale aby to vydrželo skoro na věky a ne jen na 20 umytí auta. Abych to pak mohl přeláknout a hotovson. Díky za tip.

Tak ti poradim,na todle mám jednu špičkovou vychytávku.Když chceš jen něco,(jako je škrábanec)zatmelit a nezamatlat to okolo,použij mikrotenovej sáček.Ten v jednom rohu prostřihni(ustřihni růžek ale hodně malinkej,protože se při manipulaci zvěčí) a rozmíchej si trošku tmelu a strč ho do toho sáčku na ten prostřiženej růžek.Pytlík pomalu sruluj,jednou rukou přidržuj s tim růžkem na místě kam to chceš dát a druhou pytlík mačkej.Vyleze ti krásná housenka přímo tam kam chceš.Když budeš mačkat hodně ,dirka se zvěčí a vleze ti to i mimo(budeš to mít zamatlaný okolo),pak jen zabrousíš tu housenku a můžeš lakovat do ztracena.Držim palce ať se ti to povede.To samý sem dělal na naší žabičce na zadnim nárazníku.

dscn9979ad5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...