Sign in to follow this  
Followers 0
rOMIK306xrd

moc snadno do smyku

20 posts in this topic

Čaute, dneska se mi stalo, že jsem skoro v každé pravotočivé zatáčce slyšel pískání gum. Fakt jsem nejel jako prase. Stačilo jet do zatáčky rychleji než děda s kloboukem na hlavě a vejci na zadní platu a už se ozývalo kvílení. Pravda, na kolemjdoucí mldé slečny to působilo dobře, ale mě to docela vystrašilo. Nevíte, čím to může být? Mám podezření, že to šlo spíše od pravého zadního kola.

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Čaute, dneska se mi stalo, že jsem skoro v každé pravotočivé zatáčce slyšel pískání gum. Fakt jsem nejel jako prase. Stačilo jet do zatáčky rychleji než děda s kloboukem na hlavě a vejci na zadní platu a už se ozývalo kvílení. Pravda, na kolemjdoucí mldé slečny to působilo dobře, ale mě to docela vystrašilo. Nevíte, čím to může být? Mám podezření, že to šlo spíše od pravého zadního kola.

No, tlak v pneu máš dobrej? Kontroloval jsi ho? Další věc je že dnes bylo extremní horko tak by to mohlo být i tím

[upravil dne 16/7/07 Radek Hurvajz]

Nemáš měkký gumy? Mě tohle dělají měkčí gumy nebo gumy s měkkou směsí (třeba Kormoran apod.)

mě to jde od obou,jak já to jen dělám ? Nevíš Escapere?

zkus dofoukat gumy ,třeba to pomůže , a neřež tak ty zatáčky s plynem.:D:D:D

Tlak v gumách je předpisový. Fakt jsem ty zatáčky neřezal... můj kamarád za cesty otevřel zadní dveře a koukal na zadní kola (jel jsem pomalu boční cestou). Říkal, že se v zatáčkách to pravé jakoby naklápí víc, než to levé.

to může být špatná sbíhavost kola , počítam že je tam kolo natočeno jakoby dovnitř a při prujezdu pravotočivou zatačkou se smýká ,proto ten zvuk pískáni gum,nevim jak u 306 ale u 406 to byva tyčka sbíhavosti (rameno).

No já bych řekl, že tento problém bude spíš na Civicu, když 306ku přejel v září Prasák ;)

No přesně tak jde o Hondu, snad to nevadí... Když tady bývají lidi ohledně mechaniky a podvozků o něco znalejší, než na HondaClubu. Na geometrii jdu dneska (během hodinky by si měl mechanik vyzvednout auto u mě v práci), tak uvidím.

Tak přesně tohle mi dělá taky ale u mě je to tím že dojíždim zimáky. Mám na nich 3mm. Schválně jsem zkusil dát letní kola a bylo po pískání. Stejná zatáčka stejná rychlost a nic. :super :super

No v servise už to auto mají 2 hodiny a nikdo nevolá, tak nevím... Jinak je to autoservis pana Michny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Geom stojí 450Kč + 50Kč za každé nahřívaní nepovolitelného šroubu... Vzhledem k tomu, že pracuju ve Frenštátě, tak byli ochotni si to auto vyzvednout v práci. Kdyby zjistili, že je třeba něco vyměnit, tak budou volat, sdělí mi cenu, a bude-li díl skladem, tak do 13:00 ho prý budou mít v servise a jak půjdu po čtvrté z práce, tak si můžu vyzvednou opravené auto...

To je hezkej ceník :) Pokud to začalo dělat náhle, tak bych odhadoval vadný silentblok, který umožní pohyb uložení ramene a tím změnu geometrie.

Jinak je docela sranda, že se sem lidi chodí ptát i na jiná auta, než pažouty, že jim na klubu příslušné značky nemá kdo poradit :) Přiznám se, že mě to docela těší ;)

Původně zaslal: oddie

To je hezkej ceník :) Pokud to začalo dělat náhle, tak bych odhadoval vadný silentblok, který umožní pohyb uložení ramene a tím změnu geometrie.

Jinak je docela sranda, že se sem lidi chodí ptát i na jiná auta, než pažouty, že jim na klubu příslušné značky nemá kdo poradit :) Přiznám se, že mě to docela těší ;)

To víš oddie, ta moje 306 byla srdcovka a navíc tady jsem vždycky našel dobré rady a nápady a všichni tu jsou tak nějak víc v pohodě, než na HC (už jenom když si vzpomenu na předchozího majitele mého civica, tak mám kopřivku).

Tak mi ho asi před dvěmi hodinami přivezli. Říkali, že čepy jsou OK. Zadek byl trochu rozhozený, ale žádný moc velký extrém. Tak dneska vyzkouším při cestě z práce domů, jak moc je namáhavé to rozpískat...

Jinak mám ještě podezření na zadní bubny (včera jsem totiž na parkovišti před firmou zatáhl asi po půl roce ručku a to hvízdání gum se projevilo až cestou domů. Jinak tu ručku, jsem dal samozřejmě před nastartovaním dolů)

no nedočetl jsem se, jestl isi kontoloval ty zadní brzdy? nezůstaly viset? není to kolo horké?

Původně zaslal: C.J.

no nedočetl jsem se, jestl isi kontoloval ty zadní brzdy? nezůstaly viset? není to kolo horké?

Cestou z práce už to bylo o hodně lepší. Seřizovali mi 5 parametrů z 12, které měřili, z toho byly 3 už mimo toleranci a 2 už se toleranci blížily. Kola jsou studená a na ruční brzdu radši do soboty nebudu šahat. V sobotu jedu ke kámošovi na plac a tam ty bubny rozeberem. Taky zkouknu lanko ruční brzdy... Pak dám info.

Původně zaslal: C.J.

Cestou z práce už to bylo o hodně lepší. Seřizovali mi 5 parametrů z 12, které měřili, z toho byly 3 už mimo toleranci a 2 už se toleranci blížily. Kola jsou studená a na ruční brzdu radši do soboty nebudu šahat. V sobotu jedu ke kámošovi na plac a tam ty bubny rozeberem. Taky zkouknu lanko ruční brzdy... Pak dám info.

a nema civic nahodou rucni brzdu na predni kola stejne jako CRX? :myslim:myslim:myslim

a nema civic nahodou rucni brzdu na predni kola stejne jako CRX? :myslim:myslim:myslim

CRX měly hodně společného s civicy 4. generace (vyjma verze Targa). U mého civica 5. generace je ručka na 100% na zadní bubny.

Původně zaslal: Pe.Tr

mě to jde od obou,jak já to jen dělám ? Nevíš Escapere?

zkus dofoukat gumy ,třeba to pomůže , a neřež tak ty zatáčky s plynem.:D:D:D

Netusim perte cim by to mohlo byt uz jsme to zkouseli zjistovat na sebetove ale nakonec jsme preci nezjistili zadnou technickou zavadu :D