Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik oleje - kapky, peugeot 106


kujon106

Recommended Posts

čau,

chci se zeptat - před jízdou na Šebetov sem letmo mrknul pod auto a na spoji převodovky okolo šroubů byl olej, né žádnej chcavec, ale byl tam. Tak sem ty šrouby více dotáhnul, všechno otřel a jel. Dneska sem přijel domů a olej tam byl zase. Takže znova ještě jednou pořádně přitáhnout (předtim sem to dělal ve spěchu 5min. před odjezdem), vyčistil jsem to a projel sem se zhruba 10km, načež poté sem zase vlez pod auto a kapičky tam byly zase :( Vypadá to takhle:

sraz_Peugeot_ebetov_13.-15.7-zst1.jpg sraz_Peugeot_ebetov_13.-15.7-y5d1.jpg sraz_Peugeot_ebetov_13.-15.7-kro1.jpg sraz_Peugeot_ebetov_13.-15.7.jpg

Nevim jestli se mam znepokojovat, nebo jestli je to normální po výměně poloosy :( Před asi 3týdny mi jí právě na týhle straně měnili. Napadlo mě možná že tam dali špatný těsnění, ale nevim.

Poraďte prosím, díky.

[upravil dne 15.7.07 kujon106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem 15 let starou Tempru. Kolem převodovky sice neteklo nic, zato pod hlavou trochu jo. I když se to přetěsňovalo, tak o trošku míň, ale stejně. Pokud jsem měl olej u spodní rysky, teklo to méně. Když ho tam bylo mezi ryskami nebo víc, objevily se i kapky na zemi (zhruba jedna kapka za noc) Kolem šroubů bylo vlhko (olejově) furt.

Po výměně poloosy to normální není, ale je možný, že si to časem sedne.

Pokud z toho kápne jednou za den kapka, buď v klidu. Pokud loužička, je to špatný.

S Temprou jsem to vyřešil elegantně. Prodal jsem ji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...