Stiv

Pískání

10 posts in this topic

Zdravim, už nějakou dobu pozoruju že mi něco někde píská, dnes jsem jel do Hradce a pískání se projevovalo víc zaměřil jsem se na to a zjistil že když lehce přibrzdim tak to přestane v okamžiku kdy povolim pedál zase se začne ozívát pískání. Nemohlo by to bejt že se obložení dostatečně nevrací a škrtá to někde? Ložisko jsem vyloučil to by hučelo né? Docela mě to štve... mužete někdo poradit???

Přesně to samý jsem řešil asi před měsícem, při normální jízdě to pískalo, při brždění ne, důvodem byl přidřenej pístek v pravým třmenu, nevracel se a pořád tlačil na kotouč, doporučuju rozdělat a mrknout na něj, pokud při jízdě nepociťuješ přibržďování, tak zkus až pojedeš delší trasu pak šahnout na obě kola, to který bude víc rozpálený přibržďuje a ten třmen rozdělej

Když to ono nebude tak by to ještě mohla dělat brzdová hadice co jde ke třmenu, pro jistotu bych je vyměnil za nové, dají se použít z favorita

Nepíská hadice, ale je uvnitř je nafouklá a nepouští tlak zpět, tudíž kolo pořád lehce brzdí. Pokud to nebude třmenem a bude to pískat pořád, vyměň hadičky a bude klid ;)

hmm, anebo to taky může dělat zkorodvanej rantl na kotoučích ...

jo mě taky nepouštěla hadice tlak zpátky a jednou to dokonce brzdilo tak, že sem měl kotouč úplně oranžovej jak na rally:D