Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 - Tapecírunk


Sirael

Recommended Posts

Zdravím Pežo?áky a přidávám krátký popis jak na Čalounění 106

1. Odstraňte spodní kryt (přihrádka a kryt repro) (cca 7x torx)

2. Potom středový – tlumící mezičlánek (jen zaklapnuto)

3. Nakonec odšroubujte madla (2x torx) POZOR, při zpětné montáži, pouzdra jsou púlastová, tak to radši přitáhněte růčo.

4. Krytka od otevírání dveří není nijak složitá, stačí ji na krajích podebrat a vytáhnout. Je tam nacvaknutá a není to destrukční metoda :o))))

5. Klika na otevírání okna (pokud nemáte el. jako já) jde vytáhnout pouze potažením, je jen naražená

Takže máte holý čalounění.

Nevím, jestli je to sériově nebo ne, ale jsou tam jestě dva torxi, jeden vedle repro a druhý u zámku, která držej čalounění.

6. Čalounění sundáte tak, že jej odspodu obýbáte k sobě. Ruku vložte (u levých př.dv.) asi 10 cm pod „čudlík“ zámku. Tady je první plastový klip, který drží čalounění na místě. Vycvakněte ho.

7. Druhý je pod zrcátkem. Ten vyklapnete tak, že čalounění sundáte z „čudlíku“ zámku, a „rotujete“ s celým tám deklem jako kdyby okolo osy zrcátka. Cca v 45° to jde vyklapnout dobře (Jde o cit, tak bacha, a? ho neulomíte)

8. Hotovo

9. Pod částí čalounění je nalepený takový molitan. Jde sundat, ale móóóóc opatrně. JE to militan nalepení na izolepě, tak že, když ho dobře podeberete a budete tahat opatrně, jde sejmout.

UF, tož to byl přední, zadní jde krapet líp. Malinko mě zamrzel fakt, že motorek el. stahování oken je namontován pravděp. předtím, než jsou svařené dveře, což v praxi znamená jen to, že se k němu sice dostanete, ale nesundáte ho. (Alespoň mě to nešlo, tak jsem jen promazal táhla)

Já osobně jsem potřeboval vyjmout tu polohovací patici na otevírání dveří, ale vězte, že na to vám úplně stačí sundat kryt repro, protože se k ní nijak jinak nedostanete jen repro dírou.

Pozn.: Když budete tahat kabely do zadních dveří, tak ten gumovej husí krk, co v nich je přesně dělanej na konektor pro centrál, takže pro levé dveře:

1. Povolte 2 torxi spodního krytu a jeden u přechodu mezi spodním a horním plastem

2. Sejmout spodní plast (pozor, je zaklesnutý a celkem dobře, dole má pak velkej čudl, takže si sedačku hoďte úplně dopředu

3. Vyjměte pomocí 17 gola klíče mechaniku pásu

4. Ten konektor pro centrál je potřeba nejdřív vypojit a trochu povytáhnout, abyste se dostali k tomu husímu krku a mohli protáhnout kabel..

5. Je tam hodně blbej přístup, ale až to budete mít, zavřete dveře, pak je ke konektoru lepčí přístup. Já na to přišel až bylo po všem :o(((((

Montáž obou čalounění je fčecko vobráceně, tak se snažte.

Než to vrátíte zpět, doporučuju umejt celý dveře. Je to dost zahumusený :o)))

Fotky bohužel nemám, za což se omlouvám, ale doufám, že popis byl dostatečný.

s pozdravem Sirael

;);););););););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...