Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka baterky


GROM

Recommended Posts

Zdravím,

už dlouho nemůžu dobít baterku na nabíječce na nej,dokáže se dobít jen tak z poloviny.Mám jí tam asi 4roky,tak sem si říkal,že ji někdy vyměnim.

Včera v noci,mi na cestě najednou začala slabě svítit kontrolka baterky,na přidání otáček se vypínala.

Jelikož sem byl 130km daleko od domova,takže sem prostě musel jet dál.

Domů sem dojel i když intenzita světel šla trochu dolů.

Dneska ráno sem hned koupil novou baterku,i když jen 60Ah,jinou neměli :nevim

NIcméně,dal sem tedy novou baterku a před nastartováním mi ukazuje kontrolka baterky jen velice slabě a po nastartování malinko svítí-skoro to není vidět.

Měřil sem dobíjení-15,3 a při všem zapnutým(světla,vysílačka,rádio)-14,6-na měřáku sem dal DC V-snad správně nastavený.

A při vypnutým motoru dává baterka 15,6.

Prosím Vás,co může bý příčina jak svítí malinko kontrolka baterky před i po nastartování.

Díkas moc,za každou radu

:myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak mas merak za 100korun by si sa divil ake nameraš hodnody ja vychádzam z toho že pri vypnutom motore ma vačšie napatie ako pri naštartovanom,čo by malo byť presne naopak:super

menovité napatie baterie je 12,6 -12,8V po naštartovaní 14,6 -14,8V pri novších autách, pri starších cca 13V-14V:papa

[upravil dne 14/7/07 MrVain]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o Jo jo,měřák je digitální tak za 200kč v té době.

Myslíte teda,že by to špatně ukazovalo?

Mno,ale ted to skvele startuje a vubec mi nekolísají otáčky,jako dřív při staré baterce,bylo by možné,že je to tím???

Mno a druhá věc,štve mě,proč ta kontrolka baterky malinkato mžourá i při běhu motoru a ještě podivnější je,že stejně mžourá i před startem,jen na ten první stupeň klíčku.

Vždycky mi kontrolka svítila jasně.Před startem.

Hele a nemám tu novou baterku zkusit nabít?Jak dlouho mohla ležet v obchodě,nikdo neví.Mno jo,ale startuje dobře:myslim

Sákriš,tak já nevím.

Stejně asi budu muset vyndat alternátor a dát ho nekomu zkontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu měření napětí baterie... Je třeba ji měřit v zátěži, protože i skoro vyfluslá baterka bude ukazovat něco kolem 12V. Bohužel po připojení zátěže jde napětí rapidně dolů. Nová baterie z obchodu by měla být nabitá, ale tím, že ji píchneš na nabíječku nic nezkazíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdárec,

takže nejdřív musím všem poděkovat za rady.

Už sem dal echo známému a vymění se uhlíky.

A pro Oldu-člověče,kámoš se mi taky vysmál:roll a fakt to tem můj měřák ukazuje 15,6 :potlesk

evidentně skvělý měřák :mrk

Zítra bude po ruce jiný a kvalitnější,takže no problem.

Ale pořád nechápu,proč tak kontrolka na dobíjení svítí hrozně málo-PRED-nastartováním.To přeci nemá s dobíjením v té chvíli nic společného.

Na tu kontrolku to jde v té chvíli rovnou od baterky a ta byla nabitá.

Jinak všem díkas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: GROM

Ale pořád nechápu,proč tak kontrolka na dobíjení svítí hrozně málo-PRED-nastartováním.To přeci nemá s dobíjením v té chvíli nic společného.

Na tu kontrolku to jde v té chvíli rovnou od baterky a ta byla nabitá.

To taky nechápu. To by znamenalo vadný regulátor, nebo špatný kontakt (možná uzemnění).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla ceny meraku aj presnost za 100kč zvyčajne presnosť 20% tj pri 12V +-2,4V a pri takychto meraniach je to dosť zavádzajúce ked nameráš namiesto 12,6V iba 10,2V alebo aj menej:myslim

Ja teraz pužívam UNIT UT 70D za 4000Sk kde presnosť je DC napatie (0.05%+10)

[upravil dne 15/7/07 MrVain]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MrVain

podla ceny meraku aj presnost za 100kč zvyčajne presnosť 20% tj pri 12V +-2,4V a pri takychto meraniach je to dosť zavádzajúce ked nameráš namiesto 12,6V iba 10,2V alebo aj menej:myslim

Ja teraz pužívam UNIT UT 70D za 4000Sk kde presnosť je DC napatie (0.05%+10)

[upravil dne 15/7/07 MrVain]

20%?????? :o:o:o:o:o:o:o

tak to jsi trochu ujel, ne?

Merak za 130Kc:

Displej 1999, výška 13mm

DC V 0,2-2-20-200-600V

AC V 200-600V

DC A 2-20-200mA-10A

Odpor 200-2k-20k-200k-2M

Testy diod, tranzistorů

Generátor obd. signálu výstup 50Hz 3V šš

Přesnost 0.5-2% ss; 1.2% st

Rozměry, váha 150x70x24mm, 150g

Poznámka akust. test vodivosti

[upravil dne 15/7/2007 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) když kontrolka jenom mžourá, většinou to jde poznat jen v noci (tak je to slabé), tak je v loji jedna dioda.

2) Mě odešel diodový blok a kontrolka začala mžourat úplně stejně.. mám diesela, takže auto jede dále (do vyjetí nádrže), jen nesvítí, nebliká a hlavně časem vypadnou brzdovky !!!

3) Ta dioda může vypadnout až časem, např. po jejím zahřátí - u mě po nastartování OK - 14,53 (alterátor dobíjí), po 5 minutách napěrtí 12,42 V (dotovala už baterka)

4) kouknul bych na uhlíky

5) tu starou baterku bych nechal změřit pod zátěží, třeba ještě k něčemu bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mate pravdu je to +- 2,0%,ale bežne medzi dvoma sa objaví rozdiel aj +-2V,a pri meraní AC aj +-5V,merak je dobre porovnať s presným meracím prístrojom a zistiť odchylku od presneho merania.Moj 99korunový merák ma odchylku pri DC asi 0,5V, a pri AC 5V a to som si mal možnosť vybrať z viacerých

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já nevím,četl sem o regulátoru,tak bych objednal rovnou celý regulátor i s uhlíkama,nicméně ted tady -VIX-poukazuje na to,že je to vadný diodový blok.

Nejdřív teda zkusím regulátor,púak uvidíme.

PS:Prosím vás,kolik stojí ten diodový blok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...