Sign in to follow this  
Followers 0
Emiš

Mrtva Baterka

17 posts in this topic

Chcipla mi baterka. Chtel jsem se zeptat, jakou nejlip koupit novou do peugeotu 205 Diesel. Jsou naky rozdili ve znackach co se prodavaj? A kolik cena +-?

Já ji kupoval nedávno a bylo mi řečeno že s výrobou 66 Ah už je to slabší, teď prej se jedou 70 Ah, tak jsem ji tam frknul, je to TOVELA ( Akuma ) a stála mě 1750,- Kronen

Tak mi nabydli baterku 66Ah za 2060 kc a 70Ah za 2200kc. Asi budu jeste chvili hledat :(

Je nakej rozdil ve znackach?

A zacala nam zima :)

Nevim, ale o co jde u baterky u dieselu je kapacita a startovaci proud. Ono to jde tak ruku v ruce. Takze, cim tyhle dve polozky vetsi, tim lip.

pro ty, co maji dost casu - je to dlouhy,hutny a poucny.

nevyhoda: je to z TechWebu Skoda :P

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=379

Ale pozor při srovnávání velikostí toho proudu, záleží na normě podle které je měřený: DIN a EN, takže srovnávat vždy ve stejné normě! (i v obchodech jsem se setkal s tím, že to pletou).

Osobně mám Vartu Blue Dynamic 74 A/h již třetím rokem (1/2000 za 2.200,-) a pohodička.

Tak jsem dneska koupil novou baterku. V Plzni u firmy Mulač. Je to 74Ah, se startovacim proudem podle EN 680 A. Tak uz se tesim az bude zima abych to prubnul :cool:

pozrel som sa do auta nasiel som tam baterku 55Ah. startuje v pohode tak neviem neviem. moze sa s tym daco pokazit?

M podle katalogu taky nasly 55 Ah, ale silnejsi baterka by skodit nemela jen vyssi kapacita a startovaci proud.

Tomyka .. tobe ostatne o kapacitu nejde, ty potrebujes startovaci proud, pac roztocit diesel, je umeni ... ale jestli byla minulou zimu bez problemu, tak letos by mohla byt taky.

Jestli se nepletu, tak u dieselu je baterka potreba jenom pro nastartovani, zbytek prebira alternator (nebo tak nejak)

A obecne plati pravidlo, ze cim vyssi kapacita, tim je to lepsi ;)

To vix: Alternator dobiji baterku na stanovene napeti pri tocicim se motoru at je to diesel nebo benzin. Vsechny elektricky veci v aute jsou pripojeny na baterku, bez ohledu na typ motoru. Funkce alternatoru je jedna - dobijet.

Jestli se nepletu, tak po nahození motoru přebírá funkci baterky altik i u benzínu. Teda kromě trabi, tam je myslim dynamo :D:D:D:D:D:D:D:D

Ono se do trabantu montovalo vselicos :

6V dynamo - 12 V dynamo - 12 V altik - mala jaderna elektrarna ....

To mi dělávala i moje stará škodule. Když jsem dal nohu z plynu, tak se náhle setmělo... :D

Teď mám SRDTíčko a jsem v poho... :cool:

Baterku jsem kupoval novou (teď nevím jakou značku), ale má 88 Ah, takže problémy neočekávám... :D