Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

iPod v autě


Borovec

Recommended Posts

Zdravím, tohle téma jsem tu ještě nikdo neotevřel. Mám iPoda a rád bych si ho integroval do auta. Připadá i to lepší, než vyhazovat spoustu peněz za changery, navíc se do toho pohodlnějc dává hudba. Prolezl jsem spoustu e-shopů a možností je několik:

FM transmitter, to se mi ale nechce, kvalita je bídná a musí se to prý často přelaďovat.

Kazeta (mám kazetové rádio) se vstupem do iPodu, to by šlo, ale nechci aby mi tam lítala spousta drátů

Možnost napojit to do vstupu pro CD changer. To ale Nevím jestli u rádia Philips je možné. Rád bych, aby mi to ovládala aspoň páčka pod volantem, když už nic.

Kazeta vyjde asi na 400,-, napáječ tak 800,-. Řešil už někdo tohle? Díkec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším teď něco podobného. CD changer s mp3 vyjde od 8000Kč nahoru s tím, že bych potřeboval adaptér a ten vyjde kolem 2500Kč, takže to vzhledem k vysoké investici pro mě ztrácí smysl. Koupit klasický CD changer a předělávat mp3 na hudební CD taky není řešení. Připojit mp3 přehrávač na vstup místo changeru je možné, ale opět s adaptérem za 2500Kč, nebo pak sehnat zapojení konektoru a předělat to na klasický jack, ale je to jen teorie. FM transmitter (od 800Kč nahoru) je další možnost, osobně jsem to nezkoušel, ale četl jsem o tom jen negativní ohlasy, že to ruší rádio, je třeba přelaďovat a navíc je to zakázáno, páč se jedná v principu o nelegální vysílání. Kazetová redukce (běžně 120Kč, ale na aukru to někdo nabízí tuším za 69Kč) je asi nejjednodušší řešení a sám to přemýšlím testnout. Teď mi ale byl nabídnut mp3 přehrávač Doonio Cube 2GB (konečně s plnohodnotným USB 2.0) s FM transmitter, je to novinka, která se k nám dostane až někdy v září, tak nad tím přemýšlím. Vyzkoušel bych ten FM vysílač a pokud by to nehrálo podle mých představ, řešil bych to kazetou. Víc mě toho nenapadlo, pokud jste to někdo řešil jinak, pochlubte se..

[upravil dne 13.7.07 Dave405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Znovu hlásím, že transmitter denně používám.

Je to povoleno.

Přelaďování je potřebné málokdy (jezdíte 300 km od domu, aby tam byly úplně jiné vysílače?)

Používám Trekstor.

Lze používat i doma nebo na chalupě, k ozvučení areálu.

[upravil dne 13.7.2007 P607Olda]

Transmitter povolen není, pokud si přesvědčen že ano, prosím o podklady, dost mě to zajímá a to i z toho důvodu, že na trh přichází nová navigace od tomtomu, která fm vysílač obsahuje. Chtěl bych tímto způsobem vyřešit MP3 v autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pokud vam nejde o kvalitu, je reseni FM transmitter idealni.Koupil jsem tento: http://www.pira.cz/belkin2.htm Stoji asi cca 750 Kc.Ovsem pro me je toto zarizeni nepouzitelne.Pri pauze nebo tichych pasazi stale slysite malej sum radia, za druhe jsem zjistil ze kvalita neni valna.Hlavne mi vadi ze je tam nizky odstup leveho a praveho kanalu.Zjednodusene reseno je to takove na pul mono.

Tak ze jsem opet sahnul po kazetovem adapteru ac jsem nechtel.Ale nevzdam to, budu rad za dalsi prispevky a poznatky.Rad bych nasel nejakej line in vstup u P 607.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

podle vseho by tam mel pasovat i CD Changer od Sony (Sony CDX-T70MX 6 CD MP3 Changer) .... uplne jistej si tim nejsem, ale pisou, ze jsou kompatibilni :super . Nebo aspon o jeho odlehcene verzi to pisou:

http://www.incarexpress.co.uk/view_product.php?partno=CDXT69RC026

ten samej changer, ale uz s podporou mp3 je na:

http://www.incarexpress.co.uk/view_product.php?partno=CDXT70MX

pokud byste to nahodou nekdo koupil a odzkousel, dejte mi vedet protoze by me taky docela zajimalo jestli mi tam taky pasuje :D

jeste link ke koupi:

http://aukce.atlas.cz/item226373119_cd_mp3_menic_sony_cdx_t70mx.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Původně zaslal: P607Olda

Znovu hlásím, že transmitter denně používám.

Je to povoleno.

Přelaďování je potřebné málokdy (jezdíte 300 km od domu, aby tam byly úplně jiné vysílače?)

Používám Trekstor.

Lze používat i doma nebo na chalupě, k ozvučení areálu.

[upravil dne 13.7.2007 P607Olda]

Transmitter povolen není, pokud si přesvědčen že ano, prosím o podklady, dost mě to zajímá a to i z toho důvodu, že na trh přichází nová navigace od tomtomu, která fm vysílač obsahuje. Chtěl bych tímto způsobem vyřešit MP3 v autě

www.pira.cz/vofm.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no jak jsem psal.Odstup leveho a praveho kanalu je velice spatny.Udelej si test, v pocitaci si udelej skladbu kde v jednu chvilku bude hrat v levem kanalu a po chvilce jen v pravem kanalu.Zijistis, ze ti ten signel vleze do kanalu ketry vubec nema hrat az si to pustis v aute.Dalsi vec je ze pokavad mas tichou pasaz ( treba vazna hudba ) slysis radiovy sum, a to dokonce i po odblokovani Belkinu na vetsi vykon.Docela mne to mrzi protoze jsem si s tim dost vyhral.Belkin jsem namontoval na drzak navigace a vyuzil napajeni navigace.Staci pripojit jack do navigace a hraje to... ale jak rikam, je to hruza, zlatej kazetovej adapter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli používáš Trekstor, odblokoval jsi to zvýšení výkonu? (tlačítko CH držet 10 sekund).

Chtěl bych mít v autě tak ticho, abych slyšel ten šum, to ti závidím...:D Ale vážně, mám digitalizované písničky z desek, a je tam víc slyšet šum a praskání gramodesky. Písničky které mám z CD hrají velmi dobře, v hluku motoru opravdu není slyšet šum. Je pravda, že hraji na rozumnou hlasitost, kdybych to dal naplno, tak se šum asi objeví. Ale to bych asi nevydržel, hraje to hodně nahlas (nevím kolik Wattů:D)

Já používám Trekstor. Ty používáš Belkin?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Transmitter - vysílač je zařízení, které vysílá v pásmu VKV a vysílání můžeš chytat na jakémkoli (starém) rádiu.

- má volitelné kanály vysílání - najdeš, kde není žádný oficiální vysílač

- má vstup pro signál, např. z MP3 přehrávače

- může mít konektor USB pro FLASH paměť, pak hraje písničky MP3 nebo WAV

např. zde http://www.mp3centrum.cz/b-prislusenstvi-b/trekstor-radiostation-f-ox-modul-do-autoradia.html , akorát dá se koupit i levněji.

PS: podle mne ideální do starších aut. O kvalitě zde probíhají vášnivé rozpravy, já jsem zastáncem, že to "jde" poslouchat, denně ho používám.

ipod nevím, rád se poučím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...