Sign in to follow this  
Followers 0
BATT

výměna alternátoru

5 posts in this topic

Nazdárek,

mám prosbičku včera mi na mém vozítku odešel alternátor, při jeho ceně (10 500,- popř. 20 200,- podle verze) ho budu dávat opravovat. Neměl by tady někdo schéma jeho demontáže, případně zase montáže zpět.

Díky

rozhodne budes muset sundat prave predni kolo a predni cast plastoveho podbehu, aby ses dostal ke sroubu napinaci kladky, ten pak musis povolit abys sundal remen a pak uz alternator drzi jen na jednom nebo dvou sroubech a na dvou kabelech to uz nebude problem sundat, priprav se ale na to, ze tam asi budou srouby s hlavou Torx - hvezdicka, a ty vetsinou v beznych golach nebyvaji v potrebne velikosti, tak abys mel potrebne naradi po ruce a neshorel na tom ze to neni cim povolit

Díky moc za radu,

soused dělá servisáka, tak má doma pojízdnou dílnu takže o nářadí nouze nebude. Sundáme to uvidíme jestli to půjde opravit, jestli ne, tak si házím mašli..:roll

Původně zaslal: BATT

Díky moc za radu,

soused dělá servisáka, tak má doma pojízdnou dílnu takže o nářadí nouze nebude. Sundáme to uvidíme jestli to půjde opravit, jestli ne, tak si házím mašli..:roll

Není třeba házet mašli. Buď jsou v háji uhlíky nešbo diody. Taky bývá proražené vinutí, asle to málokdy, když už je ven, stočit do roviny a na velice hladko kroužky na uhlíky a vyměnit ložiska . Jsou určitě v každé prodejně ložisek a kupovat ty s označením xxxx 2RS. A zřejmě ty torxy v pojízdné dílně nebudou, když je v V3S.

Ta dílna je zařízená lépe než vetšina autoservisů :)

Alternátor už je venku ale byla to operace na celé dopoledne:

zvednout auto

sundat pravé přední kolo

sundat plastový podběh

sundat spodní kryt motoru

uvolnit a odmontovat napínák řemene

povolit 4 šrouby držící alternátor (prakticky proveditelné pouze ve dvouch, v jednom bych to neudělal ani náhodou, je potřeba zároveň odklonit druhý napínák řemene a zároveň povolit šroub na alternátoru)

odpojit kabely od alternátoru

odšroubovat držáky el. kabeláže na předku motoru

vytáhnout hadici chladiče (vypustiti chladič)

no a nakonec ten zkurve.... alternátor vyndat ven

super práce, byl jsem celý nadšen jak to krásně a lehko šlo, celý den jsem pěl chválu na francouzské konstruktéry...:grr

Alternátor je v opravě tak uvidíme v pátek.