Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Filtr palivových částic(FAP)


John_Ice

Recommended Posts

Nevím jestli to tu už bylo rozebírané, ale nic jsem nenašel ohledně toho tady na diskusi,tak jsem chtěl přispět trochou do mlýna.

Starší modely s FAP mají životnost tohoto filtru,kterej je za katalyzatorem,80t km novější (cca2005<) mají již kolem 120t km a chtějí to dát až na 180tkm. Jelikož jsem vlastnil takový to stroj a zjistil jsem, že novej stojí nesmyslnost (cca20tkč+aditiva5t kč) jsem se toho rychle zbavil...když je to zasrany, tak auto vůbec netáhne, pomalu ani nejede. tak jsem udělal to že jsem ho vystříkal tlakem vody a doblnil aditivu a rychle pryč. Za čas jsem se bavil s kámošem od peugeota a ten mi řekl,že si mysleli, že se tam musí dávat novej,ale časem jim chodily do krámu použité(repas) no a když jel do francie na školení,jim bylo řečeno, že to opravdu stačí vystříkat a doplnit aditivum. Tak jsem vlastně přeběhl dobu a kdybych to věděl tak se auta nebudu zbavovat.

Jenom jsem chtěl upozornit, kdo má tento filtr at se neplaší...stačí ho vyndat vystříkat a doplnit aditivum,(5l nadržka u nádrže) takže to bude stát do 5t kč a ne desítky tisíc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna/regenerace FAPu tady byla probíraná už několikrát. Stačí nebýt línej. ;) V Peugeotu se FAP rozhodně nevystříkává, nýbrž se posílá do speciálního závodu, kde provedou jeho regeneraci, což je trochu složitější proces a hlavně za splnění všech ekologických kritérií. To co z toho vystříkáš, je vysoce toxický, navíc to doma nikdy nevystříkáš pořádně, takže problém s FAPem pouze o něco oddálíš. Mikropóry totiž zůstanou ucpaný.

Jinak, pokud vím, tak těch 25 000,- to stojí pouze s novým FAPem, s regenerovaným to vynde podstatně levněj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...